Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бравото гасне на свободна! помогнете!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бравото гасне на свободна! помогнете!

    Здравейте! Имам Fiat браво 1.6 16V преди около 1000 км. правих ремонт на двигателя, сменени клапани, гарнитура, ремъци, ролки и други неща по двигателя.Сменил съм и масло и въздушен филтър.Проблем: когато колата достигне нормална температура на работа започва да гасне на свободна или докато се движа на съединител, изобщо не си и помисля да се спре на тихи обороти а директно пада на нулата и гасне, четох няколко теми и сега мисля да почистя дроселовата клапа, ако не се оправи ще сменя и кабелите на свещите.От тук на татък разчитам на вас."Майсторите" казаха,че аз не съм можел да карам.. :D вързаха я на компютъра и казаха че гаснела заради натрупани 11 грешки, но уви. щом се качих и покарах се появи 12-тата грешка пак гасне и гасне.Преди този велик ремонт никога не е гаснела, също така при сглобяването бяха забравили да закачат тръбата която отива към картера и изгубих и масло.Моля който с каквото може да помогне!

    #2
    Re: Бравото гасне на свободна! помогнете!

    yshan написа:
    Здравейте! Имам Fiat браво 1.6 16V преди около 1000 км. правих ремонт на двигателя, сменени клапани, гарнитура, ремъци, ролки и други неща по двигателя.Сменил съм и масло и въздушен филтър.Проблем: когато колата достигне нормална температура на работа започва да гасне на свободна или докато се движа на съединител, изобщо не си и помисля да се спре на тихи обороти а директно пада на нулата и гасне, четох няколко теми и сега мисля да почистя дроселовата клапа, ако не се оправи ще сменя и кабелите на свещите.От тук на татък разчитам на вас."Майсторите" казаха,че аз не съм можел да карам.. :D вързаха я на компютъра и казаха че гаснела заради натрупани 11 грешки, но уви. щом се качих и покарах се появи 12-тата грешка пак гасне и гасне.Преди този велик ремонт никога не е гаснела, също така при сглобяването бяха забравили да закачат тръбата която отива към картера и изгубих и масло.Моля който с каквото може да помогне!
    Виж си стъпковото моторче, ако не гасне докато подаваш газ, ако подаваш газ на място, не гасне, но гасне докато се движи, по-вероятно е да е датчик на колянов вал.От запаметени грешки колата няма как да си гасне сама, абсолютно невъзможно.пиши какви са ти грешките, као ги имаш.
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    Коментар


      #3
      Много ми прилича да смуче въздух от някъде, я огледай за процепи по въздуховода.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        В момента не би трябвало да има грешки защото преди 2 дни ги изчистиха, а какви са грешките незнам не бях там като я правиха.Започва да гасне сами когато загрее не постоянно.

        Коментар


          #5
          S_BANKOV написа:
          Много ми прилича да смуче въздух от някъде, я огледай за процепи по въздуховода.
          Процепи няма всичко е ОК по въздуховода

          Коментар


            #6
            Ей сега чух един интересен звук, при подаване на газта, чува се като засмукване на въздух при турбина.що е то?

            Коментар


              #7
              S_BANKOV написа:
              Много ми прилича да смуче въздух от някъде, я огледай за процепи по въздуховода.
              Ще се самоцитирам и допълъняИ по колектора, и маркуча за МАП сензора.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Взима въздух или неправилно зацепени валове след ремонта.
                Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

                Коментар


                  #9
                  Пффффф него знам ще го видя след работа какво е

                  Коментар

                  Working...
                  X