Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с оборотите на Мареа 1,6 2000год. За Плевен

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с оборотите на Мареа 1,6 2000год. За Плевен

    Колеги,трябва спешно да се отстрани проблем с оборотите на тази кола.След като се форсира и паднат оборотите,почти винаги колата гасне.Закачихме я за диагностика,имаше някакви малки грешки които изчистиха,но не се оправи проблема.Колата е с газ,но това се появява и на газ и на бензин.Колата е в Плевен и до утре(понеделник) вечерта трябва да се оправи защото собственика заминава извън България,а предпочитаме да си е ОК. колата.Някакви идеи какво може да е?Опитахме да вдигнем оборотите от жилото,но започва да ги "мени" и няма никакъв ефект-отново си гасне след като се изфорсира.Благодаря!
    THE DRUMMER!!!

    #2
    един вариант е дроселовата клапа да е клеясала. за него - пръскайте с ВД-40 оста на дроселовата клапа отвътре, и да се раздвижи на ръка, изчакай 15-20 мин да изветрее вд-то и пробвай пак без да откачаш клемите на акумулатора. ако помогне, трябва да се свали и изчисти клапата, ама може и така да се кара - 2-3000 км все ще изкара.
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      #3
      Благодаря,колега.Следобяд ще пробвам.Ако има и други идеи-споделяйте!
      THE DRUMMER!!!

      Коментар


        #4
        има доста теми по въпроса. също и в газовия раздел. извън тях, навремето един на горубляне се опитваше да ми пробута един сценик, който правеше точно същото и твърдеше, че откакто са мили двигателя го прави. аз не му повярвах, щото във високите не прекъсваше, но може би трябва да огледате кабелите и особено свещите как са. все пак и на газ се кара колата.
        браво 1,6/90 - 09 г.

        Коментар


          #5
          Само на място на празен ход ли гасне или и докато е на скорост?

          Коментар


            #6
            Само на празен ход,колега.А в Плевен не мога да намеря къде да направя диагностика.На едно място имаха програмата за този модел, имаше някакви грешки които изчистиха,но положението не се промени.Иначе на скорост няма никакви проблеми.
            THE DRUMMER!!!

            Коментар


              #7
              От личен опит-програмите "Виза" и "ФЕС" имат опция "Самоадаптация на ЕКУ",направи я и вярвам,ще се оправи.
              Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
              ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

              Коментар


                #8
                iliyan написа:
                От личен опит-програмите "Виза" и "ФЕС" имат опция "Самоадаптация на ЕКУ",направи я и вярвам,ще се оправи.
                Колега,за съжаление нищо,ама нищо не ми говорят тези програми.Това когато се прави диагностиката ли трябва да кажа че го искам или?!?Дано в този късен час някой ми каже че утре рано отивам на поредния компютър да се ровят!Благодаря ви и ме извинете за неразбирането!
                THE DRUMMER!!!

                Коментар


                  #9
                  Да,на диагностиката.ЕКУ-то ти е IAF 49F и има тази опция.Кажи на диагностика да направи диагностика с 1 от тези програми,да изчисти грешки ако има,и да я пусне на "Самоадаптация ЕКУ".Моята се давеше от бензин и гаснеше на празни обороти,и след тази "Самоадаптация ..." като я запалих,заработи нормално,а аз си играх да сменям и почиствам сума ти и работи и то на празно.
                  Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                  ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                  Коментар


                    #10
                    Заеби адаптациите.Слагай по най-бързия начин едно друго моторче за празния ход и да тръгва човека.
                    FIAT BRAVO 1.6
                    FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                    LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря ви!След 30мин. тръгвам по мъките и дано има ефект!
                      THE DRUMMER!!!

                      Коментар


                        #12
                        popara801 написа:
                        Заеби адаптациите.Слагай по най-бързия начин едно друго моторче за празния ход и да тръгва човека.
                        100% е това!
                        Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                        Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                        Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                        Коментар


                          #13
                          Щом е на празен ход виж дали стига въздух до двигатела.Провери си дросела и степ мотора.Щом успява да се изфорсира, а като върнеж гасне, значи въздух недостига.При мен се получаваше заради запушен дросел от парче силикон или гняс.Провери много хубаво дросела с лампа от близо дали не е запушено нещо.

                          Коментар

                          Working...
                          X