Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с фиат брава 1.2 16v 2001 година

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с фиат брава 1.2 16v 2001 година

    Между скоростите,при превключване ми падат оборотите на 500-600 за много кратко около 2-3 секунди и след това пак се нормализират,не съм на ясно дали е нормлано това или не е нормално.И мисля,че се усеща при по бавно превключване на скоростите.А и днес сутринта като тръгнах за работа,нормално си вървеше,след работа се качвам,паля и потеглям но усещам,че малко по тромаво ми ускорява от нормалното,усетих и че съединителя е доста корав,и бавно се връща след като го натисна,след около час каране се отпусна и мисля че се оправи.Интересува ме от какво е всичко това,дали е от съединителя само или има и нещо друго и като се варнем в началото проблема в междускоростите когато оборотите спадат на 500-600.

    #2
    сваляш маркуча от дроселовата клапа, вземаш едно ВД-40 въртиш на ръка клапата и пръскаш внимателно вътре по оста, на която се върти клапата - там където влиза в тялото на дросела. подсушаваш редовно с парцалче, да не се стича ВД-то към двигателя. раздвижваш по тоя начин добре клапата, избърсваш хубаво от всякакви нагари отвора и трябва да се оправи. мизерията най-вероятно идва от маслото - ако ползваш някакво съмнително си вземи свястно.
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      #3
      нямам си и на идея какво е маслото,понеже колата е внос от Австрия преди 2 месеца и не сам го сменял,все още шото за сега си има и е бистро даже има стикер че е сменено преди по малко от 10 000 км,и сметнах да покарам малко с това малсо но ще пробвам твоя съвет,мерси все пак.

      Коментар


        #4
        Ashes написа:
        нямам си и на идея какво е маслото,понеже колата е внос от Австрия преди 2 месеца и не сам го сменял,все още шото за сега си има и е бистро даже има стикер че е сменено преди по малко от 10 000 км,и сметнах да покарам малко с това малсо но ще пробвам твоя съвет,мерси все пак.
        Обслужи си колата крайно време е, два месеца на магия да караш е направо чудо. Маслото се сменя на 10 х.км. максимум
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          в понеделник това ще направя,ще я обслужа

          Коментар

          Working...
          X