Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лампата на маслото свети при ниски обороти, Браво 1.6 Решено

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лампата на маслото свети при ниски обороти, Браво 1.6 Решено

    Лампата на маслото свети при ниски обороти. Колата е Браво 1.6 16 97г.Редактирано заглавие.1.7. Заглавието на нова тема трябва да е подходящо и описателно.Примери за лоши заглавия са:Помогнете ми, Заклещих се, Имам проблем, Въпрос за Браво, HELP: PROBLEM, ПОМОООЩ!!!!!!, Molqvi kajete ......., nqkoi znae li... и т.н.Пример за добри заглавия са:Проблем: Не мога да си отключа Tipo-то, Въпрос: как да си рестартирам ECU-то на Stilo-то, Link: Tipo/Tempra Workshop manual, RQ: DVD ePER Tipo и т.н. Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Re: Колеги помагайте!!!

    rsi написа:
    Лампата на маслото свети при ниски обороти. Колата е Браво 1.6 16 97г.
    А маслото гледал ли си къде е по щека ? Или нямаш масло. Или ако имаш смукателя на маслената помпата ти е зацапан с боклуци, сваляш картера и чистиш , преди това точиш маслото ...
    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

    Коментар


      #3
      Маслото си е на максимума сменено преди 6к км Извинявам се за въпроса но тази цедка в самият картер ли се намира?

      Коментар


        #4
        rsi написа:
        Маслото си е на максимума сменено преди 6к км Извинявам се за въпроса но тази цедка в самият картер ли се намира?
        или смукателя

        Коментар


          #5
          Не бързай да се панираш- при мене така светна лампата на връщане от морето- при мене примигваше на ниски обороти и над 2000 гаснеше. Оказа се пробил датчик, капеше и пълнеше буксата с масло. Смених датчика и всичко е 6. Откачи буксата и виж дали е пробил и дали при някакви по-високи обороти гасне.
          Фиат Крома 1.9 16v+
          Фиат Браво 1.6 16v
          Фиат Мареа 1.6 16v

          Коментар


            #6
            възможно е и заседнал клапан на маслената помпа.

            Коментар


              #7
              Чесно казано започнах да мисля че е настъпил лошият момент. Инацхе колега абсолутно същият е и при мен проблема започна да премигва на празен ход и преди малко докато пътувах като я пуснах по инерция след 1500об направо си свтна Отначало мислех че е моторчето за празният ход ама маи не е защто оборотите на празен ход са добри ама маи не е то виновникът Мойесх ли да ми обясниш каде тоцхно е датчикът за маслото? Благодаря предварително

              Коментар


                #8
                Отдолу като легнеш в челната част на блока точно до стартера е навит датчика , откачи му буксата и виж дали има масло в нея. При мене сутрин докато позагрее колата не светеше лампата, и като стоплеше маслото пак светваше. Почти съм сигурен ,че и при тебе е датчика.
                Фиат Крома 1.9 16v+
                Фиат Браво 1.6 16v
                Фиат Мареа 1.6 16v

                Коментар


                  #9
                  Да точно и при мен е така когато е студена няма проблем но по загрее ли почва да премигва лампата Много благодаря за инфото Утре ще я карам да и мерят налягането на маслото и от там ще погледна първо това Дано е малкият дявол

                  Коментар


                    #10
                    Колеги днес след като закарах колта в сервиз и я вдигнахме на се видя че датчикът на маслото е целият в масло.Смених го и всичко вече е наред! Благодаря на всички за насоките

                    Коментар


                      #11
                      Явно тия датчици дефектират след толкова години работа , хубавото е че са евтини.
                      Фиат Крома 1.9 16v+
                      Фиат Браво 1.6 16v
                      Фиат Мареа 1.6 16v

                      Коментар


                        #12
                        Кола

                        Свети и при запушена цедка на маслената помпата
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар


                          #13
                          Няма как трябва и наче магазините ще фалират :D но да с годините започват тези проблеми

                          Коментар


                            #14
                            А иначе за цедката беше следващият ход ако датчикът си беше наред

                            Коментар

                            Working...
                            X