Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Минах на бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Минах на бензин

    При тези цени на газта направо си няма смисъл да се кара на газ

    #2
    Зависи! Градско зимата (понеже и разстоянията при нас са малки) карам само на бензин. На газ - извънградско.
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      аз си карам на газ като ПИЧ,защото разхода ми е същият като на бензин!Сам си направи сметка дали нямам сметка

      Коментар


        #4
        Днеска в Плевен заредих газ на 1 лев в ОМВ. На дълъг път ми даде разход 7.5 /100 газ.
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          Аз ли немога да карам?Де да знам,ама как ги карате тия коли че горят толкова малко?
          уно 1.5i.e. имах,
          типо 1.6.i.e. имах,
          дедра2.0i.e. метанката, но вече бивша

          Коментар


            #6
            Илюзия,joni_go
            Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

            Коментар


              #7
              Е, моята Брава на дълго ми дава 9-9,5/100 газ с нормално каране - без да я пазя, но и без да пркалявам с юркането, даже като ходихме на Батак, противно на очакванията ми даде 8,5/100 защото карах много бавно. Иначе на градско все студена, къси преходи и по 4км черен път на ден до нашите за детето и обратно - 13-13,5/100 - това е реалноста. Аз съм доволен защото на бензин едва ли ще е под 10/100 градско (18-19лв./100 при 13-14 сега).Типото не можех да го сваля под 14/100 по никакъв начин, даже зимата стигах 15 - а сега колегата дето го купи му дава до 12 само градско, което ме убеждава че си зависи и от шофьора. Имаме едни служебни коли - еднакви, нови, с еднакви ражими и преходи - едната гори 4,8 нафта, другата, 5,2, а третата 5,8 - а сега ми го обяснете като знаете че първите две ги карат жени а третата мъж...
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                #8
                Yavor написа:
                Е, моята Брава на дълго ми дава 9-9,5/100 газ с нормално каране - без да я пазя, но и без да пркалявам с юркането, даже като ходихме на Батак, противно на очакванията ми даде 8,5/100 защото карах много бавно. Иначе на градско все студена, къси преходи и по 4км черен път на ден до нашите за детето и обратно - 13-13,5/100 - това е реалноста. Аз съм доволен защото на бензин едва ли ще е под 10/100 градско (18-19лв./100 при 13-14 сега).Типото не можех да го сваля под 14/100 по никакъв начин, даже зимата стигах 15 - а сега колегата дето го купи му дава до 12 само градско, което ме убеждава че си зависи и от шофьора. Имаме едни служебни коли - еднакви, нови, с еднакви ражими и преходи - едната гори 4,8 нафта, другата, 5,2, а третата 5,8 - а сега ми го обяснете като знаете че първите две ги карат жени а третата мъж...
                А стига бе. Егати разхода. На мен така ми гореше като ми беше скапан термостата.

                Коментар


                  #9
                  Днес засякох моята - 6,5л. газ извънградско с 90км/ч.Мисля , че е много добре.
                  Punto 55 SX

                  Коментар


                    #10
                    Моята на газ дава с литър отгоре извънградско и с литър и малко повече на градско. Тоя уикенд я засякох до Пловдив - при 120-130 по магистралата ми даде 7.2. А ако все още има някой дето се чуди защо в София колите горят по 15 на сто, нека погледне темата за средната скорост на движение в столицата (моята беше 12 км/ч, имаше и по плачевни случаи)
                    Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
                    Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

                    Коментар


                      #11
                      е не ми се обяснява някъде бях изписал доста ама накратко бенз ми харчеше в началото като я юрках и не бях на газ към 8-9-10 зависи от карането....минах на газ с още юркане 10-11-12 даже после като почнах си карам бавно но славно 9 падна та ми сметни 8лт бенз колко е на 9 газ на 100км ти колко минаваш на месец и колко пестиш за 1 месец после и за година има си кяр кот и да казвате
                      Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                      Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                      Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                      Коментар


                        #12
                        С моя разход спестявам м/у 1,5 и 2 лв на 100км. За година, откакто я имам съм минал 12 000 км.
                        Punto 55 SX

                        Коментар


                          #13
                          Абе аз къде съм се наврял между Пунтовци с 1,1 мотор и те се плескат по челото за разхода ми.
                          А стига бе. Егати разхода. На мен така ми гореше като ми беше скапан термостата.
                          Пък дайте ми вашите Пунтаци със ’7,2 градско газ разход’ да видите при мене как ше ударят на десятката като ги пусна по черния път на първа и втора, както казах 4км всеки ден...
                          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                          Коментар


                            #14
                            И аз последно време я карах главно на бенз,но днес като видях новите цени...само за припалване ще бъде вече
                            1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

                            Коментар


                              #15
                              Yavore,така е и аз им се чудя на колегите на които им горят малко колите.Сигурно не живеят в големи градове и карат повече като извънградско. Моят Фиат е 1.1 и на ГАЗ ми дава 13/100 без да го юркам във Варна.тук преобладават задръствания постоянно така че за мен е нормално да ми гори толкова,представям си ако бях в софия сигурно 15 щеше да отива,а извън града ми е 7/100 газ
                              Tipo 1.6 i.e. '94

                              Коментар

                              Working...
                              X