Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъсан въздуховод?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скъсан въздуховод?

    Здравейте. От една седмица карам Мареа 1.8 99г. и преди няколко дни забелязах че въпросния въздуховод от дебитомера към двигателя е скъсан на 2 места. Прочетох доста теми и останах с впечатлението че при това положение колата трябва да дава някакви проблеми. Колата си върви добре нямам никакви проблеми, нито се дави нито си мени обороти абсолютно нищо. Лошото е че незнам колко трябва да е бърза, какъв е нормалния ряз на този двигател. Звъннах в няколко магазина ,вкючително и в аутоиталия, и отговора беше че е спрян от производство а в моргите ги режат за по удобно.Вчера го залепих с бишоп лента и нямаше никаква разлика в поведението на колата. Това нормално ли е?
    Fiat Brava 1.9TD 100
    Fiat Marea 1.8 HLX

    #2
    на мен ми светеше чек-а от този скъсан въздуховод и колата имах чувството ,че е тромава бавно се развърта .. след като го оправих въпросния въздуховод и отрязах катализатора , не стига че ми дадоха 100 лева ами и колата буквално се ОТПУШИ ! След това все едно карах друга кола..
    Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
    Ex.Bravo 1997 1.8 GT

    Коментар


      #3
      Не ми свети чека. Колата на 1-ва се дърпа много ама на следващите нищо особено. Брава-та ми 1.9тд 100 ще ми откъсне седалките след 1-ва. Ако има желаещ със същия двигател от София да е пробва да пише.
      Fiat Brava 1.9TD 100
      Fiat Marea 1.8 HLX

      Коментар


        #4
        Как оправи въздуховода? Аз моя го лепих с самовулканизираща бишоп лента. Но имам някакво предчувствие че докато го сложа обратно пак съм го скъсал от долната страна.
        Fiat Brava 1.9TD 100
        Fiat Marea 1.8 HLX

        Коментар


          #5
          Силикон нанасяш по скъсаното (аз го направих целия дори и където не е скъсано) после навиваш медицински бинт , после пак малко силикон и пак бинт и това е .
          Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
          Ex.Bravo 1997 1.8 GT

          Коментар


            #6
            http://tuning-parts.bg/reducirashti-45-grad/382/Е това ти трябва и си решаваш проблема. Оригинален нов нямаш шанс да намериш, а ако намериш такъв ще е на цена 60-70лв. Аз с този маркуч онзи ден си реших същият проблем само, че на купето.

            Коментар


              #7
              моят също беше скъсанникаква разлика нямаше при движение на колатапроблема реших така - купих силиконов универсален маншон за карета, изрязах от големите диаметри колкото ми трябва и го нахлузих тогоре върху стария, и стегнах със скобии това беше
              Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

              Коментар


                #8
                durex_a написа:
                http://tuning-parts.bg/reducirashti-45-grad/382/Е това ти трябва и си решаваш проблема. Оригинален нов нямаш шанс да намериш, а ако намериш такъв ще е на цена 60-70лв. Аз с този маркуч онзи ден си реших същият проблем само, че на купето.
                Няма да стане,благодаря за предложението. От едната страна на моя излиза едно тънко маркуче. Ще звънна още някаде за мареа на части, ако няма ще играе силикона. Между другото днес запали нормално ,но оборотите бяха колебливи около 800 за 1-2 секунди след това се вдигнаха на около 1100. При потегляне само придърпа за малко и се оправи.
                Fiat Brava 1.9TD 100
                Fiat Marea 1.8 HLX

                Коментар


                  #9
                  alvanovo написа:
                  моят също беше скъсанникаква разлика нямаше при движение на колатапроблема реших така - купих силиконов универсален маншон за карета, изрязах от големите диаметри колкото ми трябва и го нахлузих тогоре върху стария, и стегнах със скобии това беше
                  Имаше ли разлика в вървежа след това?
                  Fiat Brava 1.9TD 100
                  Fiat Marea 1.8 HLX

                  Коментар


                    #10
                    това мъркуче като го махнеш и колата освен да ти се по добри друго не виждам кво да стане, маркучето е за маслените пари ако го издърпваш и погледнеш вътре най вероятно ще е пълно с ГОВНА. Слагаш силиконовият маркуч от линка вземаш 50см обикновен воден маркуч набуваш го на мястото където е бил този малкият и го пускаш на долу. И си решаваш проблемите.

                    Коментар


                      #11
                      хммм ...... вариант е
                      Fiat Brava 1.9TD 100
                      Fiat Marea 1.8 HLX

                      Коментар


                        #12
                        shkribailo написа:
                        alvanovo написа:
                        моят също беше скъсанникаква разлика нямаше при движение на колатапроблема реших така - купих силиконов универсален маншон за карета, изрязах от големите диаметри колкото ми трябва и го нахлузих тогоре върху стария, и стегнах със скобии това беше
                        Имаше ли разлика в вървежа след това?
                        аз и преди това нямах проблеми никаквипросто го направих, за да не влизат боклуци в мотора
                        Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                        Коментар


                          #13
                          Преди две седмици смених въпросният маркуч ,след много търсене по какви ли не магазини ,а го открих в сервиза за италиански автомобили на околовръстното шосе на цена от 40.00 лв.
                          Стило 1.6

                          Коментар

                          Working...
                          X