Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

датчик колянов вал къде се намира

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    датчик колянов вал къде се намира

    къде се намира датчик колянов вал при фиат стило 1.6. 16в идали може да се провери за исправнос

    #2
    Датчик колянов вал се проверява като се демонтира и се монтира здрав! Можеш да провериш да не му е скъсан кабела само....
    ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
    ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

    Коментар


      #3
      За всеки един въпрос ли ще пускаш отделна тема.
      Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

      Коментар


        #4
        eh4ev07 написа:
        Датчик колянов вал се проверява като се демонтира и се монтира здрав! Можеш да провериш да не му е скъсан кабела само....
        Не съм май много съгласен? Ако мери съпротивление? Само трябва да провери какви стойности трябва да показва!Казвам го от опит.

        Коментар


          #5
          Опита ти греши, ако държиш да ти пратя датчик точно за купето, дето съпротивлението му е ок, ама успех да идеш с него до работа
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            И ако ги премери и са в норма какво правим? А колата не пали например... дали е здрав датчика п.п....Опааа даже и ме изпреварили с точен пример..... Ще отиде на работа ама на въже или с колесар
            ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
            ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

            Коментар


              #7
              Има начин. Първо, както са писали колегите се мери съпротивлението. При 20 градуса за моя дввигател, мисля че беше около550 ома. Ако е наред и продължава да не пали от него, се закача на осцилоскоп и се гледа при опит за палене какво показва. Лошото е, че не мога нещо да намеря сега къде точно ги гледах тези неща когато бях в същия филм. Ако и там всичко е наред (както при мен) се проверяват кабелите и буксата(може и преди това ) При мен беше от боклуци в буксата, незнайно как влезли там. Аз обаче тръгнах по трудния начин.....
              Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
              Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
              Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

              Коментар


                #8
                Има естествено. Със осцилоскоп дали изкарва импулси.И се намира отстрани на коляновия вал на двигателя. Предполагам е отляво, има едно голямо зъбно колело на което зъбите не се ползват (ползват се за датчика)
                FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                FIAT Punto sx 75 '94

                Коментар


                  #9
                  veselin10 написа:
                  Има начин. Първо, както са писали колегите се мери съпротивлението. При 20 градуса за моя дввигател, мисля че беше около550 ома. Ако е наред и продължава да не пали от него, се закача на осцилоскоп и се гледа при опит за палене какво показва. Лошото е, че не мога нещо да намеря сега къде точно ги гледах тези неща когато бях в същия филм. Ако и там всичко е наред (както при мен) се проверяват кабелите и буксата(може и преди това ) При мен беше от боклуци в буксата, незнайно как влезли там. Аз обаче тръгнах по трудния начин.....
                  ама първо трябва да се стигне до датчика значи да го знаеш къдее то това е главния въпрос

                  Коментар


                    #10
                    В долната част на ангренажа е.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      S_BANKOV написа:
                      В долната част на ангренажа е.
                      благодаря колега за бързиа итговор но ако си се сблъсквал с този проблем може ли малко по подробно какво претставлява може ли да се свали без канал питането ми е защото друг колега описваше на фиат мареа за същиа датчик че се намира отдолу над аспопуховите тръби до стартера беше дал и снимки но на тях не се виждаше ясно какво точно сменя тук става дума за фиат стило

                      Коментар


                        #12
                        FGRC написа:
                        За всеки един въпрос ли ще пускаш отделна тема.
                        ако не можеш да помогнеш не пречи това също е помощ

                        Коментар


                          #13
                          Това е на браво 1.4 но смятам, че при теб няма да е доста по-различно, поне да се ориентираш къде е. Пък тез дървените философи, да ходят те да си купуват направо нови, да не ме кръщават мен, че нямало как да го измериш! Само си намери от някъде диапазона на съпротивление който трябва да дава датчика

                          Коментар


                            #14
                            Я един дървен философ да пита големо газово разбирачо, какво прави като в определен температурен диапазон датчика си промени главоломно съпротивлението ?Ми кво отива да се кръщава и после през магазина да си купи нов ----------@pmdc4 - според мен е като на 1.8 откъм маховика, над стартера. Аз го смених моя на канал, но се наложи да чакам да изстине колата, че щях да съм с изгорени ръце.Тоя датчик , един път да е бил проблемен записва задължително грешка. Не го сменяй ако няма такава.
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              #15
                              pmdc4 написа:
                              S_BANKOV написа:
                              В долната част на ангренажа е.
                              благодаря колега за бързиа итговор но ако си се сблъсквал с този проблем може ли малко по подробно какво претставлява може ли да се свали без канал питането ми е защото друг колега описваше на фиат мареа за същиа датчик че се намира отдолу над аспопуховите тръби до стартера беше дал и снимки но на тях не се виждаше ясно какво точно сменя тук става дума за фиат стило
                              Хубаво ти е казал колегата, там е и при теб. Мислех си друг двигател като ти го написах.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X