Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нека обобщим

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нека обобщим

    На скоро си купих Punto производство 2002г. 7 месец 1.2, 65 коня. решил съм да го напрая още по икономично, тоест да му сложа газово. не че сега харчи много около 6 на 100. Това което разбрах от форума е че не трябва да се стискам и да му взема нещо качествено и скъпо за да мога да тръгвам на сфетофарите с включен климатик, и после да се силя в задръстванията :D. Благодаря за информацията форума е просто прекрасен! изключително полезен!
    Punto 2002 - смачкано

    #2
    Аз лично бих обобщил малко по-различно: Не е много важно колко скъпа е уредбата, а колко квалифицирано и качествено е поставена и настроена.
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    Коментар


      #3
      johnfound написа:
      Аз лично бих обобщил малко по-различно: Не е много важно колко скъпа е уредбата, а колко квалифицирано и качествено е поставена и настроена.
      Подписвам се изцяло!
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #4
        Но определено в случая трябва да е инжекцион, за да няма никакви проблеми в действителност. Колкото до качественото поставяне и монтажа - подписвам се с двете ръце!
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          Fobos Gas Injection

          Виж ми постовете за Фобос-а, може да са ти полезни, цената е 1100 лева с монтажа, 1150 с тороидална бутилка.Ти си решаваш
          Driving Marea Weekend 1.8 16 V on LPG

          Коментар


            #6
            Извинявай за офтопика, ама да използвам случая - как е фобоса след толкова време и километри?
            Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
            Fiat Linea 1.3 Multijet'08
            Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
            http://forum.fiat-bg.org

            Коментар


              #7
              До колегата Згабровски

              Общо взето резултатите са повече от задоволителни.Имах малко ядове в началото , за които съм писал преди, но след преинсталиране на новата версия на софта се оправи всичко.От тогава всичко е наред.Разхода , хмммм, различни стойности за градското в нормален режим на системата варират между 11.5 -13.5 .За извънградски режим - между 8.8-10.5 в зависимост от настъпването на педала :D .Още не съм сложил Бриск свещи както ме посъветва собственика на Фобос-газ, скоро ще го направя.Честно казано съм много доволен.Ако имаш някакви кокретни питания, насреща съм.Поздрави!
              Driving Marea Weekend 1.8 16 V on LPG

              Коментар


                #8
                Re: До колегата Згабровски

                Richard Burns написа:
                .Още не съм сложил Бриск свещи както ме посъветва собственика на Фобос-газ, скоро ще го направя.
                дай малко по-подробно че ми стана любопитно
                ex Fiat Bravo GT

                Коментар


                  #9
                  Re: До колегата Згабровски

                  Richard Burns написа:
                  Общо взето резултатите са повече от задоволителни.Имах малко ядове в началото , за които съм писал преди, но след преинсталиране на новата версия на софта се оправи всичко.От тогава всичко е наред.Разхода , хмммм, различни стойности за градското в нормален режим на системата варират между 11.5 -13.5 .За извънградски режим - между 8.8-10.5 в зависимост от настъпването на педала :D .Още не съм сложил Бриск свещи както ме посъветва собственика на Фобос-газ, скоро ще го направя.Честно казано съм много доволен.Ако имаш някакви кокретни питания, насреща съм.Поздрави!
                  И аз искам малко повече инфо за тия свещи, а иначе любопитствам щото тъста гледа едно пунто 1.2 и за газ ще трябва инжекцион, а той живее в Плевен при което нещата ще се подредят перфектно.
                  Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                  Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                  Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                  http://forum.fiat-bg.org

                  Коментар


                    #10
                    Само едно питане:Имат ли покрити ИСО 9001?Не ми харесва,че уредбата е сбирщайн и ми е интересно как са покрили ИСО?
                    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                    Коментар


                      #11
                      Re: До колегата Згабровски

                      Richard Burns написа:
                      Общо взето резултатите са повече от задоволителни.Имах малко ядове в началото , за които съм писал преди, но след преинсталиране на новата версия на софта се оправи всичко.От тогава всичко е наред.Разхода , хмммм, различни стойности за градското в нормален режим на системата варират между 11.5 -13.5 .За извънградски режим - между 8.8-10.5 в зависимост от настъпването на педала
                      Тези стойности от 11-13 градско и 9-10 извънградско с двигател 1,8 ги постигам и аз с обикновинна газова и върви много добре. Не виждам съществена разлика.
                      Tempra 1.8 i.e. SX SW 1995 г.
                      двигател 836А5.000 MPI-WEBER- MARELLI IAW 8F

                      Коментар


                        #12
                        Re: До колегата Згабровски

                        Petko написа:
                        Richard Burns написа:
                        Общо взето резултатите са повече от задоволителни.Имах малко ядове в началото , за които съм писал преди, но след преинсталиране на новата версия на софта се оправи всичко.От тогава всичко е наред.Разхода , хмммм, различни стойности за градското в нормален режим на системата варират между 11.5 -13.5 .За извънградски режим - между 8.8-10.5 в зависимост от настъпването на педала
                        Тези стойности от 11-13 градско и 9-10 извънградско с двигател 1,8 ги постигам и аз с обикновинна газова и върви много добре. Не виждам съществена разлика.
                        Само за сведение колега мога да се хвана на бас за колкото пожелаеш , че горивната смес на който и да е газов инжекцион е в пъти по-оптимална спрямо горивната смес на една обикновена уредба дори накичена с емулатор и другите електроники.Освен това рисковете които крие една обикновена уредба от backfire и съпровождащите го екстри са си една качествена инвестиция ако не дай си боже стане.Така че аз залагам на ГИ.
                        Driving Marea Weekend 1.8 16 V on LPG

                        Коментар


                          #13
                          Газова уредба за ФИАТ ПУНТО 1,2 SX /75/1996г

                          Да се вклуча и азОбикновенна газова за Пунто 1,2/75 пълен инжекцион..Абсолютно няма проблеми..нито гърми ..колата върви по-добре от бензин..Не съм съгласен с колегите за газ-инжекцион..Колата на градско не ми пада под 9/100 бензин..на газ е около 10-11/100 в задръстваниата на Софиа..По-повод оптималната смес..съгласен съм с колегата с Фобос..обикновена газова не подържа оптимална смес..НО!!!Аз на моита съм сложил ламбда монитор на Руен Тек..ламбда контрол-Заволи и АЕБ ламбда процесор (9гр съм го сложил на газ)..Ламбда контрола ми подържа-100% правилна смес(виждам го на ламбда монитора)точно както на бензин..Динамиката на колата е добра.4 месеца я карам всичко е наред..С ламбда контрола и ламбда монитора съм спестил маса пари от ходенето по настроики при газадзии..Човек без особени познаня следваики инструкциите може сам да си настрои газовото.Само че нещо имам проблеми с компа маи..от време на време се багва или имам проблем с бензиновата част..нещо не ми достига гориво маи..Краси

                          Коментар


                            #14
                            добре де на пунтото в най-най-най- големите задръствания в софия харчи 7 и половина на извънградско под6 и то бензин... тва не е въобще много и има много дора тяга... препоръчайте ми някой гАзаджия дето и продава уредбите и ги монтира добре и въобще пълно обслужване .. по възможност в софия
                            Punto 2002 - смачкано

                            Коментар


                              #15
                              Re: Газова уредба за ФИАТ ПУНТО 1,2 SX /75/1996г

                              Krasimir Kostov написа:
                              ......Аз на моита съм сложил ламбда монитор на Руен Тек..ламбда контрол-Заволи и АЕБ ламбда процесор (9гр съм го сложил на газ)..Ламбда контрола ми подържа-100% правилна смес(виждам го на ламбда монитора)точно както на бензин..Динамиката на колата е добра.4 месеца я карам всичко е наред..С ламбда контрола и ламбда монитора съм спестил маса пари от ходенето по настроики при газадзии..Човек без особени познаня следваики инструкциите може сам да си настрои газовото......Краси
                              Можеш ли да дадеш малко повече инфо за ламбда монитора и лабда контрола, а също и за аванспроцесора. Ако си писал нещо по въпроса пусни ми линк. Може и на ЛС.
                              FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                              ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                              Коментар

                              Working...
                              X