Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат темпра,проблем !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат темпра,проблем !

    Пичове,дано някой да може да помогне или да препоръча някой сервиз ,в който разбират от стари италианки !Колата има и газова уредба,но главният проблем е че не може да работи нормално на бензин - ако се подава газ няма проблем ,но пусна ли газта - колата угасва !Благодаря ,предварително !
    Fiat Tempra 1,6mj

    #2
    Re: Фиат темпра,проблем !

    gmeki написа:
    Пичове,дано някой да може да помогне или да препоръча някой сервиз ,в който разбират от стари италианки !Колата има и газова уредба,но главният проблем е че не може да работи нормално на бензин - ако се подава газ няма проблем ,но пусна ли газта - колата угасва !Благодаря ,предварително !
    Пробвай в Лисан сервиз - аз съм доволен от обслужването , момчетата са компетентни. Възможно е проблема да ти е в газовата уредба ( поне при мен беше така) - не затваря добре газовият клапан (или има проблем с ключето), при което се смесват горивата - резултата - колата не може да работи нормално на бензин и пали много трудно.

    Коментар


      #3
      Моторче на празен ход,там насочи вниманието си.Може да го почистиш,ако въобще работи.

      Коментар


        #4
        Тая стара италянка освен че е темпра и е на газ/ бензин, нещо друго като подробности? година? двигател? горивна система? Ти в кой район на София си?
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Темпрата е 93г, 1,6mj,иначе съм от Люлин ! Това моторче на празен ход е стъпковото моторче ,нали!Нз как да проверя дали работи ,но предполагам че работи ,защото колата на газ си работи добре!
          Fiat Tempra 1,6mj

          Коментар


            #6
            gmeki написа:
            Темпрата е 93г, 1,6mj,иначе съм от Люлин ! Това моторче на празен ход е стъпковото моторче ,нали!Нз как да проверя дали работи ,но предполагам че работи ,защото колата на газ си работи добре!
            99 % виновно е стъпковото моторче.При тоя двигател и при типо и при темпра то си е консуматив.
            Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
            Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
            Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

            Коментар


              #7
              Благодаря за окуражителния отговор, мисля че имам резервно ,така че може и да се размина с изхвърляне на над 100 и нз си колко лева за това моторче !
              Fiat Tempra 1,6mj

              Коментар


                #8
                А опита ли с откачане на акумолатора
                Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
                EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
                EX.Fiar Ritmo 105TC

                Коментар


                  #9
                  Да ,не се оправя проблема!
                  Fiat Tempra 1,6mj

                  Коментар


                    #10
                    Моторчето се намира на дросела и то подава газ на колата и има буталце като пружинка е .. пробвай да го натиснеш с отверка може да е запекло нещо и да го смажеш малко
                    Прикачени файлове
                    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                    Коментар


                      #11
                      fuel injekcion написа:
                      Моторчето се намира на дросела и то подава газ на колата и има буталце като пружинка е .. пробвай да го натиснеш с отверка може да е запекло нещо и да го смажеш малко
                      Проблема не е в моторчето!Установих следното нещо : откачам акумулатора за 5мин,закачам го колата си работи супер (на бензин),прехвърлям я на газ и карам (10 - 15 км),спирам на място и я прехвърлям отново на бензин,започва да губи обороти на празвн ход и угасва !Ако я прехвърля обаче отново на газ работи много добре! Възможно ли е да се трупа някаква грешка някъде ,било имало някакъв датчик или реле което отговаряло за това да лъже колата когато я карам на газ ( все едно че я карам на бензин) ,там се било натрупвало някаква грешка (най - вероятно) и трябвало да отида да ми направят диагностика при газаджия?!Вече нз какво да правя !
                      Fiat Tempra 1,6mj

                      Коментар


                        #12
                        gmeki написа:
                        fuel injekcion написа:
                        Моторчето се намира на дросела и то подава газ на колата и има буталце като пружинка е .. пробвай да го натиснеш с отверка може да е запекло нещо и да го смажеш малко
                        Проблема не е в моторчето!Установих следното нещо : откачам акумулатора за 5мин,закачам го колата си работи супер (на бензин),прехвърлям я на газ и карам (10 - 15 км),спирам на място и я прехвърлям отново на бензин,започва да губи обороти на празвн ход и угасва !Ако я прехвърля обаче отново на газ работи много добре! Възможно ли е да се трупа някаква грешка някъде ,било имало някакъв датчик или реле което отговаряло за това да лъже колата когато я карам на газ ( все едно че я карам на бензин) ,там се било натрупвало някаква грешка (най - вероятно) и трябвало да отида да ми направят диагностика при газаджия?!Вече нз какво да правя !
                        то моторчето ако си работи ще си мърда и ако работи ще има промяна в работата на двигателя като му извадиш буксата ,ами да може да прави някакви такива грешки имаш ли симулатор или емулатор на газовата ? моята няма и не ми прави проблеми
                        FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                        Коментар


                          #13
                          Да ,точно така,симулатор (имам такъв) - казаха ми ,че може да е от него и трябвало да отида на газаджия ?!Казаха ми ,че имало някакъв начин да се направи нещо като шунтиране на грешки чрез някакъв диод ,който се слагал някъде си .... и той изчиствал автоматично всички грешки след всяко гасене на автомобила!Звучи като манна небесна ,но може и да е вярно и изпълнимо в наши дни :Д:Д:Д!
                          Fiat Tempra 1,6mj

                          Коментар

                          Working...
                          X