Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мога ли да си продам газовата уредба?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мога ли да си продам газовата уредба?

    Бутилката ми е "Атикер" 244, 40L, обикновена газ. Въпроса ми е мога ли да я продам втора ръка и какви пари евентуално ще й взема и другият ми въпрос е, какво да правя с нея при положение, че е пълна с газ?

    #2
    Можеш... на някой ентусиаст да си слага газ или да слага по-голяма бутилка. Проблем е че затегнаха контрола и вече май не се търсят много. Иначе можеш да и вземеш около 80 - 100 лева. Аз като си търсих по-голяма 30 литровите втора ръка бяха около 70-80 с евро сонда. А като затегнеш крановете няма да има проблем, колкото и газ да има.
    ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
    // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

    Коментар


      #3
      xctr написа:
      Можеш... на някой ентусиаст да си слага газ или да слага по-голяма бутилка. Проблем е че затегнаха контрола и вече май не се търсят много. Иначе можеш да и вземеш около 80 - 100 лева. Аз като си търсих по-голяма 30 литровите втора ръка бяха около 70-80 с евро сонда. А като затегнеш крановете няма да има проблем, колкото и газ да има.
      Как по-точно са затегнали контрола ? Аз последно знам, че не са задължителни паспортите и т.н., само ти дават един картон заедно с прегледа.По въпроса на колегата пуснал темата - Разбира се , че може пусни една обява в продавалник или нещо от сорта и си готов.

      Коментар


        #4
        Как по-точно са затегнали контрола ? Аз последно знам, че не са задължителни паспортите и т.н., само ти дават един картон заедно с прегледа.По въпроса на колегата пуснал темата - Разбира се , че може пусни една обява в продавалник или нещо от сорта и си готов.
        Колега паспорта е задължителен и при минаването на ГТП се носи задължително и в него се поставя печат и подпис от член от комисията на дадения пункт за прегледи, това че в някой от пунктовете се минава без паспорт, не значи, че не трябва да го имаш. И това,че в България всеки гледа да ти вземе парите,а не го интересува после като те спрат какво, ще стане е друг въпрос. Носете си паспортите и искайте да ви сложат печат вътре.П.П. Закона да се слага печат в паспорта е от декември месец 2013 година.

        Коментар


          #5
          asak_koz написа:
          Колега паспорта е задължителен и при минаването на ГТП се носи задължително и в него се поставя печат и подпис от член от комисията на дадения пункт за прегледи, това че в някой от пунктовете се минава без паспорт, не значи, че не трябва да го имаш. И това,че в България всеки гледа да ти вземе парите,а не го интересува после като те спрат какво, ще стане е друг въпрос. Носете си паспортите и искайте да ви сложат печат вътре.П.П. Закона да се слага печат в паспорта е от декември месец 2013 година.
          Дай линк към този закон да видим какво пише там?
          OVB X18XE1 седан+ГИ

          Коментар


            #6
            Линк към закона нямам, но извадката от закона я има при баща ми в пункта за прегледи. Като се прибера в Бургас мога да я снимам, ако ми позволят, че отскоро имам лек бан да не се меся в тяхната работа.П.П http://www.rta.government.bg/images/...redba/nH32.pdfСтраница 62-ра 6.1.3, 2., б) от Методика за извършване на периодичен преглед за проверка на техническа изправност на превозни средства.

            Коментар


              #7
              Слушай, млади колега asak_koz, налага се да те кастря!Когато не си на 100% сигурен в нещо, не го споделяй. Няма смисъл. Подвеждаш.Казах ти, аз нямам паспорт на тази, моята кола, но минах преглед без проблем. Посъветваха ме в пункта да си нося винаги и големия талон от прегледа. На него имало печат за заверката. Е, истина е, че не са ме спирали и проверявали оттогава.Закона не го знам какво казва. Не съм го чел.Та, по-добре asak_koz, кажи в твоята тема какво става с твоята кола и ще може ли безпроблемно да се транспортира по трасето С-Б?
              Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
              Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
              Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

              Коментар


                #8
                Попитах защото моята кола е с метанова от Италия и няма грам паспорти и т.н. документи, но никога съм нямал проблеми. Просто като минавам преглед ми издават още един картон за преглед на метана, без да ми искат каквито и да било документи за уредбата.

                Коментар

                Working...
                X