Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за смяна на клапанни вложки на Пунто 1.1

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за смяна на клапанни вложки на Пунто 1.1

    Здравейте, колеги !Налага се да сменя вложките на клапаните на моето PUNTO 55SX (176.B2.000). Тъй като не ми се е налагало да правя тази манипулация на такъв мотор до момента, искам да попитам колегите, които са сменяли гумичките, за някакъв алгоритъм на работа. И до каква степен се изисква да се разглоби двигателя, за да се извърши тази процедура. Проблемът е, че Фичо гори масло и най-вероятно го прави заради спечени вложки, тъй като изпушва само при палене. Няма картерно налягане и при движение няма абсолютно никакъв видим пушек, което ме кара да си мисля, че сегментите са перфектни. Ще съм благодарен на всяка полезна информация по въпроса. Благодаря предварително !
    Dacia Duster 1.6 4WD

    #2
    И ко беше вложка? Контричките на клапаните?Изпушва при палене и дай да разглобим половината мотор?
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

    Коментар


      #3
      Това е най-простият като конструкция мотор, няма нищо сложно за смяната на вложките, или гумичките на клапаните.Ако си отварял някакъв друг мотор, тук не е по-сложно.
      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

      Коментар

      Working...
      X