Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ламбда контрол и на Брава 1,6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ламбда контрол и на Брава 1,6

    от 1 седмица съм с ЛКС AEB Voilaвсеки момент ще ми свърши газта от първото зарежданерезултатът до момента е следния:разход в София - 10,9има газ за още 5-10 кмрезултатът ще е около 10,5което ме учудва направонай-доброто ми постижение на газ досега беше 11,5нормално е около 12,5тази седмица ще бъде тествана и на извънградскосистемата се монтира лесно - за около час, със схеми предоставени от колетага qnisZв момента е настроена на икономичен режимкато динамика е почти 1:1 като преди монтирането на ЛКС, но няма замисляне в ниските оборотина нормален режим сигурно ще има по-голяма разлика
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    #2
    първо засичане 10,8/100 градско в Софиягоривото беше от Opet
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Колега кажи и за дългото как е разхода там трябва да си проличи най много. В града е малко по голям разхода от много кратното обогатявана при ускоряване.

      Коментар


        #4
        Re: Ламбда контрол и на Брава 1,6

        sev написа:
        от 1 седмица съм с ЛКС AEB Voilaрезултатът ще е около 10,5което ме учудва направонай-доброто ми постижение на газ досега беше 11,5нормално е около 12,5тази седмица ще бъде тествана и на извънградско
        Честита ЛКС! :D Не се учудвай - нормално е! Разход извънградско очаквай между 8 - 9 л/100км! Пиши като го засечеш.
        BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
        Среден разход на газ

        Коментар


          #5
          Колко пари ти излезе
          ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

          Коментар


            #6
            150лв + 4.80лв. за куриера 154.80лв. е цялата сметка.

            Коментар


              #7
              qnisZ написа:
              150лв + 4.80лв. за куриера 154.80лв. е цялата сметка.
              Добре аз съм с газова уредба ловато с плочка и емулатор,колата харчи около 12 газ и не върви добре,с какво ще ми помогне ламбда контрола?
              ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

              Коментар


                #8
                Най общо казано ще ти намали разхода и подобри вървежа.Трябва ламбдата да ти е в ред.Подава точно количество газ - ако е нужна по богата смес - повече, ако е обогатена - намаля притока, докато с тройника или върви и харчи, или е скопена за по малък разход.
                Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                http://forum.fiat-bg.org

                Коментар


                  #9
                  Здравко най общо ти обясни за какво става дума има и други предимства, няма пропадане на мошноста при определени обороти, не трупа грешка от ламбда сондата, нормален разход малко по висок от този на бензина.

                  Коментар


                    #10
                    qnisZ написа:
                    Здравко най общо ти обясни за какво става дума има и други предимства, няма пропадане на мошноста при определени обороти, не трупа грешка от ламбда сондата, нормален разход малко по висок от този на бензина.
                    Ще постигна ли вървеж като на бензин
                    ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                    Коментар


                      #11
                      Колега Типо-то ти не е ли карб
                      Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
                      Uno 75 1.5i.e.8V 88`

                      Коментар


                        #12
                        Crusader написа:
                        Колега Типо-то ти не е ли карб
                        Моно на GM
                        ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                        Коментар


                          #13
                          Другия въпрос ми е кранчето на газта което е на изпарителя (за пускане на повече газ и въздух) го регулира автоматично в зависимост от подаването на газ ли? Демек като си кретам бавно си харчи малко колата,а като и подам газ пуска яко газ и колата върви във високи,че сега съм много зле на високите,принципно на бензин силата ми идва след 3500,а сега тази сила въобще не идва
                          ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                          Коментар


                            #14
                            Ами точно това прави ламбда - контрола. Следи сондатата и още няколко параметъра, подобно на инжекциона на бензин и чрез стъпково двигателче или електромагнитен клапан подава повече или по-малко газ. Ако например си на празен ход ти се намаля притока, ако обаче настъпиш и сондата отчете бедна смес веднага подава повече газ и на практика вървежа е като на бензин.При мен имаше ефект след като го подкарах ( виж темите надолу ). Сега колата върви като на бензин и свали разхода с половин литър - около 9/100 което за 1.4/12V си е постижение.
                            Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                            Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                            Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                            http://forum.fiat-bg.org

                            Коментар


                              #15
                              zgabrovski написа:
                              Ами точно това прави ламбда - контрола. Следи сондатата и още няколко параметъра, подобно на инжекциона на бензин и чрез стъпково двигателче или електромагнитен клапан подава повече или по-малко газ. Ако например си на празен ход ти се намаля притока, ако обаче настъпиш и сондата отчете бедна смес веднага подава повече газ и на практика вървежа е като на бензин.При мен имаше ефект след като го подкарах ( виж темите надолу ). Сега колата върви като на бензин и свали разхода с половин литър - около 9/100 което за 1.4/12V си е постижение.
                              Хмм тарикатска работа,но нещо 150лв ми се струват прекалено много,то толкова струва цяла газова
                              ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                              Коментар

                              Working...
                              X