Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Запалителна бобина на Fiat Marea 1.8 гори, причини?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Запалителна бобина на Fiat Marea 1.8 гори, причини?

    За период от една година сменям втора бобина наедин и същ цилиндър.Възможно ли е от некачествени свещи да изгаря бобината.Иначе паленето и работата на мотора и на бензин и на газ е безпроблемно.Моля , за съвети и мненияГрешен раздел -> Преместена. Допълнено заглавие.Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Re: Запалителна бобина Fiat Marea 1.8

    I_S_Mitkov написа:
    За период от една година сменям втора бобина наедин и същ цилиндър.Възможно ли е от некачествени свещи да изгаря бобината.Иначе паленето и работата на мотора и на бензин и на газ е безпроблемно.Моля , за съвети и мнения
    не само е възможно ами е една от основните причини,то всъщност освен нормалното остаряване и дефектиране друга причина освен свещите няма.Затова като си купуваш втора употреба гледай да е от кола на малко километри и вземи свали тоя алуминиев капак и си карай без него че лятото там става много жега.

    Коментар


      #3
      Re: Запалителна бобина Fiat Marea 1.8

      MEMO написа:
      I_S_Mitkov написа:
      За период от една година сменям втора бобина наедин и същ цилиндър.Възможно ли е от некачествени свещи да изгаря бобината.Иначе паленето и работата на мотора и на бензин и на газ е безпроблемно.Моля , за съвети и мнения
      не само е възможно ами е една от основните причини,то всъщност освен нормалното остаряване и дефектиране друга причина освен свещите няма.Затова като си купуваш втора употреба гледай да е от кола на малко километри и вземи свали тоя алуминиев капак и си карай без него че лятото там става много жега.
      Само от свещите е . :D
      Fat Croma 1.9 16v multijet
      Ex..FIAT MAREA 1.8.16v HLX

      Коментар


        #4
        Пак съм аз и пак продължавам с бобините.Пак същата , с трети комплект свещи и пак спря да работи . Направо ще полудея !!!Други предположения за проблема, освен свещите ?

        Коментар


          #5
          Re: Запалителна бобина Fiat Marea 1.8

          I_S_Mitkov написа:
          За период от една година сменям втора бобина наедин и същ цилиндър.Възможно ли е от некачествени свещи да изгаря бобината.Иначе паленето и работата на мотора и на бензин и на газ е безпроблемно.Моля , за съвети и мнения
          От свещите е основно и аз съм го имал този проблем.Ако караш на газ си вземи по хубави свещи и ги сменяй по често.
          Fat Croma 1.9 16v multijet
          Ex..FIAT MAREA 1.8.16v HLX

          Коментар


            #6
            Е колко по-често !!!!Трети комплект слагам и все тая .Един път NGK сега Beru и не става.

            Коментар


              #7
              Аз откакто заложих на свещи, ама не "по каталог", а на такива каквито пише в книжката, бобина не ми е горяла. Със свещи BOSCH, модел супер-дупер да си е*е фара, изгърмях 3 бобини. Твоите свещи са NGK BKR6EKC, ако намериш същите с надпис FIAT, още по-добре.

              Коментар


                #8
                Аз карам с Brisk Silver дето уж са за газ пробвай ако искаш
                Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                Коментар


                  #9
                  GaTio2 написа:
                  Аз карам с Brisk Silver дето уж са за газ пробвай ако искаш
                  по-добре си сложи NGK - модела ти го написаха.НО ГИ ВЗЕМИ ОТ ОФИЦИАЛНИЯ ВНОСИТЕЛ !!!

                  Коментар

                  Working...
                  X