Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат брава 1.6 16v тресе много силно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат брава 1.6 16v тресе много силно

    Здравейте, колеги !Фильо е със обикновено газово. Напоследък забелязах, че когато го карам на бензин и е в статично положение ( примерно на светофар ) през малък интервал от време доста силно започва да се тресе двигателя...чак таблото и волана ми се тресат доста силно, следва период на успокоение, след което отново се повтаря същото. Оборотите стоят около 1000, но не падат под 1000, почти не се мести стрелката.Също така при потегляне като му подам повечко газ и някак си се чуди какво да прави...все едно има турбо лаг..след което започва да си се набира нормално.Няма загуба в мощността.Когато карам на газ също се усеща подобно притрисане, но е значително по-слабо, дори пренебрежимо. Възможно ли проблема да се върти някаде около бобината,кабелите или свещите ? Аз лично смятам, че е така, защото според мен такъв дисбаланс може да се получи, ако при някой от цилиндрите нещо не е наред. Но от друга страна пък не би ли следвало това да се случва и на газ и на бензин ? незнам..Благодаря предварително !

    #2
    Подобни реакции на двг-то може да се проявят, по ред причини.................Наистина е добре да си провериш свещите и кабелите. Дори може ако имаш желание да снимаш 4-те свещи и да ни ги покажеш. Обикновената газова как е изпълнена? Oxygen сензора как се "забавлява" от газовата? Емулатор или............? Нищо чудно проблема да идва от шашнато вече ЕКУ.Успех.
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    Коментар

    Working...
    X