Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гасне като загрее, но само на бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гасне като загрее, но само на бензин

    На няколко пъти ми се случва следното- като се кара извънградско няма проблем, влезе ли се в града с ниска скорост започва да се дави и при натискане на газта забива носа и гасне, после пали трудно. Интересното е,че от на газ няма такъв проблем, мислех че е бензиновата помпа и я смених с друга но проблема остана. На мен ми идва на ум единствено регулатора за налягането на горивото в рейката, ако ви хрумва друго казвайте. Колата е Браво 1.6 с металните колектори.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    #2
    Re: Гасне като загрее, но само на бензин

    pi4_s_bravo написа:
    На няколко пъти ми се случва следното- като се кара извънградско няма проблем, влезе ли се в града с ниска скорост започва да се дави и при натискане на газта забива носа и гасне, после пали трудно. Интересното е,че от на газ няма такъв проблем, мислех че е бензиновата помпа и я смених с друга но проблема остана. На мен ми идва на ум единствено регулатора за налягането на горивото в рейката, ако ви хрумва друго казвайте. Колата е Браво 1.6 с металните колектори.
    Намирисва ми на датчик на хол.

    Коментар


      #3
      А защо не го прави на газ ако е от датчика?
      Фиат Крома 1.9 16v+
      Фиат Браво 1.6 16v
      Фиат Мареа 1.6 16v

      Коментар


        #4
        Re: Гасне като загрее, но само на бензин

        [/quote]Намирисва ми на датчик на хол.[/quote] и аз залагам на това
        >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

        Коментар


          #5
          а на мен ми намирисва на дюзи и на помпа с изживян живот или на стар бензин в резервоараПробвай да покараш с малко редикс може и да се оправи.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            S_BANKOV написа:
            а на мен ми намирисва на дюзи и на помпа с изживян живот или на стар бензин в резервоараПробвай да покараш с малко редикс може и да се оправи.
            Бензина е пресен та пресен, дюзите нямат проблем защото при каквито и да е други условия колата на бензин си върви без никакви забележки. Случва се само в голяма жега като карам по магистрала, влизам в София и се започва лека полека да дави докато стигна до блока съвсем умира пука и падат оборотите при натискане на газта. В същия момент ако колата се обърне на газ си работи без ядове. То според мене си заслужава да пробвам да сменя регулатора на бензина в рейката щом не е от помпата както мислех.
            Фиат Крома 1.9 16v+
            Фиат Браво 1.6 16v
            Фиат Мареа 1.6 16v

            Коментар


              #7
              Това е добра идея но аз бих започнал от нея само ако бензиновата ми помпа е спряна по време на каране с газ. от липсата на бензин платното реагира точно като старите механични бензинови помпи. При мен се наблюдаваше едно придръпване все едно не стига бензина и после, колата набираше и така през минута две, оправи се след смяната на бензиновата помпа която се стопи междувременно.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Гасне като загрее, но само на бензин

                Провери работата на ламда сондата може да се дави и от нея или да обеднява сместа.
                skype pe6_oo Марин

                Коментар


                  #9
                  Сменяна е и ламбдата преди година ( правеше го и със старата и сега с новата), та отпада и тя като вариант. Явно е нещо,което като няма обдухване от въздух се нагрява и прецаква работата на бензин, общо взето остана само горивния регулатор да не съм пробвал да сменя.
                  Фиат Крома 1.9 16v+
                  Фиат Браво 1.6 16v
                  Фиат Мареа 1.6 16v

                  Коментар


                    #10
                    Защо,преди да сменяш каквото и да е,не направиш "Самоадаптация на ЕКУ".
                    Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                    ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                    Коментар


                      #11
                      iliyan написа:
                      Защо,преди да сменяш каквото и да е,не направиш "Самоадаптация на ЕКУ".
                      как точно да я направя тая самоадаптация и защо на газ няма нужда от такава а си работи абсолютно нормално?
                      Фиат Крома 1.9 16v+
                      Фиат Браво 1.6 16v
                      Фиат Мареа 1.6 16v

                      Коментар


                        #12
                        Не съм опитен, но ще пиша, защото дори и да греша ще ме поправите... :D Ами адаптация, защото имаш компютър на бензин, а ако си на газ и то обикновена нямаш компютър и сам си регулираш газта, затова нямаш проблеми.
                        Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                        Коментар


                          #13
                          Колата е с газов инжекцион, но проблема си го имаше и преди 2-3 лета когато нямах газова, прави го в най-големите жеги при дълго извънградско каране, т.е няма връзка с газовата уредба освен че с нея си работи без да гасне. Явно проблема е в бензиновата система и то в частта,която няма връзка с работата на газ- нещата които не са общи за 2-те горива примерно бензиновата помпа,регулатора за горивото ... за тях се сещам.
                          Фиат Крома 1.9 16v+
                          Фиат Браво 1.6 16v
                          Фиат Мареа 1.6 16v

                          Коментар


                            #14
                            Минах по този път,затова ти казвам-отиваш на диагностика и казваш,че искаш "Самоадаптация на ЕКУ" с програма "Виза" или "ФЕС".Цялата работа е за 10 мин.А на гас също нямах проблем.
                            Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                            ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                            Коментар


                              #15
                              Гасне като загрее, но само на бензин

                              Ако знаеш колко ти показва мап сензора на празен ход без включени консуматори.
                              skype pe6_oo Марин

                              Коментар

                              Working...
                              X