Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

реглаж на датчик на колянов вал

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    реглаж на датчик на колянов вал

    здравейте колеги миналата събота дедрата 2.0.16 изгасна в движение и последва теглене на въже до монтана.колега от самоков ми изпрати датчика на коляновия вал и цяло делко ;съответно монтирах всичко ;но разместих този на коляновия вал;гледах в сервизното ръководство за купе 2.0 16 ;има реглаж но колко и на кои белези не видях.след този монтаж колата запали и след 5секунди изгасна и вече ядосан се запътих към багажника да вадя бензиновата помпа ;при което естествено се отчупи на две половини белия накрайник за високото налягане;червения извадих с отвертката и го спасих;но неможа да мръдне да се одвие зеления нивомер за бензина и се наложи да го разсглобя отвътре с двата зъба;така и извадих ме с колегата ми светли помпата валбро и какво да видим;3 годишен маркуч на гейтс оригинален от ауто плюс сцепен 6;7 сантиметра по дължина;за това и изгасна веднага в движение.молбата ми е някой да подскаже за реглажа на датчика на коляновия вал и какво да провя с белия накрайник на високото налягане.сложих помпата в кофа вода с други маркучи; но преди това я разсгобих ме от кошницата и измихме ;беше чиста доста цеткатаИСМЕНИ Х МЕ И ТАМПОНА С НОВ.ЗАКАЧИХ МАНОМЕТЪРА И ПОКОЗА 3БАРА.ТОВА Е КОЛЕГИ МАЛКО ДЪЛГО СТАНА.

    #2
    Здрасти, по принцип датчика на коляновия вал се сваля от стойката, а не се сваля самата стойка. То и затова единия болт на стойката е с кръгла глава, за да не може да пипат там палави ръчички. Иначе реглажа се прави със специален инструмент според сервизното ръководство. Общо взето трябва да го настроиш, в ГМТ пъпката да е срещу датчика или малко да го е подминала. Номера е да се синхронизират сигналите на датчика на коляновия вал и този на разпределителния вал. За целта фиксираш долния датчик в някакво положение и започваш да въртиш по малко делкото докато усетиш, кога колата започва да изтегля най-добре - това ако нямаш апаратура с която да можеш да определиш точните положения на датчиците. А, и датчика на коляновия вал трябва да е на около 8 десети от пъпките. Провери го на всяка една от четирите пъпки, защото имат малки разлики.Успех

    Коментар

    Working...
    X