Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каде се намира Датчик за температурата на входящия въздух

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Каде се намира Датчик за температурата на входящия въздух

    Значи вапроса ми е следния колеги каде се намира тоя Датчик за температурата на входящия въздух мерси предварително... колата е 1,6 16в пласмасовите колектори

    #2
    MAP-а ти е комбиниран-MAP+датчик температура.Откачаш буксата,развиваш двете болтчета,издърпваш го назад.Отпред се вижда терморезистора,а в дупчицата зад него/не се вижда/ има биметална пластина,която е MAP сензора.
    Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
    ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

    Коментар


      #3
      iliyan написа:
      MAP-а ти е комбиниран-MAP+датчик температура.
      Това на 100% ли е сигорно колега ? и каде се намира тоя мап ?

      Коментар


        #4
        Като застанеш срещу двигателя,най-вляво на смукателния колектор.Зад него в ляво има пластмасова скоба,държаща два маркуча.
        Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
        ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

        Коментар


          #5
          iliyan написа:
          Като застанеш срещу двигателя,най-вляво на смукателния колектор.Зад него в ляво има пластмасова скоба,държаща два маркуча.
          Мерси колега защото мислех че е на термостата но явно нее http://axm-auto.com/index2.php?brand...menkl=3&show=1 за това имах предвид ....

          Коментар


            #6
            Като го свалиш не давай на контакт.Ако ще го почистваш,напръскай го със спрей за почистване на карбуратори и след това продухване със силна струя въздух в дупчицата.Това е за железните колектори.
            Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
            ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

            Коментар


              #7
              iliyan написа:
              Като го свалиш не давай на контакт.Ако ще го почистваш,напръскай го със спрей за почистване на карбуратори и след това продухване със силна струя въздух в дупчицата.Това е за железните колектори.
              А за пласмасовите колектори можели да се чисти ? с спреи ?

              Коментар


                #8
                Чисти се но не със силна струя.Проблеми ли прави?
                FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                Коментар


                  #9
                  янко написа:
                  Чисти се но не със силна струя.Проблеми ли прави?
                  Колега значи проблема е следния сутринта колата пали и почва да падат оборотите и да гарми в колекторите като я изфорсирам 2-3 пати се оправя и като поработи малко каде ли нея карах никои неможе да разбере какво и е и остана само тоя датчик да го проверя само ми кажи с какво да го пръскам ... Мерси ...за инфото :D

                  Коментар


                    #10
                    Моя го киснах малко в бензин, излязоха бая чернотии,но не вярвам проблема ти да е от мапа.По скоро температурен датчик.На газ ли караш?Ако си на бенз може да е проблем с горивото или помпата,няма обратно гориво,регулатора е в резервоара и ако вземе въздух ще трябва малко време да го изгони.Наскоро ми свърши бензина и като налях 20-30 сек бачкаше като тракторче
                    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                    Коментар


                      #11
                      янко написа:
                      Моя го киснах малко в бензин, излязоха бая чернотии,но не вярвам проблема ти да е от мапа.По скоро температурен датчик.На газ ли караш?Ако си на бенз може да е проблем с горивото или помпата,няма обратно гориво,регулатора е в резервоара и ако вземе въздух ще трябва малко време да го изгони.Наскоро ми свърши бензина и като налях 20-30 сек бачкаше като тракторче
                      Ами с ГИ сам това за обратното гориво как да го проверя ? Е да то затова става дума да е температурен датчик ама моя е с мапа.....

                      Коментар


                        #12
                        k_tochev написа:
                        Е да то затова става дума да е температурен датчик ама моя е с мапа.....
                        Бъркаш температурните датчици. В случая не го мисли за температурата на входящия въздух. Ако си решил да сменяш температурен датчик започни с измерване/смяна на температурният датчик на инжекциона - завит на термостата.
                        Прикачени файлове
                        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                        Коментар


                          #13
                          Ако беше от варна щях да ти дам мап да пробваш.Напръскай го с вд ,контакт спрей ,може и спрей за почистване на карбуратори или нещо подобно.Налягането проверяваш с манометър.Но всичко може да е от газовото . Аз съм с обикновено атикер,сондата ми загина преди 3-4 месеца и нямам проблеми.Два пъти взривявах колектора от мързел и много акъл.Според мен търси майстор по ги .А датчика на термостата как е?Някъде пишеше как се проверяватА ,той колегата го е написал
                          FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                          Коментар


                            #14
                            Мерси колеги ще дерзая но на маистори за газа ходих дори и до варна идвах ама няма ефект ... Янко поздрави

                            Коментар


                              #15
                              Сега се сетих нещо за горивото и го пробвах.На рейката откъм акумулатора има черна пласмасова капачка,вътре има игличка,отвий капачката и натисни с нещо и гледай какво ще излезе.Това го направи сутринта или когато не си я карал поне няколко часа.При мене пръсна чист бензин,не съм я карал от вчера 16.00 а на бензин от доста време.Като отвиваш капачката огледай да не е текло от там
                              FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                              Коментар

                              Working...
                              X