Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

***гасне при ниски оборори - проблемът отстранен

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ***гасне при ниски оборори - проблемът отстранен

    Става въпрос за мареа 1.6 на газ.Изпускателната система (средното и крайното гърне) са в лошо състояние и изпускат от няколко места и се наложи малко да ги позакърпя, защото от крайното гърне не излизаше нищо и не можеха да ми засекат нивата на изгорелите газове на прегледа. Откарах на тенекиджия, оправи ги човека, но ден след това, колата почна да гасне на ниски обороти. - на бензин, на газ - изключа ли от скорост оборотите падат под 800 и гасне. Стъпковото моторче е почистено, въздушният филтър е чисто нов. Притеснява ме фактът, че тръбата минаваща вътре в крайното гърне се е скапала и заедно с ватата в него се е позапушило. В момента нямам възможност да разкачам кюнците от изпускателната система и исках да попитам, дали е възможно от запушено крайно гърне да гасне колата на ниски обороти. На средното от конденза имам една дупка с големина на монета от 10 стотинки и от там също излизат газове и капе вода, така че системата дори да има някакво запушване в крайното гърне, има от къде да компенсира. Ако имате други идеи от какво може да е проблема - коментирайте.ОТ време на време светва и индикацията на арматурното табло "повреди в системата за впръскване" и след 3 секунди изгасва. Ако има проблем в системата за впръскване, защо тогава гасне и на газ (става въпрос за обикновена газова)

    #2
    Разкачи ли батерията като заваряваха?
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

    Коментар


      #3
      Гърнето е заварявано, след като го разкачих от генерацията. Проблемът е отстранен. На диагностиката не откриха нищо. АЗ пак махнах стъпковото моторче, пак го почистих, върнах го на място и всичко се оправи.

      Коментар

      Working...
      X