Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обороти, гасне.Сутрин пали трудно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Обороти, гасне.Сутрин пали трудно

    Здравейте колеги, проблема ми е следния: 1.При движение с топъл двигател след изключване от скорост двигателя първо си сваля оборотите до около 500-600, след това ги покачва за съвсем кратко до около 1500 2000.Това може да го направи няколко пъти докато си ги нормализира на около 900об/мин.Понякога се случва и направо да изгасне! Възможно ли е проблема да е в тн стъпково моторче ???2.Сутрин на студено малко трудно пали, почти винаги пали от 2-3 опит.Непосредственно след старт работата на двигателя е НЕ ритмична, съпроводена според мен с детонации и очевиден синкав дим.....Преди месец са сменени свещи и кабели?фиат брава 1,6 16в 1998пластмасов колекторгазов инжекционПредварително Ви благодаря!
    FIat brava 1.6 16V 1999г.

    #2
    Re: Обороти, гасне.Сутрин пали трудно

    Ivan_Radev написа:
    Здравейте колеги, проблема ми е следния: 1.При движение с топъл двигател след изключване от скорост двигателя първо си сваля оборотите до около 500-600, след това ги покачва за съвсем кратко до около 1500 2000.Това може да го направи няколко пъти докато си ги нормализира на около 900об/мин.Понякога се случва и направо да изгасне! Възможно ли е проблема да е в тн стъпково моторче ???2.Сутрин на студено малко трудно пали, почти винаги пали от 2-3 опит.Непосредственно след старт работата на двигателя е НЕ ритмична, съпроводена според мен с детонации и очевиден синкав дим.....Преди месец са сменени свещи и кабели?фиат брава 1,6 16в 1998пластмасов колекторгазов инжекционПредварително Ви благодаря!
    колега аз съм с същия кош 1-вия ти въпрос стъпково моторче за смяна сваляш и почистваш въздуховода до него и клапата дроселовата с обезмаслител и влимателно много внимателно действаш там и работата ще се пооправи малко при мен стана поне за момента 2-рия ти въпрос - аз паля винаги от раз и застават оборотите на 1200 и около 1000 работата на двигателя става не ритмична за малко около 20-30 сек. и след това си подава сам газ и стига до 1500 оборота и пада на 900 и след още малко работа си заковава на 800 оборота това ти говоря ако времето е студено на вън иначе бързо става паля на около 1000 оборота и пада на 800 след около 1 мин. поне моята кола държи 800 оборота на празен ход винаги няма значение дали е на газ или на бензин и аз съм с газов инжекцион
    като му дам газ надига муцуната и почва да души за бензиностанция

    Коментар


      #3
      Re: Обороти, гасне.Сутрин пали трудно

      Имам мареа съшия двигател газов инж. подобно нещо ми е правила заради самоадаптация и бобина.Самоадаптацията се оправя с ресетване на екуто и след това хубави настройки на газовият инжекцион ( не става с откачване на акумулатора) а бобината се оправя с нова.

      Коментар

      Working...
      X