Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странно тропане ( чукане) от двигателя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странно тропане ( чукане) от двигателя

    Днеска ми се случи нещо много интересно ... ходих на 1 язовир 3,4 км черен път малко загря кошницата от подписа.... браво 1.8 и се заслушах чуваше се странен чукащ , тракащ звук от двигателя . До сега никога не беше се чувало и симптомите са следните това чукане или тропане както и да го наречем става само и единствено като сменя дадена предавка във ниските обороти и подам газ рязко от 900 до 1300-1400 оборота . Възможно ли е това да е от маслото защото както купих колата 2011 година смених масла,филтри , ремъци и така нататък.... , но колата не се караше много стоя около година във гаража и после пак малко се караше общо взето за 2 години има около 2000-3000 км и маслото е чисто , бистро като ново пипах го но не мога да разбера дали е ок с просто пипане . Старото масло е 10в40 Кастрол на БМВ нещо такова беше ... >? Но са минали 2 години едни колеги от работата ми казаха да го сменя преди да се случат тия тропания защото повече от 1 година и половина не било хубаво да карам с едно масло и идеята ми е ако го сменя дали ще се оправи ? Защото после като истина колата и маслото може би много трудно се чуваше това тропане и то се случва за секунда,две ... ? ПОМОЩ !?!Така реших да го сменям препоръчайте коя СЕЛЕНИЯ да взема за браво 1.8 гт .
    Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
    Ex.Bravo 1997 1.8 GT

    #2
    Не е от маслото. Покарай и гледай симптомите. Може да е от загряването маслото да е станало доста редичко.Ак опък си решил го смени - Елф, Тексако, Тотал, каквото си избереш 10/40. Селенията с нищо не превъзхожда останалите.
    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

    Коментар


      #3
      За сега ще карам една седмица и ще видим кво ще стане ...... , но твърдо си мисля ,че само когато беше загряла го направи това и дрънчеше на желязо така ..... и един вид ми обясниха че понеже е 2 почти 3 годишно маслото и му е изтекъл ефектна смазване ... офф нз объркана работа затова искам съвети ама на когато човек му трябва мнение всички траят .. ама ако е за някой глупост всеки пише..........
      Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
      Ex.Bravo 1997 1.8 GT

      Коментар


        #4
        И на мен така започна да ми чука след като смених маслото няма да ти описвам в подробности какво съм правила и къде съм ходила и какво са ми казали защото не мога да преразкажа всичко подробно.Последното което се оказа е нещо с компресията...и ще трябва да отварям двигателя

        Коментар


          #5
          От маслото е понеже беше загряла колата и то е старичко и може да се е пре*бало нещо тази сутрин я карах по сякакъв начин се мъчих да го накарам да се чуе това тропане , но уви не се чу на леко затоплен 3,4 чартички от първата отдоло . А като беше загряла преди 2 дена си се чуваше стабилно ....... края на тая седмица слагам селения голд 10в40 и тва ее ако изтропа пак нз повече нищо нема да пипна по тая кола изкарва ме извън нерви направиш едно друго излезе и пак и пак :D
          Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
          Ex.Bravo 1997 1.8 GT

          Коментар


            #6
            не се ядосвайкарай и нищо не сменяймаслото от стоене 1 година почни не променя свойствата сикарай и не я мисли
            Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

            Коментар


              #7
              А не точно една след 10 дена стават 3 :D звука е досущ като все едно ти тропа каре , но се чу от двигателя ( САМО когато беше загрял над нормалното ) 2 дена я карам така по студена от нас до метростанцията и всичко е ок...
              Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
              Ex.Bravo 1997 1.8 GT

              Коментар


                #8
                Стандартните масла на 1 година се сподменят, ако ще да са на 0 км. Риска си е за сметка на собственика.
                Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                Коментар


                  #9
                  Ако ще сменям всичко както го пише по инструкциите ще пълня разни търговци с пари без нужда. То затова така са го написали. Дори и нещо да се промени пак ще кара човека още километри. Не си заслужава за една кочина от 1000лв да сменяш всичко наред.
                  Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                  Коментар


                    #10
                    Е като не си заслужава, тогава що се жалваш че ти трака двигателя и искаш съвет? Карай я тая кочина докато изтропа и после следващата, и така.
                    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                    Коментар


                      #11
                      Щерката така се оплакваше, че и притраква двигателят на Бравата. Слушах го, ама той за късмет точно тогава не щя да тропа :D Викам и аз - карай, то ще си покаже. И така един ден си показа. Беше закъсала на Окръжна болница докато се включвала в Цариградско шосе. Отивам и какво да видя - двигателят се килнал надясно. Беше се откачил от десния си тампон. Айде на пътна помощ и пред блока. Като огледах на другия ден се оказа, че болтът който държи двигателя към тампона, го няма Тампонът иначе леко нацепен, но щеше да изкара незнайно още колко километра. Ама без болт не става. Като свалих стария тампон се оказа, че резбата му вътре е мръсно - ръждива. Един вид изглеждаше все едно скоро не е имало завит болт. Как се е държало това чудо един Бог знае. Смених тампона за всеки случай, нов болт от "Евроболт" и колата спря да трака :D
                      Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
                      Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

                      Коментар


                        #12
                        А проверявал ли си скоростната кутия?Моята когато мотора загрее напълно от време на време притраква на празен ход и при форсиране се чува леко,при мене е липса на масло в кутията
                        FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                        Коментар


                          #13
                          Днеска отново пак я загрях леко над нормата и тоя път пак тракаше но много по леко и тихо от миналия път...... ще сменя маслото и ако продължи ще смениме и на ск.кутия маслото ...... а ако пак продължи вече докато не престане да се движи повече НЯмА ДА Я БАРНА :D Следващия понеделник ще го сменим със СЕЛЕНИЯ ГОЛД 10в40 и ще пиша пак какво се е случило ?
                          Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                          Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                          Коментар


                            #14
                            Така, както си я подкарал с налучкване, може доста средства да хвърлиш и да няма резултат. Опитай да диагностицираш по-точно.
                            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                            Коментар


                              #15
                              Не знам дали си прочел отначало , но така или иначе предстой смяна на маслото иначе се чудя диагностиката кво би показала ??
                              Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                              Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                              Коментар

                              Working...
                              X