Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Браво 1.6 16 V проблем с оборотите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Браво 1.6 16 V проблем с оборотите

    Здравейте колега, купих си Браво но има проблем с оборотите.Когато запаля на студен двигател започват да играят, качват се до 2000, падат до 500 , понякога гасне.Загрее ли колата се нормализират на 1400-1500 оборота и не мърдат.Бях на диагностика и казаха че TPS -А прави проблем, замасявал и не отчиал положението колко е натиснат педала.Днес взех нов от колега от форума, слагам го и същата история.Свалях клемите на акумулатора 4-5 пъти за по 10-20 че и по 30 мин и нищо.Сега пак съм ги разкачил да стоят няколко часа да видим но едва ли ще се оправи.Свалих и стъпковото моторче, почистих го въпреки че нямаше чернилка по него.Тя колата не е била карана над 1 година и си мисех че като я покарам ще се оправят нещата но уви, не се оправят.Сега ми е странно за тези обороти кое прави проблем защото на диагностиката TPS-а беше главният виновник.Също така свети и инжекциона и не гасне.Само като е стояла колата цяла нощ и на суртинта паля, гасне за 10 секунди и пак светва.За този проблем ми казаха че е от датчик на разпределителен вал, също и ламдасондата била за смяна защото при форсиране вади чернилка отзад.Моля за съвети .
    ----------------------------------------------------------------------------
    Fiat Bravo 1.6 97г.(90к.с.), LPG Lovato
    ex.Fiat Punto 1.1 96г.(55к.с.),LPG Lovato
    ex. Fiat Tipo ATG 91г. 1.6(83 к.с.) бензин + газ

    #2
    За оборотите почисти МПХ. Разглобяваш го (без сила, всичко излиза лесно) внимателно, за да не му прецакаш червячният механизъм, чистиш хубаво, смазваш го този същият червяк, и затваряш. За лампата на инжекциона... на компютър може да се види, така.. аз лично не хвърлям боб, а и доста колеги от форума не го практикуват този занаят. За чернилката отзад може и да не е ламбда сонда, не бързай с нея. Ще се знае повече като я закачиш на компютър да се види какво показват различните датчици.
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    Коментар


      #3
      Свалих стъпковото моторче, отворих го и почистих , смазах и поставих отново.Няма промяна.
      ----------------------------------------------------------------------------
      Fiat Bravo 1.6 97г.(90к.с.), LPG Lovato
      ex.Fiat Punto 1.1 96г.(55к.с.),LPG Lovato
      ex. Fiat Tipo ATG 91г. 1.6(83 к.с.) бензин + газ

      Коментар

      Working...
      X