Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Повишен разход на гориво на пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Повишен разход на гориво на пунто

    Здравейте колеги, от известно време наблюдавам, че пунтото ми дава повишен разход на гориво. Колата е 1.2 60 коня от 2000 г. До сега гореше 6.5-7/100 а новият разход е 10/100. Карам я 90% градско. Ходих и на диагностика където всичко излезе нормално само на ламбда сондата показваше - богата смес. Единият от майсторите предположи, че катализатора може да е запушен. Това трябваше ли да се отчете при диагностиката ? Защото до сега не съм усетил миризма от запушен катализатор?

    #2
    Кое му е наред, щом показва богата смес? Това че примерно е нямало записани грешки нищо не означава.Смени майстора!
    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

    Коментар


      #3
      Добре щом показва богата смес какъв горе-долу може да е проблема ? Дай някакво предположение защото "специалистите" при които ходя само вдигат рамене и толкова.

      Коментар


        #4
        Термостат, термодатчици, запушен горивен филтър, дюзи, мап сензор, Да продължавам ли? Трябва си диагностика в движение, иначе нищо не правите. Газ има ли колата?
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Няма газ а термостата е сменен преди 2-3 месеца. В петък ще ходя да замерят компресията и не знам още какво ще гледат

          Коментар


            #6
            Проблема излезна там където е бензиновата помпа. Когато колата работи от кръглата бяла пластамса на която е закрепена помпата излиза бензин. Някой може ли да ми каже дали това е просто някакъв капак или част от помпата ? Дали може ли да се намери самостоятелно или върви с "всичко" комплект ? Точно от това кръгче което е най-отгоре излиза бензина.
            Прикачени файлове

            Коментар


              #7
              самостоятелно не се продава или трудно можеш да го намериш,но пробвай втора употреба.

              Коментар


                #8
                Чудесно и сега ако не мога да намеря втора употреба трябва да давам 300 лв. за нова помпа. Май съвсем скоро ще пиша в секцията "продавам авточасти’" От както съм взел тоя боклук 2 дни го карам след това 3 дни е в сервиза. От първия ден в който го купих съм в тоя форум. На старото голфче което имах за 8 години и 120000 км съм му сменил 2 шарнира а сега номера на сервиза ми е на бързо набиране даже съм го вкарал в групата защото често се чуваме.

                Коментар


                  #9
                  кола

                  Търси само кошница смени майсторите и ще се оправи
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    Цялата помпа при италянеца е 60 лв или търси от някои от форума който продава на части
                    Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                    Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                    Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                    Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                    Коментар


                      #11
                      Аз ако се отърва с 60-70 лв. все едно съм минал без пари

                      Коментар


                        #12
                        Абе купи си кошница втора употреба и нова помпа, и гледай да не е хофер.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          Добре ама защо ми е помпа като моята си работи Просто тече бензин през тази бяла пластамса или кошница не знам как се нарича. Това било "слабо място" на фиат и повечето теквали от там поне така ми обясниха. Естествено не се продава отделно а вървяло заедно с помпата.

                          Коментар


                            #14
                            sanko написа:
                            Чудесно и сега ако не мога да намеря втора употреба трябва да давам 300 лв. за нова помпа. Май съвсем скоро ще пиша в секцията "продавам авточасти’" От както съм взел тоя боклук 2 дни го карам след това 3 дни е в сервиза. От първия ден в който го купих съм в тоя форум. На старото голфче което имах за 8 години и 120000 км съм му сменил 2 шарнира а сега номера на сервиза ми е на бързо набиране даже съм го вкарал в групата защото често се чуваме.
                            Ами можеше да си купиш новото голфче и да задаваш други въпроси:- гори масло повече от резачката, сегменти ли са или ще мина само с гумички, а то блока вече е елипса- прекъсва, не държи обороти - цяла дроселова клапа заедно с понтенциометъра, защото пистите му са станали или по скоро нищо не е останало от тях - тук е като с помпата и кошницата, вървят си заедно дросел с понтенциометър- от главата се чуват странни шумове, все едно е дизел- още...Не ме разбирай погрешно, имал съм и немски коли, но повярвай не случайно се върнах пак на Фиат. А това за шарнирите и разни такива железа го забрави, това не е фактор при "новите" коли.
                            Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                            Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                            Коментар


                              #15
                              sanko написа:
                              Аз ако се отърва с 60-70 лв. все едно съм минал без пари
                              отхлабваш си гривната на помпата (без да я сваляш) и при италянеца спираш отвън отвиващ гаиката и сваляш помпата (5 мин. Работа) взимаш помпата ти (тя върви с кошницата заедно) влизаш намирате същата плащаш , излизаш слагаш новата(втора ръка) закачаш всичко и пробваш ако всико е наред и не тече бензин от никаде се прибираш а от старата ти кошница могат да се ползват помпата и подплавъка който ти остават в резерва . ПС: изпитан метод само че аз бях с изгоряла помпа и отидох Авариино на Газ
                              Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                              Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                              Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                              Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                              Коментар

                              Working...
                              X