Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Минах на бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    plambi написа:
    Yavore,така е и аз им се чудя на колегите на които им горят малко колите.Сигурно не живеят в големи градове и карат повече като извънградско. Моят Фиат е 1.1 и на ГАЗ ми дава 13/100 без да го юркам във Варна.тук преобладават задръствания постоянно така че за мен е нормално да ми гори толкова,представям си ако бях в софия сигурно 15 щеше да отива,а извън града ми е 7/100 газ
    колега не знам дали си с FIRE мотора или не, но мойто уно с този мотор гори макс 7,8 газ в града и макс 6,5 извън града /110-130км/ч/ най ниска стойност в града около 6,7 л и най ниска извън града 5,7л градското е Пловдив изпарител БРС - така че има го този момент с нискя разход
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #17
      stef написа:
      plambi написа:
      Yavore,така е и аз им се чудя на колегите на които им горят малко колите.Сигурно не живеят в големи градове и карат повече като извънградско. Моят Фиат е 1.1 и на ГАЗ ми дава 13/100 без да го юркам във Варна.тук преобладават задръствания постоянно така че за мен е нормално да ми гори толкова,представям си ако бях в софия сигурно 15 щеше да отива,а извън града ми е 7/100 газ
      колега не знам дали си с FIRE мотора или не, но мойто уно с този мотор гори макс 7,8 газ в града и макс 6,5 извън града /110-130км/ч/ най ниска стойност в града около 6,7 л и най ниска извън града 5,7л градското е Пловдив изпарител БРС - така че има го този момент с нискя разход
      Още малко ще кажеш че ти връща газ в бутилката като стои на едно място.Тези цифри мога да ги повярвам само ако я покарма 1 месец и то тогава пак няма да ги даде.Имах 1.1 Уно навремето с БРЦ газ - Извънградско съм падал под 6 газ веднъж вярно, ама градско под 9 нямаше - и то точно в Пловдив живеех тогава. Толкова нисък разход може да даде само такси например, което изобщо не се гаси и върти непрекъснато. А ако се кара нормално - т.е. палиш, минаваш няколко км, гасиш, изстива, пак палиш едва загрва, пак гасиш, изстива и т.н. по 8.5-9.5 няма реалистичен разход на този свят за градско. За дълъг път е друго. Все пак говорим за ГАЗ!
      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

      Коментар


        #18
        Yavor написа:
        stef написа:
        plambi написа:
        Yavore,така е и аз им се чудя на колегите на които им горят малко колите.Сигурно не живеят в големи градове и карат повече като извънградско. Моят Фиат е 1.1 и на ГАЗ ми дава 13/100 без да го юркам във Варна.тук преобладават задръствания постоянно така че за мен е нормално да ми гори толкова,представям си ако бях в софия сигурно 15 щеше да отива,а извън града ми е 7/100 газ
        колега не знам дали си с FIRE мотора или не, но мойто уно с този мотор гори макс 7,8 газ в града и макс 6,5 извън града /110-130км/ч/ най ниска стойност в града около 6,7 л и най ниска извън града 5,7л градското е Пловдив изпарител БРС - така че има го този момент с нискя разход
        Още малко ще кажеш че ти връща газ в бутилката като стои на едно място.Тези цифри мога да ги повярвам само ако я покарма 1 месец и то тогава пак няма да ги даде.Имах 1.1 Уно навремето с БРЦ газ - Извънградско съм падал под 6 газ веднъж вярно, ама градско под 9 нямаше - и то точно в Пловдив живеех тогава. Толкова нисък разход може да даде само такси например, което изобщо не се гаси и върти непрекъснато. А ако се кара нормално - т.е. палиш, минаваш няколко км, гасиш, изстива, пак палиш едва загрва, пак гасиш, изстива и т.н. по 8.5-9.5 няма реалистичен разход на този свят за градско. За дълъг път е друго. Все пак говорим за ГАЗ!
        газ в бутилката ми се иска да връща ама нъцки ,а това дали е верно или не, не карам да ми вярва някой просто написах мнение /нямам далавера да лъжа никого/ между другото имам приятел със същото /колегата ЕVERTON-от форума/ само че новото купе и 4 скорости разхода му е абсулютно същия може да го потвърди м/у другото и на двамата газовите уредби са ни слагани при един и същи майстор може и той да е причината :D
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #19
          Колега, какви са тия стойности 5,7 на газ ? та аз ги постигам само на бензин тия числа но не и за градско,градско ми гори 10 бензин.Колата ми не е издухана,ходил съм на елкон и т.н.,навява ме мисълта че колата ти е супер спъната на газ за да ти гори толкова и даже се чудя как си карал със 130 км/ч Изпарителя ми е ловато нямам никакви проблеми, уното не е fire ,а е 1.1 60 S 58,5 к.с. просто си върви много добре,даже си мисля че на газ има повечко тяга.Мога да завия кранчетата докрай но никога няма да постигна твоя разход
          Tipo 1.6 i.e. '94

          Коментар


            #20
            plambi написа:
            Колега, какви са тия стойности 5,7 на газ ? та аз ги постигам само на бензин тия числа но не и за градско,градско ми гори 10 бензин.Колата ми не е издухана,ходил съм на елкон и т.н.,навява ме мисълта че колата ти е супер спъната на газ за да ти гори толкова и даже се чудя как си карал със 130 км/ч Изпарителя ми е ловато нямам никакви проблеми, уното не е fire ,а е 1.1 60 S 58,5 к.с. просто си върви много добре,даже си мисля че на газ има повечко тяга.Мога да завия кранчетата докрай но никога няма да постигна твоя разход
            5,7 ми е давала извън града а не в града мойто е 45 кс карбуратор и ако ми са завити много кранчетата колата да е спъната гори повече /просто има една оптимална настройка на вървене и горене/ ако има колега с уно като моето /карбуратор ,а не моноинжекция/ съм сигурен че ще го потвърди този разход между другото раликата в разхода бензин газ ми е около 0,5 литра не знам при вас колко е
            TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
            UNO 1.0 FIRE

            Коментар


              #21
              Колеги и аз да споделя ,извън градско 7,5-8,5л/100км зависи от карането градско лятото ми даваше 9-9,5л/100км сега не съм я засичал в студа но съм сигурен, че е над 10-11л може и повече дори , таква разходи по 7 градско и за мен се нереални особено зимата и то в голям град
              FIAT UNO 1,4i ELEGANZA 160.A1.046

              Коментар


                #22
                абсолютно си прав колега

                cougar написа:
                Колеги и аз да споделя ,извън градско 7,5-8,5л/100км зависи от карането градско лятото ми даваше 9-9,5л/100км сега не съм я засичал в студа но съм сигурен, че е над 10-11л може и повече дори , таква разходи по 7 градско и за мен се нереални особено зимата и то в голям град
                Tipo 1.6 i.e. '94

                Коментар


                  #23
                  cougar написа:
                  Колеги и аз да споделя ,извън градско 7,5-8,5л/100км зависи от карането градско лятото ми даваше 9-9,5л/100км сега не съм я засичал в студа но съм сигурен, че е над 10-11л може и повече дори , таква разходи по 7 градско и за мен се нереални особено зимата и то в голям град
                  fire колеги fire. който иска да вярва, който не иска да те вярва. моя разход цяла година е е между 7.5 и 8.2 л - пловдивско.
                  UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

                  Коментар


                    #24
                    е аз доколкото забелязвам колегите от Пловдив и Пазарджик са им доста икономични машините,апак ние тука вав Варна имаме ебаси разходите.И пак се замислям:на чисто нова кола (хюндай атос на брачетка ми) гори към 5; 5.5/100 бензин извънградскоа тя не вдига повече 100км/час,а вашите на 10год. и повече и на по 200-300 000км горят окло 6/100 ГАЗнещо бъркате сметките или километражите ви не показват много вярно
                    уно 1.5i.e. имах,
                    типо 1.6.i.e. имах,
                    дедра2.0i.e. метанката, но вече бивша

                    Коментар


                      #25
                      Е не на всички от Пловдив ни горят малко колите моята под 12л/100км градско немога да я сваля а извънградско 8,5-9л/100 км.
                      HONDA I-VTEC

                      Коментар


                        #26
                        Todor_Gagovski написа:
                        Е не на всички от Пловдив ни горят малко колите моята под 12л/100км градско немога да я сваля а извънградско 8,5-9л/100 км.
                        Мда, щот не си с 1,1 моторетка и то ФИРЕ...Пък имаш и 3-400 кила отгоре спрямо Пунтаците.
                        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                        Коментар


                          #27
                          Колеги вие се бъзикате, ама мойто Уно което е 45 коня (FIRE карбуратор 999 см3) съм го свалял под 4 на дълъг път безин. В тая връзка не виждам нищо необичайно да дава и 5.7 Газ. Баща ми го кара и в момента.А Пунтото ми даваше около 6 газ (1.1 fire моноинжекция). Тия мотори са железни аз пунтото съм го карал 2 седмици с 800 грама масло (беше се пробил картера и беше изтекло ) - няма ядове... От хора навътре в нещата съм чувал че това са двигатели за 700000 километра без ремонт.
                          Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                          Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                          Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                          http://forum.fiat-bg.org

                          Коментар


                            #28
                            zgabrovski написа:
                            Колеги вие се бъзикате, ама мойто Уно което е 45 коня (FIRE карбуратор 999 см3) съм го свалял под 4 на дълъг път безин. В тая връзка не виждам нищо необичайно да дава и 5.7 Газ. Баща ми го кара и в момента.А Пунтото ми даваше около 6 газ (1.1 fire моноинжекция). Тия мотори са железни аз пунтото съм го карал 2 седмици с 800 грама масло (беше се пробил картера и беше изтекло ) - няма ядове... От хора навътре в нещата съм чувал че това са двигатели за 700000 километра без ремонт.
                            я станахме 3 -ма :D ! колега сигурно не ти е вярен километража :D
                            UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

                            Коментар


                              #29
                              Сигурно и повече...септември нашите пътуваха за морето и бащата ми сведе че му е дало около 4 на дълъг път София-Албена...
                              Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                              Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                              Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                              http://forum.fiat-bg.org

                              Коментар


                                #30
                                Такъв разход,и в заводската книжка не пише - под 4? всички знаем че файър е най-добрия двигател,но аз докато не видя не мога да повярвам
                                Tipo 1.6 i.e. '94

                                Коментар

                                Working...
                                X