Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

маслен датчик фиат улайс

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    маслен датчик фиат улайс

    двигателя е 2000 куб.см.97год.бензинне 107к.с. не ми свети лампата за маслото когато дам на контакт.стигнах до извода че е датчика но немога да го открия къде е също така не работи и стрелката която показва нивото на маслото.някой ако може да помогне спешно е

    #2
    провери на картера,аз на друго място до сега не съм ги търсил
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Re: маслен датчик фиат улайс

      koksan_160 написа:
      двигателя е 2000 куб.см.97год.бензинне 107к.с. ми свети лампата за маслото когато дам на контакт.стигнах до извода че е датчика но немога да го открия къде е също така не работи и стрелката която показва нивото на маслото.някой ако може да помогне спешно е
      Ами то и на мен на Типото като дам на контакт ми свети лампата на маслото заедно с тази на акумулатора но като запаля изгасва значили че ми е отишъл датчика на маслото ?
      Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

      Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
      Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

      Коментар


        #4
        Re: маслен датчик фиат улайс

        stivan_alone написа:
        koksan_160 написа:
        двигателя е 2000 куб.см.97год.бензинне 107к.с не. ми свети лампата за маслото когато дам на контакт.стигнах до извода че е датчика но немога да го открия къде е също така не работи и стрелката която показва нивото на маслото.някой ако може да помогне спешно е
        Ами то и на мен на Типото като дам на контакт ми свети лампата на маслото заедно с тази на акумулатора но като запаля изгасва значили че ми е отишъл датчика на маслото ?
        допуснал съм грешка не ми свети лампата когато дам на контакт

        Коментар


          #5
          тогава си провери крушката в таблото. Ако има проблем с датчика или налягането крушката ще свети
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Аз имах такъв проблем при мен се оказа,че е прекъснат кабела на датчика,но може и лампичката в таблото да ти е изгоряла,първо нея си провери.
            Fiat Marea 1.8 16v HLX
            Hyundai Terracan 2.9 CRDI

            Коментар


              #7
              Намираш датчика, откачаш кабела му, допирш го към корпус и лампата трябва да светне, когато си на контакт. Ако не светва, проверяваш дали лампата е здрава. Ако е здрава, проверяваш кабела м/у лампата и датчика.
              Stop giving directions, just say "Follow me."
              Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
              Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

              Коментар


                #8
                sok1 написа:
                Намираш датчика, откачаш кабела му, допирш го към корпус и лампата трябва да светне, когато си на контакт. Ако не светва, проверяваш дали лампата е здрава. Ако е здрава, проверяваш кабела м/у лампата и датчика.
                всичко това ми е ясно но не мога да намеря датчика ако някой го знае къде е да каже

                Коментар


                  #9
                  Завит е на картера.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    маслен датчик-проблема е решен

                    оказа се датчика-намира се на блока не на картера

                    Коментар

                    Working...
                    X