Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моля за компетентен отговор на въпрос за АБФ на VW

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Моля за компетентен отговор на въпрос за АБФ на VW

    Колеги пред голяма дилема съм.Имах Пасат Б4 АБФ , но преди 3 месеца го продадох.Сега на собственика му се налага да замине за Германия , и ми предложи да го купя, а аз точно от такава кола имам нужда в момента.Проблемите са следните и моля за компетентно мнение.1.колата работи на 3 цилиндъра и цапала едната свещ с масло, но не знам къде.По неговите гуми похапвала малко масълце.Говорих с няколко "майстора" и тръгнаха от бутало до гарнитура на главата, но нищо по - маловажно от гарнитура на главата не ми казаха (говориха ми за сигменти и т.н, но.....незнам).Какви са вариантите.Ако замеря компресията на въпросния цилиндър мога ли да разбера какво ме чака, в смисъл дали ще се отваря мотора или не.Имам съмнение, че свеща се цапа с масло от гарнитурата на капака на клапаните, защото беше сменяна от предния собственик на колата, но май не са почистили леглата на свещите.Абе много съм объркан, а колата ми беше кукла.Кажете какво мога да очаквам, както и някои примерни цени на части ако се наложи да се отваря мотора.Знам, че не е много тук мястото на темата, но в другия форум колегите много се бавят, а аз нямам много време.

    #2
    Без вадене на буталата няма да стане. Като за начало, премери компресията.
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

    Коментар


      #3
      ..."цапала свещ с масло..."-свали свеща снимай я и я качи тук или разкажи като как изглежда.
      LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
      ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

      Коментар


        #4
        Цапала друг път.От предишна смяна на гарнитурата на капака на клапаните не са изчистени свещите.След смяна на кабели и свещи всичко е ок, защото работеше не на 3 а на 2 цилиндъра.Темата е за ключ

        Коментар

        Working...
        X