Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на гумички на клапани ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на гумички на клапани ?

    Здравейте колеги ще сменям гумички на клапаните, но не знам как на този двигател 1,2 16в 97г. пунтото от подписа (сменял съм на други двигатели ) Какъв е реда на действие и с какво да внимавам да не направя някоя беля

    #2
    Имаш ли фиксатори за валовете?Ако нямаш,по-добре не се захващай.Ако имаш - процедурата е ясна,фиксираш валовете,сваляш ги от мотора,прекарваш си което искаш бутало в ГМТ и ги подкарваш клапаните.Успех!
    Fiat Punto 1.1 6Speed

    Коментар


      #3
      какви фиксатори на пунто бре.не обърквайте човека .мотора е8v . елементарно е ,щом си сменял няма да имаш проблем.ще ти трябва само инструмент за закопчаване на полуконусите на клапаните.успех

      Коментар


        #4
        Колегата е написал,че моторът 16 винтила предполагам,че е Спортинг.
        ex. punto elx 1.2i
        Lancia Libra 1.6

        Коментар


          #5
          beast31 написа:
          Имаш ли фиксатори за валовете?Ако нямаш,по-добре не се захващай.Ако имаш - процедурата е ясна,фиксираш валовете,сваляш ги от мотора,прекарваш си което искаш бутало в ГМТ и ги подкарваш клапаните.Успех!
          И с фиксирани р. валове въртис колqновиq вал?
          LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
          ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

          Коментар


            #6
            beast31 написа:
            Имаш ли фиксатори за валовете?Ако нямаш,по-добре не се захващай.Ако имаш - процедурата е ясна,фиксираш валовете,сваляш ги от мотора,прекарваш си което искаш бутало в ГМТ и ги подкарваш клапаните.Успех!
            колегата ясно е написал че се свалят четеш из между редовете и не дочиташ написаните ПС: сори за спама
            Шофирай разумно, на пътя не си сам.
            Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
            Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
            Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

            Коментар


              #7
              о да извинете не съм видял 16v .

              Коментар


                #8
                Аз се чудя дали ако сменям гумичките без да смъквам главата има ли вероятност като се размести (завърти ) клапана и да не ляга после добре в направеното си досега легло и да имам ядове , така и така разглобяването е доста дали да не смъкна главата да си пасна клапаните да я шлайфам да си сменя гарнитурите ? Ще се оскъпи ремонта , но като е гарга рошава да е Как мислите ?

                Коментар


                  #9
                  това е най-доброто решение което можеш да вземеш, особено ако смяташ да си караш колата ама първо можеш да измериш и една компресия, като ще е гарга смени и сегментите ако има нужда
                  Брава 1.6

                  Коментар


                    #10
                    Компресията е мерена преди месец 10 атмосфери само на 1 ви цилиндър е 9 и нещо почти десет

                    Коментар


                      #11
                      както ти е писал недялко-махни главата,ремонтирай я и смени и сегменти.в момента са на средата

                      Коментар

                      Working...
                      X