Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ламбда коитрол

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ламбда коитрол

    Преди време писах че си взех ламбда контрол газтек за 120лв. (от колегата qnisZ ) сега мога вече да напиша и резултатите от новата придобивка. 1. Разхода на газ падна с 1,5 литра на 100км градско което много ме изкефи 2. Вече имам добра динамика в целия диапазон на оборотомера. 3. Двигателя работи много по тихо. С две думи нещата рязко се подобриха и инвестицията напълно си заслужава парите.

    #2
    Re: Ламбда коитрол

    sstanchev написа:
    Преди време писах че си взех ламбда контрол газтек за 120лв. (от колегата qnisZ ) сега мога вече да напиша и резултатите от новата придобивка. 1. Разхода на газ падна с 1,5 литра на 100км градско което много ме изкефи 2. Вече имам добра динамика в целия диапазон на оборотомера. 3. Двигателя работи много по тихо. С две думи нещата рязко се подобриха и инвестицията напълно си заслужава парите.
    Мда, и аз съм с ламбда контрол LANDI и съм изключително доволен от разход и динамика на газ! :D
    BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
    Среден разход на газ

    Коментар


      #3
      М-м-да и при положение че цените на ламбда контрол системите паднаха ги препочвам на всички

      Коментар


        #4
        Re: Ламбда коитрол

        masterkar написа:
        sstanchev написа:
        Преди време писах че си взех ламбда контрол газтек за 120лв. (от колегата qnisZ ) сега мога вече да напиша и резултатите от новата придобивка. 1. Разхода на газ падна с 1,5 литра на 100км градско което много ме изкефи 2. Вече имам добра динамика в целия диапазон на оборотомера. 3. Двигателя работи много по тихо. С две думи нещата рязко се подобриха и инвестицията напълно си заслужава парите.
        Мда, и аз съм с ламбда контрол LANDI и съм изключително доволен от разход и динамика на газ! :D
        какви пари си го взел ланди-то

        Коментар


          #5
          Re: Ламбда коитрол

          pugsy написа:
          какви пари си го взел ланди-то
          Ами всъщност колата си я купих нов внос август 2006г. за 5200лв с монтирана АГУ LANDI в Италия! :D
          BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
          Среден разход на газ

          Коментар


            #6
            За да не отварям нова тема ще си позволя да питам тук. Интересувам се точно за какво са тези ламбда контроли и аванс процесори? Типото ми 1.4 карбуратор е с Метанова уредба и доколкото разбрах мога да му сложа такова нещо. Или греша? Колко ще ми струва цялата тази работа ?
            ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
            // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

            Коментар


              #7
              Executor написа:
              За да не отварям нова тема ще си позволя да питам тук. Интересувам се точно за какво са тези ламбда контроли и аванс процесори?
              И аз за да не отварям нова тема ти пускам линк в който вече е изяснено това : http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...er=asc&start=0
              BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
              Среден разход на газ

              Коментар


                #8
                Re: Ламбда коитрол

                sstanchev написа:
                Преди време писах че си взех ламбда контрол газтек за 120лв. (от колегата qnisZ ) сега мога вече да напиша и резултатите от новата придобивка. 1. Разхода на газ падна с 1,5 литра на 100км градско което много ме изкефи 2. Вече имам добра динамика в целия диапазон на оборотомера. 3. Двигателя работи много по тихо. С две думи нещата рязко се подобриха и инвестицията напълно си заслужава парите.
                Колега виж каква ЛП плучих днес от един човек от ВЕЛИКО ТЬРНОВО на вапроса как му харчи колата след като сложи ламбда контрол .***Здрасти, На извънградско съм около 8-8,5 а в града около 10,5. Много съм доволен от ЛКС, аз преди това никога не съм падал под 10 извън града, а в града лятно време съм около 12,5. Освен това, сега не ми блъска грешки и системата за ресет при всяко гасене на компютъра която си правих сам с едно реле - вече се оказва излишна. Благодаря ти че ме насочи и ми помогна в избора! Поздрави, Краси***

                Коментар


                  #9
                  Реултат и от мен

                  Аз си купих от qnisZ - ЛКСБлагодарени на неговата помощ успяхме да я вържем )аз съм с ТIPO 1.6мога да кажа следното - извънградско - 7,7 / 100км преди 8,8 /100 а за града още тествам но за сега е около 11,5 преди 13,5 - но теста за градско продължава - зависи и от разстоянията.Още един път благодарност към qnisZ

                  Коментар


                    #10
                    Няма проблеми нали за това сме хора да си помагаме. Ако има нещо проблеми се обади да ги решим. А да споделя нещо днес замина и последната от този тип *АЕБ ВОЙЛА* има още две но са капарирани но има други *МАРИНИ ЦРЕ-4* днес ги получих сега ще им проведа тест и ще видя дали ще ги одобря за пазара *задължително условие при мен*. ААА сега се сетих като видях Хасково за кой става дума, останави най на края време да я сложите имате я вече цял месец ако не се лъжа.

                    Коментар


                      #11
                      да те питамламбда контрола може ли да се използва без ламбда сонда (нямам на колата)пълна инжекция е има си там ТПС

                      Коментар


                        #12
                        pugsy написа:
                        да те питамламбда контрола може ли да се използва без ламбда сонда (нямам на колата)пълна инжекция е има си там ТПС
                        далеч не ги разбирам колкото янис, но не виждам как ще го използваш без ланда, нали тя мери в изгорелите газове сместта и казва на компира да я обогати или обедни. без нея няма как компа да разбере да подаде повече/по-малко гориво. тпс-а сам по себе си дава информация на компа единсвено и само за положението на газта, което играе роля за празния ход/като пуснеш газта да се изхвърли моторчето на празния ход и да натисне дросела при моно, а при пълна да затвори малко въздуха, понеже педала на газта е пуснат/. така мисля аз, не твърдя за 100% вярност, но в общи линии е така!
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #13
                          pugsy написа:
                          да те питамламбда контрола може ли да се използва без ламбда сонда (нямам на колата)пълна инжекция е има си там ТПС
                          За каква кола става дума? Това което ми казваш го има само при механичната инжекция и то само при *К-ЖЕТРОНОКА* при *КЕ* има ламбда сонда. Може да не си я видял.

                          Коментар


                            #14
                            сигурно има, но е развалена и не бачказатова е казал че няма
                            2015 Renault Megane Expression GT
                            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                            Всичко за FIAT Bravo 2007

                            Коментар


                              #15
                              Здравейте колеги,Четох теми и още доста по въпроса и накрая отидох да питам един приятел, който работи в сервиз за газови уредби. Предложи ми аванс процесор на АЕВ, модел "Кобра" (цитирам дословно). Имал заложен 4 позиции на ъгъла на предварение - 6, 9, 12 и 15 градуса. Цената на нов е 150 лева с монтажа и ставал перфектно за Фиат. Но размишлявайки стигнах до извода, че ще е глупаво с лека ръка да кихна 150 лева, без да съм сигурен, че ще има ефект. Че някакъв ефект ще има е почти сигурно, но въпроса е дали ще е задоволителен за тази цена! Интересува ме ако някой от Пловдив или региона има подобно нещо, но без Джет Спарк, защото за него чувам само лоши неща, ще бъде благосклонен да го тестваме заедно преди да се хвърля да купувам новият за тази цена! Този въпрос май не е много като за нова тема и за това я пиша направо тук и моля за извинние на автора на темата, ако нарушавам реда на мисли, но в това отношение работите се застъпват!Приемам и всякакви предложения с благодарност!Поздрави!
                              Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                              Коментар

                              Working...
                              X