Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ламбда коитрол

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    ламбда контрол и аванс процесор са различни нещамисля че ефекта от ламбда контрол е по-голями ако ще даваш 150 лева си вземи контрол
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #17
      qnisZ написа:
      pugsy написа:
      да те питамламбда контрола може ли да се използва без ламбда сонда (нямам на колата)пълна инжекция е има си там ТПС
      За каква кола става дума? Това което ми казваш го има само при механичната инжекция и то само при *К-ЖЕТРОНОКА* при *КЕ* има ламбда сонда. Може да не си я видял.
      Моята Темпра също няма ламбда сонда,макар,че си е пълна инжекция.
      Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

      Коментар


        #18
        lu40 написа:
        qnisZ написа:
        pugsy написа:
        да те питамламбда контрола може ли да се използва без ламбда сонда (нямам на колата)пълна инжекция е има си там ТПС
        За каква кола става дума? Това което ми казваш го има само при механичната инжекция и то само при *К-ЖЕТРОНОКА* при *КЕ* има ламбда сонда. Може да не си я видял.
        Моята Темпра също няма ламбда сонда,макар,че си е пълна инжекция.
        е как така? на каква база се определя впръскването тогава? то все едно е карбуратор, само дето се впръсква през дюзи и под налягане- каква файда от инжекцион тогава като няма икономия? мисля, че се бъркаш! аз имам, а съм моно
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #19
          lu40 написа:
          qnisZ написа:
          pugsy написа:
          да те питамламбда контрола може ли да се използва без ламбда сонда (нямам на колата)пълна инжекция е има си там ТПС
          За каква кола става дума? Това което ми казваш го има само при механичната инжекция и то само при *К-ЖЕТРОНОКА* при *КЕ* има ламбда сонда. Може да не си я видял.
          Моята Темпра също няма ламбда сонда,макар,че си е пълна инжекция.
          Как така бе,моя мотор е 1.6 двувалов с моно инжекция и има ламбда,на пълна инжекция неможе да няма
          ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

          Коментар


            #20
            има модели без ламбда сонда,сместа си я регулираш с една врътка ,колата ми е типо 2.0 16в но скомп от 2.0 при който като изключвам и включвам ламбда сондата няма промянапитах за това без ламбда сонда защото го гледах на един голф 1.8 моно с махната ламбда,човека ми каза,че само при настройката я е сложил,и после си било запаметено в управлението на ламбда сондата колко си натоснал предала и на какви обороти или нещо такова беше не си спомям точно,та за тва ми беше въпроса може ли да се подкара коректно без ламбда

            Коментар


              #21
              За ламбда контрол от този пип за първи път чувам.

              Коментар


                #22
                добре а как се монтира,ламбда контрол или газова инжекция на коли без ламбда

                Коментар


                  #23
                  Инжекциона е Weber IAW.Управлява се от показанията на датчиците,а качеството на сместа/Pugsy вече е написал/ се задава от един многооборотен потенциометър на ЕКУ-то.
                  Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                  Коментар


                    #24
                    Незнам дали в този форум някой занае за тази фирма http://runel-tech.com/?p=productsList която произвежда ланда контрол и други електроники ланда контрола е 110лв и е елементарен за свързване. Мисля да си купя такъв защото при рязко натискане на педала за гаста понякога гърми. Макар че гърмежа може да е и от това че съм с 4 електродни свещи утре ще купя Денсо по каталог.
                    Обичам си работата.

                    Коментар


                      #25
                      Не си заслужава да слагаш тази ламбда контрол от Румен по добре си сложи втора ръка. Имам вече няколко човека който я смениха с ВОЙЛА и не са доволни от нея.

                      Коментар


                        #26
                        Защо не са доволни бавна е или? И от каде втора употреба да си взема такава и на какви цени вървят?Кажи щом си запознат.
                        Обичам си работата.

                        Коментар


                          #27
                          pugsy написа:
                          добре а как се монтира,ламбда контрол или газова инжекция на коли без ламбда

                          Коментар


                            #28
                            ...Устройството има вграден емулатор на ламбда сензор който се активира по време на работа на автомобила на газ/метан. Сигналът от ламбда сезора се прекъсва и към ЕКУ на автомобила се подава емулиран сигнал на ламбда сензор със възможност за 5 различни режима на емулация. При режим на работа на автомобила на бензин ламбда контрол системата възстановява оригиналната схема на на свързване на ламбда сензора към ЕКУ на автомобила...
                            това е от туквъпрос: ламбда контрола не трябва ли да взима показания от ламбда сонда за да регулира горивната смес, и ако да - защо по-горе твърдят че изключват ламбда сондата и я емулират?[/quote]

                            Коментар


                              #29
                              Chaos_ написа:
                              въпрос: ламбда контрола не трябва ли да взима показания от ламбда сонда за да регулира горивната смес, и ако да - защо по-горе твърдят че изключват ламбда сондата и я емулират?
                              При работа на газ: Сигнала от изхода на ламбда сондата постъпва на електронния блок за управление на ламбда контрола, който управлява стъпковия мотор на ламбда контрола / http://runel-tech.com/window.php?p=s...tylStrony=Foto / . Същия този блок за управление на ламбда контрола, в който има емулатор на ламбда сондата, чрез този емулатор подава сигнал към ЕКУ-то за да го лъже, че ламбда сондата си работи нормално - т.е. за да не трупа грешки ЕКУ-то.При работа на бензин: Сигнала от изхода на ламбда сондата постъпва директно на ЕКУ-то, през електронния блок за управление на ламбда контрола.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=13700
                              BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                              Среден разход на газ

                              Коментар

                              Working...
                              X