Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Повишен разход на гориво - смяна на свещи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Повишен разход на гориво - смяна на свещи

    Здравейте колеги, от доста време не съм се включвал тук, но това е така, защото колата се движи без проблем. Днес обаче се връщам от поредното така по-дълго пътуване и забелязвам за втори път една тревожна тенденция - повишен разход на гориво. Досега на извънградско винаги е бил не повече от 5.5 на 100, а сега като правя разчети, отивам на 7.5, което е доста. За градско не знам, но и там разходът сигурно е до небето. Това, което забелязах днес, е че лампата на инжекциона светна. Поведението на колата не се променя, но в движение, при 3000 оборота просто си свети. Спрях, припалих - изгасна. 50 километра по-късно пак светна за малко, изгасна от самосебе си.Свещи не съм сменял откакто съм купил колата - т.е. повече от 6 години. Твърдо решен съм да ги подменя, не само защото са навъртели доста километри, но и ми казаха, че едно странно "прихълцване" когато се отпусне газта на високи обороти може да се дължи на свещи. А и тази лампа...Бихте ли ме посъветвали какви свещи да взема и има ли нещо сложно в монтажа от "развивам и завивам". Насочил съм се към свещи на Бош, ще ги взимам директно от техен магазин, дай Боже да не са менте. Карам с такива вече толкова време... уж са добре. Необходимо ли е смяна на кабелите? Сега съм с 2 оригинални и 2 сменени преди 6 години (със свещите)?И последно... други идеи къде и в какво да търся причина за повишен разход. Въздушните филтри са нови.
    Fiat Brava 1.6 16V

    #2
    ламбда сонда
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

    Коментар


      #3
      Нея как мога да я проверя дали работи правилно или не? Знам, че подмяната е доста пари... май .
      Fiat Brava 1.6 16V

      Коментар


        #4
        wwalker написа:
        ламбда сонда
        И още сто възможни причини, които една диагностика би конкретизирала.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Реално погледнато, 5,5 извънградски не можеш да докараш, ако целенасочено не караш постоянно със 70 км в час. От друга страна, вече и над 7 е доста разходът - трябва да я озориш, за да го вдигнеш над 7, така че, неслучайно ти светва лампата, трябва да й направиш диагностика.
          Fiat Marea Weekend 1,6 16V

          Коментар


            #6
            Ами карам я тази кола от 6 години и доста път съм минал с нея - извънградското винаги ми е било 5.5 и то при 100-110 - толкова карам по магистралата. Не това е предмет на обсъждане обаче. Тази диагностика Елкон ли се наричаше, която препоръчвате? Ако има колеги от Пловдив, ползвали такава услуга скоро, да споделят къде да отида, че не намирам нищо актуално в интернет...
            Fiat Brava 1.6 16V

            Коментар


              #7
              Whiskey написа:
              Тази диагностика Елкон ли се наричаше, която препоръчвате?
              то диагностики по сервизите всякакви, но ние препоръчваме (направи си сам/с приятел) тая http://www.multiecuscan.net/темата тук във форума е тая http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=50355 , но целия раздел Автоелектроника е пълен с инфо по въпроса. Виж какво ти е ЕКУ-то и го напиши в търсачката. как ги карате със 100 тия коли по магистралите, бе баси железните хора?!
              браво 1,6/90 - 09 г.

              Коментар


                #8
                Да, благодаря много, ще направя всичко възможно да намеря някой, който да ми извърши тази услуга в Пловдив. Няма да сменям нищо преди резултат от диагностиката.
                Fiat Brava 1.6 16V

                Коментар


                  #9
                  най-добре иди на среща на форума
                  браво 1,6/90 - 09 г.

                  Коментар


                    #10
                    Фиат 1.6

                    Whiskey написа:
                    Да, благодаря много, ще направя всичко възможно да намеря някой, който да ми извърши тази услуга в Пловдив. Няма да сменям нищо преди резултат от диагностиката.
                    Сервиз само за италиянски коли.Работи и разбира човека.Иначе на клубна среща и някой да ти е закачи.
                    Whiskey написа:
                    Нов съм във форума и ще се радвам да присъствам на някоя от сбирките ви. С фиат Брава 1.6 16V съм, заедно с много въпроси . Едно такова флаконче за почистване и за мен. Къде и кога провеждате сбирки?
                    Ако не се е променило, мястото е на паркинга на стадиона до гребната.Отазд откъм линията по павираната улица.Нека някой колега да ъпдейтне така ли е ?!?
                    Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                    Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                    Коментар


                      #11
                      автора на темата е зле с математиката.няма как този мотор да ти дава 5,5 извън града.виж,6,5 с много зор може.дори и производителя не му дава такъв разход.

                      Коментар


                        #12
                        ivel написа:
                        автора на темата е зле с математиката.няма как този мотор да ти дава 5,5 извън града.виж,6,5 с много зор може.дори и производителя не му дава такъв разход.
                        Не си рибар, явно!
                        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                        Коментар


                          #13
                          дълбоко вярвам, че и ти не си.това всичкото с този разход се нарича фантазия ,а може и психолозите да се изразят по-добре за такова състояние

                          Коментар


                            #14
                            Това е разходна норма по някакъв стандарт, с някакви условия които няма как да се постигнат в реална обстановка. Аз имам притурка към моята книжка на бравото. Във книжката дават 9.3 градско по един стандарт а в притурката 11 но по друг по-нов стандарт. 5.5 е в книжката при 90 км/ч постоянна скорост.
                            FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                            FIAT Punto sx 75 '94

                            Коментар


                              #15
                              Едва днес успях да отида на диагностика и резултатът е следния: ниско разрежданеНе знам изобщо какво означава това, но ми обясниха, че всичко по електрониката е ОК, всички сензори работят нормално и проблемът може да идва от изпуснал зъб на ангренажния ремък, който и без това е за смяна. Ако не е там - клапани. Ако и при клапаните всичко е ОК - глава. Това разбира се като най-лош и уж най-малко вероятен вариант. Като цяло ми обясниха, че проблемът е озцяло механичен.Предполагам това е достоверно като информация, какво мислите по въпроса и колко наистина малко вероятно е да е глава, тъй като цифрата там беше потресаваща .
                              Fiat Brava 1.6 16V

                              Коментар

                              Working...
                              X