Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Повишен разход на гориво - смяна на свещи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    ... ако не е глава, е двигател, а ако не е двигател е направо нова кола. я разкажи малко подробности за майстора.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #17
      Да, напълно си прав, но в интерес на истината в първия сервиз, в който отидох получих направо препоръка да си купя нов автомобил, защото не можели да разчетат данните от компютъра. Става въпрос за оторизиран сервиз на Бош - Авел, който уж е нали... на ниво и с претенции. Не стига че уговорката предишния ден по телефона за час беше напълно ненужна, защото когато отидох в уречения час, "колегата с уреда" го нямаше и се наложи да се върна два часа по-късно, за да ми кажат, че не могат да разчетат компютъра, да ми препоръчат да си купя по-нов автомобил (за да му се разчита компютъра) и ме изпратиха по живо по здраво.Отидох в сервиз (пак оторизиран на Бош), в който ходих да ми правят диагностиката още когато купих автомобила преди вече 7 години. Закачиха я (с абсолютно същия уред) и разчетоха всичко без проблеми. Смениха някакъв маркуч, който свързва задната част на колекторите с нещо, което е отпред долу в дясно - не знам какво е. Провериха на празен ход, на 2000 оборота и в общи линии това беше. Цената която ми дадоха за диагностика на ангренажа с евентуално остраняване на прескочил зъб - 60 лв. За отваряне да гледат клапаните (евентуално) още 20. Така или иначе обаче ангренажът е за смяна, поисках обща цена с нов ремък и всички необходими ролки + труда за всичко - 275 лв. Мисля, че е добре....
      Fiat Brava 1.6 16V

      Коментар


        #18
        Сменили са маркуча на Мапа ,ниско разреждане означава недостатъчен вакум в колектора а освен изброените причини които са ти дали има още 100 възможни, например :стъпков двигател, смучене на въздух, самия мап датчик и т.н. Така че не бързай да сменяш колата,или двигателя.

        Коментар


          #19
          О, в никакъв случай няма да сменям нито двигател, нито кола. Провериха стъпковия мотор - добре е, не издиша от уплътнението. Мап датчика също е ОК. Казаха, че най-вероятно е прескочил зъб. Ангренажът е на бая километри, поне с 30% над препоръчителното.
          Fiat Brava 1.6 16V

          Коментар


            #20
            а що не пратиш едно лс на тоя мил човек Airfan, за да ти даде кординатите на читав майстор в Пловдив, да те праща при Жоро и да я погледне, поне знам че няма да те подведа с тоя съвет.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #21
              Аз Жоро го знам, ходил съм при него. Преди година и нещо ми смени съединителя и съм много доволен. Останал съм с впечатление, че той по-скоро се занимава с ходова част.А иначе това, което ми смениха днес до МАП сензора, както казва колегата, възможно ли е да е било част от причината. Маркуча всъщност беше буквално разпаднал се и му се раздроби в ръцете...
              Fiat Brava 1.6 16V

              Коментар


                #22
                И за да сложим официална развръзка на темата, днес си взех колата от Жоро. Положението беше наистина зле и се чувствам истински късметлия, че колата просто не ме е оставила на пътя с "цъфнал" двигател. Ангренажният ремък беше не просто заминал, имаше блокирала обтяжна ролка и в мига, в който Жоро го натисна надолу, той остана в увиснало положение. Разбира се, прескочил зъб беше наистина малкият дявол. Наред с това сменихме и всички останали ремъци и ролките към тях и сега двигателят просто мърка. Ламбдата не е в най-доброто си състояние, но засега каза да карам така.
                Fiat Brava 1.6 16V

                Коментар


                  #23
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар

                  Working...
                  X