Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво, свети лампата за маслото, двигателя трака.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Браво, свети лампата за маслото, двигателя трака.

    На около 180 км от София, на прибиране от морето светна лампата на маслото (бравото от подписа). Спряхме да видим какво става, изчакахме да изстине колата, измерихме маслото - има. Сменено беше заедно с масления филтър преди 1000км, няма теч. Запалих колата, поработи около минута лампата започна да примигва за 5-10 секунди и след това започна да свети постоянно, след което започна да се чува тракане от двигателя, трудно е да го определя като звук, не е звънливо, нито силно, по-скоро като стържене. Обадих се на един приятел автомонтьор, който кара същото Браво и той ме посъветва да не продължавам да карам, тъй като има опасност да блокира двигателя. Прибрахме се със зор и бая пари за пътна помощ, но както и да е. Питането ми е каква може да е причината. Нещо хич не ми звучи добре цялата работа. На ремонт на двигател ли отиват нещата? Моля, дайте съвети!
    Fiat Bravo 1.6 16v `99г.
    Suzuki Vitara 2.0V6
    Ако не живееш на ръба, заемаш прекалено много място!

    #2
    отиваш към сваляне на картера,смяна на маслена помпа и биелни лагери.това е по-малкото зло,защото ако се окаже че и основните са задрали ще трябва целия двигател да смъкваш

    Коментар


      #3
      ivel написа:
      отиваш към сваляне на картера,смяна на маслена помпа и биелни лагери.това е по-малкото зло,защото ако се окаже че и основните са задрали ще трябва целия двигател да смъкваш
      Мда, но почни първо с картера, после като го свалиш ще проверите и смукателя и помпата и лагерите.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        След малко зор се оказаха биелни лагери. Сменени са и всичко е ОК. Темата е за ключ.Благодаря!
        Fiat Bravo 1.6 16v `99г.
        Suzuki Vitara 2.0V6
        Ако не живееш на ръба, заемаш прекалено много място!

        Коментар

        Working...
        X