Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за ГИ Cargas.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за ГИ Cargas.

    Въпроса ми е дали правилно ми е монтиран газовият инжекцион,защото от 2 години съм с тази система и колата не е работила нормално и един ден на газ.Проблема е в това,че постоянно си губи настройките,гасне на ниските,не се изрязва във високите,глъхне и какво ли още не.За 3 години или 47000км съм сменил 3 рейки и майсторите все казват,че проблема не в газовото.Монтирано е при Елин и Красимир в Бургас в Комлука (пресечката с/у Shell)дистрибутури на Bsm.
    Прикачени файлове

    #2
    А какъв е модела и двигателя на колата?Има някои модели които се славят с проблемни настройки.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #3
      Мотора е 1.6 с метални колектори, което изключва кофти адаптация :/Сигурен ли си в правилното зацепване на ангренажния ремък? Аз бих започнал от него - проверка с инструмент, стига проблемите да ги има и при работа на бензин.
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        На бензин нямам никакви проблеми,колата си върви,няма претрисане,не играят оборотите.Майстора спомена,че може да задържа някой клапан ,но си мисля че на бензин би трябвало да прави мизерии.

        Коментар


          #5
          Щом е ок на бензин, забрави за ангренажа.Казваш, че си губи настройките, това буквално ли? Ако наистина е видяно, че ги губи, проблема е в газовата.
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            Аз съм от Царево,правят ми настройките в Бургас и докато се прибера,отново старата песен.Последния път ми каза че губи налягане,смени филтрите и я закрепи за 1седмица.Преди 3 дена ходих в Бс и направо ми свалиха компютъра и го пратиха някъде за 2-3 часа,и след като го върнаха и поставиха,неможаха да се вържат и да минат колата на газ.Сега си карам на бензин и колата си мърка.Нормално ли е давзимат вакуум за изпарителя от пишката на регулатора за бензина,маркучите на рейката да са по 20-25см и мястото на рейката да е под радиатора

            Коментар


              #7
              И на мен ми направи впечатление къде е сложена рейката,(да я бяха сложили в багажника).До колкото знам пътя на газта от рейката до дюзата трябва да е възможно най къс.

              Коментар


                #8
                Чакай, че сега се загледах, кофти е когато снимките са наобратно... Рейката е отпред при радиатора, до колкото виждам, а мястото й обикновено е отзад, при бензиновите дюзи, за да са най-къси маркучите, както каза колегата горе. Снимай къде да набити щуцерите за газта, да не са ги бутнали отпред в колектора, ако са пуснали 1 метър маркучи до задната страна на мотора, напълно възможно е от там да са ти ядовете.
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #9
                  Re: Въпрос за ГИ Cargas.

                  bayliner написа:
                  Въпроса ми е дали правилно ми е монтиран газовият инжекцион,защото от 2 години съм с тази система и колата не е работила нормално и един ден на газ.Проблема е в това,че постоянно си губи настройките,гасне на ниските,не се изрязва във високите,глъхне и какво ли още не.За 3 години или 47000км съм сменил 3 рейки и майсторите все казват,че проблема не в газовото.Монтирано е при Елин и Красимир в Бургас в Комлука (пресечката с/у Shell)дистрибутури на Bsm.
                  Коя година е монтирана газовата и рейката коя година е произведена?Ако не е в гаранция газовата сменяй майстора!
                  OVB X18XE1 седан+ГИ

                  Коментар


                    #10
                    Рейката е rail ig1 2012г. 3 ома.Монтирана е точно под перката на радиатора и маркучите до инжекторите са около 25см,а маркучите за вакуума и газта,които излизат от изпарителя са около по 1 метър всеки.Имам още 2000 км,докато изтече гаранцията,ако може да ме насочите към добър газаджия в Бургас ще съм благодарен.Извинявам се за объркването, газовото е монтирано септември 2013година.

                    Коментар


                      #11
                      Добър газаджия, знам, че е този зад Лукойл-а на изхода на Бургас посока магистралата.

                      Коментар


                        #12
                        bayliner написа:
                        Рейката е rail ig1 2012г. 3 ома.
                        Имаше дефектна серия от тези рейки произведени в периода Май-Септември 2012г.
                        OVB X18XE1 седан+ГИ

                        Коментар


                          #13
                          Иване то май производителя е дефектен.

                          Коментар


                            #14
                            Аз нямам оплаквания от производителя.
                            OVB X18XE1 седан+ГИ

                            Коментар


                              #15
                              Кажи на майстора да ти провери филтрите.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X