Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кои двигатели на Фиат са с 82мм бутала?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кои двигатели на Фиат са с 82мм бутала?

    Здравейте, не карам фият но ми трябват сегменти с размер 82мм за ладов мотор, които от своя страна имат родствена връзка с Фиат.Също така ме интересува какви сегменти слагате на колите си и кои според вас са най-сполучливи.

    #2
    Re: Кои двигатели на Фиат са с 82мм бутала?

    axlastro написа:
    Здравейте, не карам фият но ми трябват сегменти с размер 82мм за ладов мотор, които от своя страна имат родствена връзка с Фиат.Също така ме интересува какви сегменти слагате на колите си и кои според вас са най-сполучливи.
    Ми като караш ФиАт, кажи за какъв мотор ти трябват тия сегменти предполагам за нещо от рода на 131 или 132.Ладови сегменти има по магазините и са супер евтини просто влез в първата мототехника1 вече едва ли има ментета за тях.пп Тая тема едва ли ще изкара до сутринта
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Ако имаш предвид диаметъра на цилиндъра това са всички 1,8 двигатели на фиат - купе, браво, брава, пунто и стигнеш до туин спарковите 1,8 на алфа ромео, всичко е с размер на цилиндъра 82мм
      punto HGT

      Коментар


        #4
        Значи въпроса не е да слагам ладови сегменти на фиатов двигател, а обратното. Фиат не карам, поне засега.Въпроса е, че освен размер на буталото имаме и дебелина на сегментите, а при ладовия мотор те са съответно те са 1,5 и 2 мм за компресионните и 4 мм за масления. Може би би следвало да търся каталог за съответните изброени от вас двигатели. Засега проучването ми показва, че на повечето нормални коли масления е далеч по-тънък и това би било сериозен проблем.

        Коментар


          #5
          А защо държиш да сложиш фиатски сегменти на Ладата?На Дружба-Разград сегментите са доста качествени,има си точно за Лада и са на добра цена
          EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
          Fiat Punto 1.2 16v Sporting

          Коментар


            #6
            Разградските сегменти са доста добри и не си създавай главоболия.
            Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

            Коментар


              #7
              Сегментите имат и други размери, а не само диаметър.Иначе на 2.0 20V буталата са 81,952-81,962ммСегментите дали ще станат е божа работа.Присъединявам се към мнението за завода в Разград.
              LANCIA DELTA '98 1.6i, 16V LANCIA Y '97 1.2 Mono
              LANCIA KAPPA SW Pinifarina 2.4 TDS '98г.
              LANCIA LYBRA 1.9 JTD 2000г.
              FIAT BRAVA 1.6 16V 2000г.
              FIAT STILO 1.6 16V 2002г.

              Коментар


                #8
                Респективно към 2.0 20V се включват и 1.8 моторите
                LANCIA DELTA '98 1.6i, 16V LANCIA Y '97 1.2 Mono
                LANCIA KAPPA SW Pinifarina 2.4 TDS '98г.
                LANCIA LYBRA 1.9 JTD 2000г.
                FIAT BRAVA 1.6 16V 2000г.
                FIAT STILO 1.6 16V 2002г.

                Коментар


                  #9
                  Re: Кои двигатели на Фиат са с 82мм бутала?

                  axlastro написа:
                  Здравейте, не карам фият но ми трябват сегменти с размер 82мм за ладов мотор, които от своя страна имат родствена връзка с Фиат.Също така ме интересува какви сегменти слагате на колите си и кои според вас са най-сполучливи.
                  Някъде ми се търкаляха 2-3 комплекта сегменти, но дали за полски фиат, за лада или жигули, че и за кой ремонт, не мога да се сетя. Ама да паснат от браво 1.6 на лада... Силно ме съмнява, днес един приятел им сложи шублера на моите, чудеше се дали са 79, а те се оказаха 82, или близък, да не слъжа- 1.6 16 в.
                  Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                  Коментар


                    #10
                    колега това е размера на сегментите браво 1.6 16в в 103 коня Ф 86.40 - 1.5/1.5/3 http://axm-auto.com/index2.php?brand...menkl=1&show=1
                    като му дам газ надига муцуната и почва да души за бензиностанция

                    Коментар


                      #11
                      на браво 1.8 16в.ГТ са този размер дето търсиш 82.00mm - 1.2/1.2/2.0 http://axm-auto.com/index2.php?brand...menkl=1&show=1
                      като му дам газ надига муцуната и почва да души за бензиностанция

                      Коментар


                        #12
                        lyubokg написа:
                        Респективно към 2.0 20V се включват и 1.8 моторите
                        говориш нещо глупости колега
                        като му дам газ надига муцуната и почва да души за бензиностанция

                        Коментар


                          #13
                          zelenilkata написа:
                          lyubokg написа:
                          Респективно към 2.0 20V се включват и 1.8 моторите
                          говориш нещо глупости колега
                          Колегата има предвид, че на 1,8 моторите и на 2,0 20V мотора диаметъра на цилиндъра е еднакъв, тоест точно 82мм, кое имаш предвид, че са глупости ?
                          punto HGT

                          Коментар


                            #14
                            Дотук от търсените параметри, не се сещам за Фиат, който да отговаря на тях. Макар да има Фиат с 82 мм цилиндри, до дебелините на сегментите са мнага по-малки от търсените от колегата. На търсените от него размери отговарят само 1.8 NORD моторите на Алфа. Говоря за старите мотори на Алфа (не фиатски с емблема на Алфа) монтирани на Алфа 75, Алфа Жулиета, алфета и т.н. Само те имат дебели сегменти и са 82 мм в диаметър.

                            Коментар


                              #15
                              bobi_33 написа:
                              Дотук от търсените параметри, не се сещам за Фиат, който да отговаря на тях. Макар да има Фиат с 82 мм цилиндри, до дебелините на сегментите са мнага по-малки от търсените от колегата. На търсените от него размери отговарят само 1.8 NORD моторите на Алфа. Говоря за старите мотори на Алфа (не фиатски с емблема на Алфа) монтирани на Алфа 75, Алфа Жулиета, алфета и т.н. Само те имат дебели сегменти и са 82 мм в диаметър.
                              Затова в първият ми пост казах, че диаметърара на сегмента не е единственият размер.Много точно колега!
                              LANCIA DELTA '98 1.6i, 16V LANCIA Y '97 1.2 Mono
                              LANCIA KAPPA SW Pinifarina 2.4 TDS '98г.
                              LANCIA LYBRA 1.9 JTD 2000г.
                              FIAT BRAVA 1.6 16V 2000г.
                              FIAT STILO 1.6 16V 2002г.

                              Коментар

                              Working...
                              X