Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на мотор на стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на мотор на стило

    Здравейте, не знам дали темата е за тук. Мисля да сменям мотор на фиат стило. От 1.9 мисля да го правя на 1.6, че не съм доволен от вървежа на мотора и я няма тази агресия както при бензиновите. Та въпроса ми е дали ще има някакви "бъгове" след смяната или дали въобще ще стане ? Имам 1.6 мотор с електрониката.

    #2
    Това ще е приключението на живота ти Не знам с какви части разполагаш, ама ще ти трябва да смениш почти всичко по твоята кола за да тръгне на бензин...Просто я продай, продай мотора и си вземи нова, не си разбивай нервната система
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      M5kov написа:
      Това ще е приключението на живота ти Не знам с какви части разполагаш, ама ще ти трябва да смениш почти всичко по твоята кола за да тръгне на бензин...Просто я продай, продай мотора и си вземи нова, не си разбивай нервната система
      Мда, това е самата истина, и най добре ходи да ти видят дизела що не върви и спри да четеш за легендарното иноишес спечелило всички битки в младежкия стриит рейс шампонат.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        1,6 мотора че е здрав здрав е но чак агресивен?Това си е доста куц мотор.Колегите са ти казали,провери защо не ти върви дизела.Преди 1седмица купих на жената ц3 1,4 хди и това чудо набира доста по добре от мареята
        FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

        Коментар


          #5
          Re: Смяна на мотор на стило

          Seven7 написа:
          Здравейте, не знам дали темата е за тук. Мисля да сменям мотор на фиат стило. От 1.9 мисля да го правя на 1.6, че не съм доволен от вървежа на мотора и я няма тази агресия както при бензиновите. Та въпроса ми е дали ще има някакви "бъгове" след смяната или дали въобще ще стане ? Имам 1.6 мотор с електрониката.
          Да се смея ли да се плача ли се чудя.Ела да му побая и пак ми говори за агресия и 1.6
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            Моя мотор от 1.6то си пълнише километража 230 на бенз 210 на газ ще кача снимка по късно пък вие си мислете квот си искате бензин и дизел неможе да се сравнят!

            Коментар


              #7
              Покрай едни приятели преди време наблюдавах конверсия от бензин към дизел само, че на друга кола. Ето на бързо какво се случи - мотора е най-малкия проблем, вадиш единия - слагаш другия. Скоростите по всяка вероятност няма да паснат или ако паснат няма да върви като хората защото предавателните отношения на скоростна кутия за дизелка са по-различни от тези на бензинка.. поне при тяхната кола беше така. След смяна на скоростите се наложи да сменят и полуоските, защото бяха с различна дължина и шлици. Охлаждането също го смениха, най-малкото не пасваха маркучите нито като свивки нито като диаметър. Резервоара също ще трябва да смениш, за бензин и нафта са различни, а и на твоя лиспва кошницата с помпата, която ще ти трябва за бензинката. Още един момент е, че по всяка вероятност нищо по таблото няма да ти тръгне с изключение на километража може би. За другите уреди ще ти трябва такова табло, което е за бензинка, в нашия случай работеше само километража, останалото беше на 0-та. Имаше още някаква разлика във вакуумите - при бензините е с вакуум от всмукателния колектор, при дизела - с помпа, тези неща как се напасват не видях. Ще ти трябва и промяна в генерацията, защото отново ауспусите за дизел и бензин не са еднакви - ще ти трябва и тръба с отвор за ламбда сонда.
              Fiat Coupe 1.8

              Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

              Коментар


                #8
                Re: Смяна на мотор на стило

                emzo написа:
                Да се смея ли да се плача ли се чудя.Ела да му побая и пак ми говори за агресия и 1.6
                .Ама верно младдежа е от Ст. Загора, Seven7, я ходи при Емо да си поиграе малко с нея, той на стило 1.9 много му разбира. А това за тези км дето си ги вдигнал не го казвай на друго място, някой в 9-ти клас може да ти се върже ама иначе недей или най малкото виж къде е ограничетеля на километража.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Seven7 написа:
                  Моя мотор от 1.6то си пълнише километража 230 на бенз 210 на газ ще кача снимка по късно пък вие си мислете квот си искате бензин и дизел неможе да се сравнят!
                  Даа и един мармот завива фиата в станиол. Стига писахте глупости на 1.6 по каталог му дават 183 км/час максимална скорост, а като е стар и тях едвам ги дига.Аз може да ти кача и снимка на жигула дето километража и показва 160 ако това е въпроса.
                  http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                  Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                  FIAT БРАВО 1.2 16v
                  ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                  FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                  Коментар


                    #10
                    http://www.youtube.com/watch?v=icXEuiz3OBQ infineon ли къв си ,по - добре като не знаеш в какво състояние е бил мотора не пиши! ! И за такива като теб да поясня на клипа е на ГАЗ !

                    Коментар


                      #11
                      Провери си датчика за километража. Тая скорост от клипа не е 210 км/ч.
                      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                      Коментар


                        #12
                        Като се вземе в предвид, че оборотите са малко под 6000, предавателните отношения на скоростната кутия в момента на развиване на тази скорост (т.е. на коя предавка е) и диференциала, при наличие на размера гуми би могло да се изчисли с известно приближение с каква скорост се движи колата. Но при малките мотори принципно се искат високи обороти за да се вдигне тая скорост и на мен ми се струва, че може би е дефектирал датчика или някой елемент на таблото.П.п. не отричам, че може да вдигне тази скорост, но все пак имам някакви резерви. Най-добре е да намериш някой приятел полицай с патрула да те гледа на радара, а ти да настъпиш и ще разбереш дали всичко е наред. Едно време аз карах друга кола, а мой приятел караше пежо, което показваше 80км/ч когато аз карах с 55. Помолих една приятелка с патрулка да застанат с радар и да ми кажат с колко карам и моя километраж се оказа точен.п.п. 2 ако намериш такъв приятел най-добре да постнеш и бележката от радара и така ще имаш неоспоримо доказателство. Особено за колата, която прави 230.
                        Fiat Coupe 1.8

                        Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                        Коментар


                          #13
                          След малко сметки и проверка на предавателните числа - стило 1.6 може да се похвали с 214км/ч при 6000рпм.Ся ако е бил на плочка и е развъртял кранчето .... Ако двигателя ти не е духнал, офертата ми важи и крайния резултат ще ти хареса
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            #14
                            На клипа се вижда една кола, "мини купър" той се движише с 230 км.

                            Коментар


                              #15
                              Колега като не ти харесва стилото ела да правим бартер Слави знае моето браво в какво състояние е
                              като му дам газ надига муцуната и почва да души за бензиностанция

                              Коментар

                              Working...
                              X