Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за колелата на валовете Браво 1.4 12в

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за колелата на валовете Браво 1.4 12в

    Ако се свалят колелата на разпределителния и коляновия вал , може ли после да се обърка нещо при слагането им отново на валовете (имат ли някакви белязки или водачи). Питам защото имам съмнения ,че колата ми не е зацепена правилно. И понеже нали има белязки на колелата на разпр и коляновия вал , които трябва да съвпаднат с белязките на ремъка. Да нямам някоя изненада когато слагам новия?П.П. Моля сега само да не се започва "Защо имаш съмнения ,че не е зацепена правилно ...." . Въпросът е за самото зацепване .
    Fiat Bravo 1.4 12v '95

    #2
    щом се съмняваш че не е зацепена правилно както аз бях махаш свеща на 1-ви цилинтър докарваш колата на белези пъхаш една отверка на мястото на свеща и на 5-та предавка буташ напред назад.след разминаването на белезите буталото трябва да почва да слиза надоло то ще усетиш по движението на отверката на ръката ти.ако продължава да се качва или слиза надоло преди белезите,махай ремъка и мести разпределителния вал 1 зъб Успех

    Коментар


      #3
      щом се съмняваш че не е зацепена правилно както аз бях махаш свеща на 1-ви цилинтър докарваш колата на белези пъхаш една отверка на мястото на свеща и на 5-та предавка буташ напред или назад.след разминаването на белезите буталото трябва да почва да слиза надоло то ще усетиш по движението на отверката на ръката ти.ако продължава да се качва или слиза надоло преди белезите,махай ремъка и мести разпределителния вал 1 зъб Успех

      Коментар


        #4
        щом се съмняваш че не е зацепена правилно както аз бях махаш свеща на 1-ви цилинтър докарваш колата на белези пъхаш една отверка на мястото на свеща и на 5-та предавка буташ напред или назад.след разминаването на белезите буталото трябва да почва да слиза надоло то ще усетиш по движението на отверката на ръката ти.ако продължава да се качва или слиза надоло преди белезите,махай ремъка и мести разпределителния вал 1 зъб Успех

        Коментар


          #5
          anton4490 написа:
          щом се съмняваш че не е зацепена правилно както аз бях махаш свеща на 1-ви цилинтър докарваш колата на белези пъхаш една отверка на мястото на свеща и на 5-та предавка буташ напред назад.след разминаването на белезите буталото трябва да почва да слиза надоло то ще усетиш по движението на отверката на ръката ти.ако продължава да се качва или слиза надоло преди белезите,махай ремъка и мести разпределителния вал 1 зъб Успех
          Само ,че 1.4 12в няма белези на блока или главата(поне аз не знам да има ). Има белези на колелата на валовете , и тези белези трябва да съвпаднат с два белега на ремъка.Затова не мога да го направя така както ти казваш. Иначе идеята не е лоша.
          Fiat Bravo 1.4 12v '95

          Коментар


            #6
            има белези на капака на ремъка

            Коментар


              #7
              kenar11 написа:
              има белези на капака на ремъка
              Точно така, а който не го мързи да потърси - в Аутодата има и схема в раздела за ангренажния ремък.
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #8
                spark написа:
                kenar11 написа:
                има белези на капака на ремъка
                Точно така, а който не го мързи да потърси - в Аутодата има и схема в раздела за ангренажния ремък.
                Да така е.И доло на коляновия вал има отлят белег на блока и аз карам 1.4 12V.

                Коментар


                  #9
                  anton4490 написа:
                  spark написа:
                  kenar11 написа:
                  има белези на капака на ремъка
                  Точно така, а който не го мързи да потърси - в Аутодата има и схема в раздела за ангренажния ремък.
                  Да така е.И доло на коляновия вал има отлят белег на блока и аз карам 1.4 12V.
                  Аутодатата нещо ми се скапа. Ще огледам по обстойно за тези белези. Щом казвате ,че има. Остана само въпроса , ако се свалят колелата на разпр и коляновия вал дали като се слагат може да се обърка нещо , или имат някакви водачи или белези.
                  Fiat Bravo 1.4 12v '95

                  Коментар


                    #10
                    Самата запчатка трябва да има чоп или шпонка.Просто няма как да се обърка.Но ти като сменяш ремъка тези 2 запчатки не се махат,докарваш на белези и развиваш оптяжната ролка и ремъка пада.

                    Коментар

                    Working...
                    X