Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Панда 2009-та 1.1 - Теч на масло от капака на клапаните

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Панда 2009-та 1.1 - Теч на масло от капака на клапаните

    Здравейте колеги,имам Фиат Панда 1.1 2009-та година и от известно време ми се появи теч на масло от капака на клапаните. Първо помислих, че става въпрос за проблемна гарнитура но по-късно разбрах, че течът е от нещо като клапичка в горната част на мотора (вижда се нещо като съчма на снимките в червено). Опитах да го намажа с червен силикон, но без успех. Прави ми впечатление, че дори с отворена капачка за масло, течът си остава, така че изключвам варианта за високо картерно налягане а и няма никакво духане през капачката и щеката (все пак и моторчето е доста ново ). Колата се държи както преди, няма загуба на мощност или някакви други аномалии, просто избива масло от там и омазва непроятно целия мотор чак до картера. Нивото на маслото също е в границите. Някакви идеи? Благодаря предварително

    #2
    Като го гледам капака е и кожух на разпределителния вал и тази сачма запушва технологичен отвор на маслената магистрала и теча ще се оправи само като я смениш
    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

    Коментар


      #3
      Тази съчма като я натиснеш навътре дали потъва? Сваляй капака и виж какво става отвътре, няма друг начин. Тя трява да се притиска от нещо там.
      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

      Коментар


        #4
        Danchojn написа:
        Тази съчка като я натиснеш навътре дали потъва? Сваляй капака и виж какво става отвътре, няма друг начин. Тя трява да се притиска от нещо там.
        Ще я понатисна и ще пиша ..нямам идея дали може да влезе навътре

        Коментар


          #5
          понатиснах я с 2 удара с чука ..хлътна навътре с около милиметър и спря да тече :D Успех на всички!

          Коментар


            #6
            Хаха. Не става без управителя на инструментите . Дано не тече повече.
            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

            Коментар

            Working...
            X