Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пуши и работи неравномерно Пунто 1.1 55магарета

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пуши и работи неравномерно Пунто 1.1 55магарета

    Проблемите ми продължават(мамицата им на тая кола......).Колата пуши БЯЛО колкото повече газ им давам толкова повече пуши....Същевременно , работи като на 3 цилиндъра тресе се , осезаем спад на мощност - сигурен съм , че и разхода е висок..Та какво става , за какво да се приготвя , смених и бензиновият (горивният) филтър , маслото е ново , антифриза е на мах.

    #2
    Провери си запалната система-свещи, кабели, бобини. Най-вероятно имаш дефектна бобина и поради това не ти работят един или два цилиндъра. Пушекът е неизгоряла горивна смес. Аз карам същото Пунто, машината е много проста и надеждна, така че не се отчайвай, всичко се лекува лесно по тоя мотор.
    Dacia Duster 1.6 4WD

    Коментар


      #3
      Мерси колега ще проверя

      Коментар


        #4
        Губи ли антифриз? Цапа ли свещите?
        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

        Коментар


          #5
          Антифриза е на мах. както горе казвам , следя го сега ама така съм минал само 50 км. за тях нищо не изгуби а така не мисля да е карам за това не смя да твърдя напълно , че не губи.Свещите опитах да ги сваля ,ама греда позапеклиса , а нямам добър инстромент.Иначе ако цапа свещи какво да очаквам колега?

          Коментар


            #6
            С то бял пушак навяваш на пукната гарнитура и навлизане на вода в цилиндрите и от там да е пушака Същото беше при мене ама като погледнах в радиатора нямаше никои , хабеше вода като за световно ... А ти казваш че ти е на макс ... При мене я спука при едно критично изпъване на 2ра след 8000 оборота по един байр
            >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

            Коментар


              #7
              Ммм не , мах. си е антифризчето , всички маркучи меки , радиатора равномерно топъл на всякаде (няма възд. възглавници и т.н.т) Най-верочтно някоя свещ , кабел или бобина (може и две) не бачкат и не изгаря добре , даже никак , разхода клони към 12 в градъ..

              Коментар


                #8
                На един познат на същото му вдигна на 12 и излезе датчик за температура,но не знам дали пушеше
                FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                Коментар


                  #9
                  А работата на мотора как беше?Като на трактор - на 2-3 цилиндара или?

                  Коментар


                    #10
                    Не ,май работеше долу горе добре ,но нямаше мощност
                    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                    Коментар


                      #11
                      Upda7e написа:
                      А работата на мотора как беше?Като на трактор - на 2-3 цилиндара или?
                      Човек какво се луташ или свещи или бобина, откачи еднат и другата бобина последователно , на изгорялата ще изгасне колата /при бобина светва лампата с инжектора!
                      Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                      Втората......пак същата!
                      (_-_)______////_______(_-_)
                      Punto75-Вече на жената!
                      Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                      Коментар


                        #12
                        Свещите са запекли , предният кавал ги е затягал до безбожност , а нямам стабилен инстромент , за това се лутам.

                        Коментар


                          #13
                          Upda7e написа:
                          Свещите са запекли , предният кавал ги е затягал до безбожност , а нямам стабилен инстромент , за това се лутам.
                          С някав тарикатски ключ се свалят ... имам трабички , гедоре и незнам си ко мачих са бая свалях капака на филтатара моното и тн . на края ми писна отидох до един майстор с сервиз извади един чупещ са ключ без да сваля ни капака на филтара и ги разви и то с лекота но двигателя беше почти загряват на истиване... Зе ми 4 лева ... :D Но чупещия се ключ не беше от тея ефтините боклуци дето ги има по КАУФЛАНД ...
                          >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                          Коментар

                          Working...
                          X