Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Опъване на ангренажен ремък

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Опъване на ангренажен ремък

    Здравейте колеги,Може ли при смяната на ангренажния ремък на Мареа 1,8 бензин, той да бъде опънат повече от необходимото? Опъването не се ли определя от пружината в механизма за закрепване на едната ролка?Казаха ми, че това може да е причина за леко тракане от монотра - преопъването на ремъка.Грешен раздел -> Преместена.Модераторски екип на Fiat-bg.org
    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

    #2
    МОЕТО мнение е тоз дето ти го е казал това да му се разсърдиш и да не му говориш повече.....
    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

    Коментар


      #3
      Може, разбира се. Всяка работа може да се прецака, при способен майстор.
      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

      Коментар


        #4
        muns61 написа:
        Може, разбира се. Всяка работа може да се прецака, при способен майстор.
        е да де да това ми беше мисълта преопъване=неправилно зацепване
        Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
        Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
        Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

        Коментар


          #5
          veselin10 написа:
          muns61 написа:
          Може, разбира се. Всяка работа може да се прецака, при способен майстор.
          е да де да това ми беше мисълта преопъване=неправилно зацепване
          преопъването няма нищо общо с неправилното зацепване просто излишно се натоварват ролките, водната помпа и се чува едно виене
          Bravo 1.9d 97г

          Коментар


            #6
            На мене ми звучи като ролка менте- при мене първата обтяжна ролка беше оригинална и тракаше като развалени хидр.повдигачи. Втората Ина изкара и тя едвам 20х.км и се счупи зъбчето което ограничава обтягането и вече почти не обтягаше.
            Фиат Крома 1.9 16v+
            Фиат Браво 1.6 16v
            Фиат Мареа 1.6 16v

            Коментар


              #7
              този ремък не може да се пренатегне ако е сложен правилно.там обтяжната ролка е канадска и сама си го опъва колкото е нужно

              Коментар


                #8
                ivel написа:
                този ремък не може да се пренатегне ако е сложен правилно.там обтяжната ролка е канадска и сама си го опъва колкото е нужно
                абсолютно, не може да се пренатегне, а ролката може ид а е бразилска
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  S_BANKOV написа:
                  ivel написа:
                  този ремък не може да се пренатегне ако е сложен правилно.там обтяжната ролка е канадска и сама си го опъва колкото е нужно
                  абсолютно, не може да се пренатегне, а ролката може ид а е бразилска
                  не се знае майстора как е слажил ролката
                  Bravo 1.9d 97г

                  Коментар


                    #10
                    nsn написа:
                    S_BANKOV написа:
                    ivel написа:
                    този ремък не може да се пренатегне ако е сложен правилно.там обтяжната ролка е канадска и сама си го опъва колкото е нужно
                    абсолютно, не може да се пренатегне, а ролката може ид а е бразилска
                    не се знае майстора как е слажил ролката
                    как може да се сложи?
                    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                    Коментар


                      #11
                      ivel написа:
                      този ремък не може да се пренатегне ако е сложен правилно.там обтяжната ролка е канадска и сама си го опъва колкото е нужно
                      По автодата дават стрелки на ролката за натягането на ремъка,което означава че може да се пренатегне,може и да остане по хлабав
                      FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                      Коментар


                        #12
                        Re: Опъване на ангренажен ремък

                        [quote="alvanovo"]Здравейте колеги,Може ли при смяната на ангренажния ремък на Мареа 1,8 бензин, той да бъде опънат повече от необходимото? Опъването не се ли определя от пружината в механизма за закрепване на едната ролка?колега в 1,8 16в маторя ангренажната ролка се опъва с един ексцентричен ключ/присъства в оригиналния комплект с пети/ и се затяга болта й.Няма пружини като пистовата такава, та, че зависи от мастора колко я е натегнал.Последствията са наистина разминаване в центровката дори и направена с пети/от относително хлабав до пренатегнат мисля отиваше 1 зъб ама то зависи и от марката на каиша/.
                        Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
                        Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                        Коментар


                          #13
                          не може да се пренатегне,стрелката сочи средата на един диапазон.сиреч да може да се движи еднакво в двете посоки.на Банков-канадска се нарича ролката(това е на жаргон)

                          Коментар


                            #14
                            ivel написа:
                            не може да се пренатегне,стрелката сочи средата на един диапазон.сиреч да може да се движи еднакво в двете посоки.на Банков-канадска се нарича ролката(това е на жаргон)
                            може да се пренатегне още как от там идва и разминаването в центровката/броя на зъбите е същия но разтоянието в мм. различно/просто го разтягаш.А ролката нищо не опъва сама.Зет-образния ключ от комплекта е за това.http://zimber-tools.com/avto-instrum...ber-tools.html
                            Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
                            Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                            Коментар


                              #15
                              комплекта не е за натягане,а за по-лесно наместване на ролката в диапазона.сиреч с това ключе наместваш стрелката на средата.ако стрелката е насредата няма как да се пренатегне,защото самата ролка си определя силата.

                              Коментар

                              Working...
                              X