Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на мотор на стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    zelenilkata написа:
    Колега като не ти харесва стилото ела да правим бартер Слави знае моето браво в какво състояние е
    Да не си слъначасъл нещо, карай си бравото и не се занимавай с такива неща, поне знаеш че е почти като от магазина.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #17
      Seven7 написа:
      http://www.youtube.com/watch?v=icXEuiz3OBQ infineon ли къв си ,по - добре като не знаеш в какво състояние е бил мотора не пиши! ! И за такива като теб да поясня на клипа е на ГАЗ !
      Брей тоя клип трябва да го пратиш в завода на фиат , да променят максималната скорост която са написали че вдига. Че те са тъпи разбираш ли, и не знаят колко може да вдигне 1.6За доказателство бих приел само снимка на колата от камера на КАТ.Както казах имам едно клипче на което жигула върви с 160
      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
      FIAT БРАВО 1.2 16v
      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

      Коментар


        #18
        infineon написа:
        Брей тоя клип трябва да го пратиш в завода на фиат , да променят максималната скорост която са написали че вдига. Че те са тъпи разбираш ли, и не знаят колко може да вдигне 1.6За доказателство бих приел само снимка на колата от камера на КАТ.Както казах имам едно клипче на което жигула върви с 160
        Стига си спорил, казвам ти, че ако е на газ и е развил достатъчно кранчето - може да ги е вдигнал.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #19
          Той ще трябва и доста оборотите да вдигне за да отиде на тия километри, но това означава да влезе в червеното след прекъсваща, а там вече не е ясно дали няма да му се разхвърчи мотора.Не ми се спори и на мен, но тоя мотор с тия 103 к.с. да вдигне 230км/ч ми се струва научна фантастика.Производителя му дава 185км/ч, той ги прескача с близо 50км отгоре - или километража лъже или гумите не са му с оригинален размер, но каквито и гуми да сложи не вярвам да изкара с 50км/ч отгоре, все едно да вярвам, че пунтото, което е с 30к.с. отгоре ще вдигне 260км/ч - а дано ама надали
          punto HGT

          Коментар


            #20
            didich написа:
            Той ще трябва и доста оборотите да вдигне за да отиде на тия километри, но това означава да влезе в червеното след прекъсваща, а там вече не е ясно дали няма да му се разхвърчи мотора.Не ми се спори и на мен, но тоя мотор с тия 103 к.с. да вдигне 230км/ч ми се струва научна фантастика.Производителя му дава 185км/ч, той ги прескача с близо 50км отгоре - или километража лъже или гумите не са му с оригинален размер, но каквито и гуми да сложи не вярвам да изкара с 50км/ч отгоре, все едно да вярвам, че пунтото, което е с 30к.с. отгоре ще вдигне 260км/ч - а дано ама надали
            emzo написа:
            След малко сметки и проверка на предавателните числа - стило 1.6 може да се похвали с 214км/ч при 6000рпм.
            Производителя му дава 185км/ч на бензин, като му реже след определени обороти горивото.Жетедето си пълнеше до края километража - 235, но реалните по гпс бяха 210
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #21
              Мани го жтд-то в момента имаме конкретен случай с бензинов двигател 1.6 103 к.с., като колегата казва, че на бензин вдига 230км/ч, а на газ 210км/ч, тоест за да премине ограничителя където от завода са му направили да спира подаването на гориво, би следвало колегата да е с чип и да му е изместен ограничителя по нататък в оборотите за да може да развие по висока скорост от заложената 185км/ч от завода, но да приемем, че не удря прекъсвач на 7000 оборота, а на 8000 оборота, е питам аз, тоя мотор на фиат 1,6 103к.с. на 5-та предавка при 8000 оборота колко ще вдигне реално .... мисле си, че ще е доста под 230км/ч, пак ще дам примера с пунтото, по мощен мотор 1,8 131к.с. да се съдере неможе да вдигне 230км/ч, а в момента коментираме, че по малкия мотор ги вдига .... научна фантастика, всички много сме чували какво може едно и шест аз по километраж може и 300км/ч да вдигна ама реално да се движа с макс 200км/ч
              punto HGT

              Коментар


                #22
                Е защо да не ?Ето ти пример, изцежда максимума до 190 на бензин, ЕКУ-то реже горивото, но нашия човек е с проста газова, там газта се бълва постоянно.Ето ти някой друг километър отгоре.Ако има лимитър на 5та да кажем на 6000рпм - 214км и таблото лъже с редовните там 10-15км/ч - ето ти го резултатът.Мойту 1.8 на тежкото купе на либрата прави 225 по табло, 220 реални, имам само 5км разминаване с гпс, а съм с правилния размер гуми.п.с. а колко време ги прави е друга тема за разговор, вентилатор и трябва , вентилатор....
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #23
                  Да съм казал, че мотора е заводски? Аз нищо не съм барал , ама колата си беше с оптичен тунинг, правен в Италия. Сигурно и мотора е бил баран.

                  Коментар


                    #24
                    Много зависи от числата на кутията и гл. предаване
                    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                    Коментар


                      #25
                      Има разлика между километража и реалната скорост. Също съм правил 200 км/ч по табло с Брава-та от подписа 1.6 16V, а на gps-а показва 185 км/ч и не стигна прекъсвач, а съм с късите скорости и точният размер гуми. На колегата тези 210 км/ч реално сигурно са под 200. Най-добре клипът да е с gps.
                      The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                      Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                      Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                      Коментар


                        #26
                        Е не тука стана като в скутер форума :DСамо за сравнение да ви кажа - чисто нова кола на 10 000 км, демек тъкмо разработена, шкода 2.0 ТДИ 140 коня, ЕДВАМ вдигна заветните 201 км/час по GPS/ толкова и дават по книжка/, по километраж беше на 205.Още се чудя как кола на незнам си колко стотин хиляди ще вдигне 50 км над скороста по книжка.И да е с обикновена газова идва един момент когато сместа става много богата и отвъртането повече на кранчето влошава вървенето.Докато няма клипче с GPS само си чешем езиците.
                        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                        FIAT БРАВО 1.2 16v
                        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                        Коментар


                          #27
                          Въздух и гориво.Като има тия двете и липсата на електроника, къде е проблема ?
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            #28
                            emzo написа:
                            Въздух и гориво.Като има тия двете и липсата на електроника, къде е проблема ?
                            Е да де ма тука въздуха му е константа и не подлежи на тунинг. Не е като на дизела да имаш турбина и да набичиш повече въздух.
                            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                            FIAT БРАВО 1.2 16v
                            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                            Коментар


                              #29
                              1.6 няма дебитомер.Те и на дизелите им дават макс. скорост 200 ама като набримчиш турбината на 1.5+ бара и горивото и вдигат повечко.
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                #30
                                Скоростта не беше ли в пряка зависимост от оборотите и предавателното число? Нещо такова си спомням, и все си мисля че не греша, а? Т.е. скоростите, които може да достигне една кола на определена предавка са константа, определена още в завода. Дали може да ги направи поради въздушното съпротивление (примерно) което колата получава като се движи със 190 км/ч е съвсем друго нещо. там вече кранчетата оказват влияние, но те по никакъв начин не участват в максималните скорости, на които е способна механиката.
                                "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                                Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                                Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                                Коментар

                                Working...
                                X