Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

лампата на маслото проблем

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    лампата на маслото проблем

    колеги като давам на контакт не винаги свети лампата за маслото преди запалване а понякога в момента на завъртане на стаетера светка после си гасне нормално бравото е 1.8

    #2
    щом си запалиш и тя си угасва и не свети повече не виждам основен проблем
    Kара фиат стило 1.2..16v.2002г.Преди Фиат пунто 1.2 8V,2001г,Опел кадет 1.6i(газ)1988г.Лада 1500 чиста!1977г.

    Коментар


      #3
      а ако маслото ми падне нивото и не светне и си карам така си е проблем или е датчик или е лапната на самото табло според мен

      Коментар


        #4
        самата лампа на таблото тя или свети или не,наблюдаваш маслото ако си е в норма е добре,датчик може,проблема е ако ти свети като си работи мотора(може да го направи и при прекалено ниски обороти)
        Kара фиат стило 1.2..16v.2002г.Преди Фиат пунто 1.2 8V,2001г,Опел кадет 1.6i(газ)1988г.Лада 1500 чиста!1977г.

        Коментар


          #5
          mehanoveca написа:
          а ако маслото ми падне нивото и не светне и си карам така ...
          има един много лесен начин за проверка вдигаш пръчката и виждаш колко ти е маслото.не вярвам без сериозна интервенция като удар в картера примерно изведнъж да ти изчезне маслото.офтопик:аз като един виден олдскуул си проверявам маслото преди по-далечно излизане извън града.
          Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
          182A4.000 IAW49F
          LPG - Lovato EasyFast
          ----------------------------
          "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

          Коментар


            #6
            тя моята харчи по 1.5 до 2 литра на 10 000 км за гумички на клапани съм като запаля изпушва и после спира

            Коментар

            Working...
            X