Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тромаво Браво 1.6, и още нещо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тромаво Браво 1.6, и още нещо

    Добър ден. ОТ 1 седмица имам Браво 1.6 16в - като цяло прилична кола. Много странно ми стана че за тези 103 к.с които притежава се движи малко по-тромаво например от Ситроен Ксара 1.4 75 коня . И другото странно ми стана , че въздушният поток към въздушния филтър тръгва от над радиатора .... и имам чуството, че така влиза топъл въздух. Ако имате някакви мнения относно тези неща, ще съм ви благодарен да ги споделите Редактирано заглавие.1.7. Заглавието на нова тема трябва да е подходящо и описателно.Примери за лоши заглавия са:Помогнете ми, Заклещих се, Имам проблем, Въпрос за Браво, HELP: PROBLEM, ПОМОООЩ!!!!!!, Molqvi kajete ......., nqkoi znae li... и т.н.Пример за добри заглавия са:Проблем: Не мога да си отключа Tipo-то, Въпрос: как да си рестартирам ECU-то на Stilo-то, Link: Tipo/Tempra Workshop manual, RQ: DVD ePER Tipo и т.н. Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Къде е тая Ксара 1.4 дето върви повече от Браво 1.6 За да е възможно, трябва ФИАТ-а да има сериозен проблем, примерно да работи на 3 цилиндъра или да е с една спукана гума, и пак не е сигурно :D
    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

    Коментар


      #3
      Ако сложиш малко снимки сигурно ще имама повече мнения, Колата има въздухозаборник над радиатора, а що е тромава диагностиката може да подскаже.ГАЗ?
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        Не е на газ нито има ... чист бензин е Снимки на какво да направя ? двигателя ?

        Коментар


          #5
          Mario921013 написа:
          Не е на газ нито има ... чист бензин е Снимки на какво да направя ? двигателя ?
          Иди на форумската среща в Сф да погледнат колегите, кво е това невървящо иноишес ?! :D

          Коментар


            #6
            хахаха ще трябва колега да, но все си мисля , че е от съединителя, защото по някой път като тръгна от 1ва отпъскам го тоя съединител и колата се тресе стабилно не е да кажеш само двигателя зада е тампоните му ами цялото купе. Благодаря все пак

            Коментар


              #7
              Ами намери един бордюр и го тествай тоя съединител.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                1.6 мотора е тромав и то доста. поне по моите критерии. не е само моята карал съм и други 1.6 същите са.
                F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
                F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

                Коментар


                  #9
                  Re: Тромаво Браво 1.6, и още нещо

                  Mario921013 написа:
                  ...странно ми стана че за тези 103 к.с които притежава се движи малко по-тромаво например ...И другото странно ми стана , че ... влиза топъл въздух.
                  1. По-, по-по-, най-, това са несъществени сравнения. Двигател със 103 к.с. трябва да върви като..., ами като двигател със 103(TM) к.с.2. Нищо лошо няма да влиза в мотора топъл въздух. Даже е добре. По отношението на горенето най-общо казано. Важно е в този въздух да има 21 % О2. (Или повече )
                  Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
                  Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
                  Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

                  Коментар


                    #10
                    Mario921013: В какви обороти си ги карал двете коли ? бравото иска обороти макар че при мене дърпа и на 1500-2000
                    FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                    FIAT Punto sx 75 '94

                    Коментар


                      #11
                      за да върви 1.6 си му трябват обороти във високите си върви доста, но в ниските е доста тромав

                      Коментар


                        #12
                        Ами да ви кажа бравото е по-пъргаво в ниските обороти после само си променя звука малко заглъхва и се1 не набира след 3-4 хиляди до тогава си има мощност ама след това ....

                        Коментар


                          #13
                          Mario921013 написа:
                          Ами да ви кажа бравото е по-пъргаво в ниските обороти после само си променя звука малко заглъхва и се1 не набира след 3-4 хиляди до тогава си има мощност ама след това ....
                          Аз нищо не разбрах - опиши малко по-подробно.

                          Коментар


                            #14
                            Ми колега в ниските обороти има повече мощност (като дизела) а след това инан чуството, че умира т.е не тегли така както в ниските което според мене не е нормално

                            Коментар


                              #15
                              Според мен е съединител. Или запушен някъде горивопровод (не знам дали тази кола има горивен филтър). Като не върви във високите, вдига ли обороти? Ако вдига - съединител. Ако не вдига ами се ослушва и мотае - не и достига гориво.Ама ако е съединител с тези симптоми, тръгването би било приключение. За да превърта трябва да е пред оставяне на път и доста дълго да е давал симптоми, че иска да се пенсионира.
                              "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                              Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                              Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                              Коментар

                              Working...
                              X