Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с бензиновата помпа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с бензиновата помпа

    здравейте колеги,имам проблем на бензин и не мога да разбера откъде се получава това.Проблема е че понякога си пали без проблема а друг път не иска да запали,помпата ли си е заминала или има някакво реле или нещо по токовете което не е наред,колата е брава 1.4 12в

    #2
    Когато е студена пали ?Когато е топла не иска да пали?Или?
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    Коментар


      #3
      Слав написа:
      Когато е студена пали ?Когато е топла не иска да пали?Или?
      няма значение дали е студена или топла понякога пали а понякога не иска,стартера си върти но не пали

      Коментар


        #4
        моля ви,кажете какъв може да е проблема

        Коментар


          #5
          bobi20 написа:
          моля ви,кажете какъв може да е проблема
          Така никой не може да ти каже, трябва да се огледа на място при евентуално НЕзапалване, помпата работи ли, има ли ток към свещите. Много е вероятно да е датчик запалване, това е типичен признак за него, но най-вече се проявява когато колата загрее и тогава отказва, при мене го имаше този проблем и в един момент колата буквално изгасна и повече не запали. Мога да ти кажа как да го тестваш без мерене въпросния датчик дали е от него...Значи когато въртиш стартера обортомера трябва да отчита макар и ниски обороти, при мене 400-500 оборота отчита, когато датчика не работи обортомера не отчита когато въртиш стартера, това ми е направило впечетление, обаче съм с дигитално табло, не знам при обикновенното дали отчита когато въртиш стартера. Самия оборотомер взима информация от този датчик. Бензиновата помпа можеш да я тестваш като и пуснеш два кабела и да видиш дали хвърля бензина отпред, обаче ще трябва да отвиеш маркуча за бензина
          Теоритиците си лаят, голфа си върви!

          Коментар


            #6
            Valiosport написа:
            bobi20 написа:
            моля ви,кажете какъв може да е проблема
            Така никой не може да ти каже, трябва да се огледа на място при евентуално НЕзапалване, помпата работи ли, има ли ток към свещите. Много е вероятно да е датчик запалване, това е типичен признак за него, но най-вече се проявява когато колата загрее и тогава отказва, при мене го имаше този проблем и в един момент колата буквално изгасна и повече не запали. Мога да ти кажа как да го тестваш без мерене въпросния датчик дали е от него...Значи когато въртиш стартера обортомера трябва да отчита макар и ниски обороти, при мене 400-500 оборота отчита, когато датчика не работи обортомера не отчита когато въртиш стартера, това ми е направило впечетление, обаче съм с дигитално табло, не знам при обикновенното дали отчита когато въртиш стартера. Самия оборотомер взима информация от този датчик. Бензиновата помпа можеш да я тестваш като и пуснеш два кабела и да видиш дали хвърля бензина отпред, обаче ще трябва да отвиеш маркуча за бензина
            благодаря много утре ще тествам,ток към свещите има,на газ паля без проблем само на бензин отказва понякога

            Коментар


              #7
              Провери си и релето, което пуска помпата. Сложи един мултицет или пробна лампа на мястото на буксата за помпата и ще разбереш дали идва ток до нея.
              Fiat Coupe 1.8

              Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

              Коментар


                #8
                Пробвай като не пали да натиснеш до дупка педала на газта. При мен така беше положението около година и накрая помпата сгъна от раз.
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  #9
                  siluro написа:
                  Провери си и релето, което пуска помпата. Сложи един мултицет или пробна лампа на мястото на буксата за помпата и ще разбереш дали идва ток до нея.
                  къде се намира релето

                  Коментар

                  Working...
                  X