Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дроселова клапа от Punto Sporting mk2 1.4 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дроселова клапа от Punto Sporting mk2 1.4 16V

    Здрасти на всички!По принцип много рядко се допитвам до форума по такива въпроси и обичам да си намирам сам инфо за това онова по двг но сега не мога да намеря размери на дросела на Punto Sporting 1.4 16V...въпроса е там,че искам да разбера става ли тази доселова клапа на Punto Sporting mk1 1.2 16V,и въобще имат ли разлика като размери...знам, че на 1.2 16V е 42мм,но не мога да намеря инфо за 1.4 16V дросела и дали въобще ще стане...ако някой се сеща нещо моля да драсне 1-2 реда Мерси!
    Fiat Punto 1.2 16V Sporting,Alfa Romeo 166 2.4 JTD , Alfa Romeo 33 1.3VL-ex

    #2
    Да започнем с това , че няма Пунто 2 с този мотор.....Предполагам става дума за Пунто 3. Най-добре напиши кода на двигателя. Ако е същия (95 p.s), за който си мисля го има и в други модели.
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    Коментар


      #3
      Дроселите са на 99% едни и същите. 1.4 е с по-голям диаметър. Мисля че беше 45 милиметра, не ми е под-ръка в момента за да ти го измеря за това по спомени.
      Grande Punto 1.9 JTD Sport '06
      Punto GT 1.4 Turbo '99
      Punto Sporting 1.2 16v '01 - ex

      Коментар


        #4
        Доста оскъдна информацията в нета по въпроса...в някакъв форум,не беше български,и аз четох,че били еднакви но на 1.4 16V бил малко по голям...и ако е така не знам в тази тема ли да го пиша или в раздел купува - Търся дросел от Fiat Punto Sporting mk3 1.4 16V Поздрави!P.S.:Да започнем с това , че няма Пунто 2 с този мотор.....Предполагам става дума за Пунто 3. Най-добре напиши кода на двигателя. Ако е същия (95 p.s), за който си мисля го има и в други модели.Объркал съм се Колега-от 3-та генерация на Punto е този двигател Мился, че и в Stilo го има същия двг...
        Fiat Punto 1.2 16V Sporting,Alfa Romeo 166 2.4 JTD , Alfa Romeo 33 1.3VL-ex

        Коментар


          #5
          Stilo, Idea, Linea, a New Bravo- за него не съм на 100% сигурен дали е същия
          Play Golf ,but not drive golf!!!
          Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
          C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

          Коментар


            #6
            Ако трябва да бъдем съвсем точни пунто МК3 няма, а след 2003 г. се води фейслифт на пунто мк2 - за справки http://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_Punto, извинявам се за отклонението от темата.
            punto HGT

            Коментар


              #7
              Мммммм дааааа...ама май на Punto mk1 електрониката по двигателя е на magneti marelli, а на мк2 вече е на Bosh...и 1.4 16V май е с Bosh та не мисля,че ще ме огрее...трябва да се мисли нещо друго...
              Fiat Punto 1.2 16V Sporting,Alfa Romeo 166 2.4 JTD , Alfa Romeo 33 1.3VL-ex

              Коментар


                #8
                Пробвай с дросел от Marea 1.6 16V
                Fiat Punto 1.1 6Speed

                Коментар


                  #9
                  Става въпрос за "иноишес" с пластмасовите колектори нали...че един авер има Брава с метални колектори и не са много еднакви дроселите с 1.2 16V...
                  Fiat Punto 1.2 16V Sporting,Alfa Romeo 166 2.4 JTD , Alfa Romeo 33 1.3VL-ex

                  Коментар


                    #10
                    wiliams написа:
                    Става въпрос за "иноишес" с пластмасовите колектори нали...че един авер има Брава с метални колектори и не са много еднакви дроселите с 1.2 16V...
                    Точно
                    Fiat Punto 1.1 6Speed

                    Коментар

                    Working...
                    X