Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде да си прехвърля метана

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Къде да си прехвърля метана

    Колеги искам да прехвърля една метанова уредба от фият-а си на друга кола, понеже той умря. Кой сервиз в София ще ми препоръчате да ми взема най-малко пари и да си свършат все пак работата. Колите са Брава 1.8 и Корса 1.2 и двете стари и двете по 4 цилиндера , не би трябвало да е проблем за обикновената газова. Благодаря.

    #2
    Колеги къде да прехвърля метана. Корсата я продадох, но сега взех една мазда, която мисля да карам дълго време. Тя е моноинжекция с метални колектори и мисля, че няма да има проблем с обикновената метананова. Благодаря.

    Коментар


      #3
      Скрипец, погледни тази тема и си избери читав сервиз, аз също съм препоръчал един. http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=32319
      1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
      2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

      Коментар


        #4
        Много се извинявам, че ви подведох. Маздата е 626 1.8 90к.с. ГФ и е пълна инжекция. И нещата вече стават по-сложни. Но пък и фията беше пълна инжекция пък си работеше добре на метан...

        Коментар


          #5
          Тази метанова е безсмъртна като Дънкан Маклауд!
          OVB X18XE1 седан+ГИ

          Коментар


            #6
            Не те разбрах... Не знам дали е безсмъртна, но би трябвало да си става. Четох за сума ти мазди направени така. Пък не ми се дават 700 лв за газов инжекцион, като знам за колко съм купил колата...

            Коментар


              #7
              Ще ти дам един съвет като на приятел, продай тая водородна бомба и си сложи ГИ и рахатясай.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Навит съм и някой колега да го направи срещу заплащане. Чета че доста хора сами са си свършили тая работа.

                Коментар


                  #9
                  boce_skripeca написа:
                  Не те разбрах... Не знам дали е безсмъртна, но би трябвало да си става. Четох за сума ти мазди направени така. Пък не ми се дават 700 лв за газов инжекцион, като знам за колко съм купил колата...
                  Ами то по принцип няма невъзможни неща,ама козата си сака пръч!Тази метанова с плочка на мотор пълна инжекция е огромен компромис!Дали си струва?
                  OVB X18XE1 седан+ГИ

                  Коментар


                    #10
                    Преценил съм , че да. Не държа колите по много време, а и става въпрос за евтини коли. Имам метанова уредба с 2 големи бутилки - да я хвърля ли? Като си купя скъпа кола зимата-пролетта, тогава ще и сложа скъп инжекцион. Сега какво да давам 600-700 лв като тя колата милата е малко повече...

                    Коментар


                      #11
                      Тази "логика" много пъти съм я чувал.Цената на колата какво общо има с цената на газовата?
                      OVB X18XE1 седан+ГИ

                      Коментар


                        #12
                        Кое точно не можеш да разбереш... Купувам колата от някого на оферта, а не защото харесвам и искам точно тази кола, на цена 3 пъти по-ниска от колкото върви в интернет. Карам я, сменявам консумативи, оправям дребни забележки и ръжди защото мога да боядисвам и след това си чака купувач на доста по-висока цена. Защо да набивам пари в кола, която не мисля да карам дълго време? Така при препродаване хем съм на печалба, хем няма време една кола да се счупи при мен (като изключим, че някой път изскачат коли като фията). След мен който е - може да си махне метана ако се страхува от него - свалянето може и сам да си го направи или да даде 30-40 лв и да му го свалят. След това ще си има скъпи бутилки за продаване и страхотна кола, която върви на бензин (защото тя иначе е перфе откъм двигател и ходова част). Маздата е икономична и на бензин - в града дава около 9, извън него пада под 6, а си е голяма и удобна. Всеки после може да си сложи газов инжекцион за 600 лв и да заспи. Аз обаче въртя по много километри и ме боли сърцето като сметна колко пари са това в бензин и имам метанова уредба, която ако чакам да продам сигурно ще минат месеци (не че нямам възможност и на бензин да си я карам).

                        Коментар


                          #13
                          Сега вече ми стана ясно!Редовно общувам с автоджамбази и вече ми се изясниха нещата!
                          OVB X18XE1 седан+ГИ

                          Коментар

                          Working...
                          X