Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Еднакви ли са кутиите за въздушния филтър на 1,6 и 1,8?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Еднакви ли са кутиите за въздушния филтър на 1,6 и 1,8?

    Колеги, кутиите за въздушния филтър (Браво,Брава,Мареа) на 1,6 и на 1,8 еднакви ли са? По картинки ми изглеждат еднакви, но дали по нещо не се различават и взаимно заменяеми ли са? Благодарско предварително Редактирано заглавие.Модераторски екип на Fiat-bg.org
    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

    #2
    Абсолютно еднакви са колега.
    НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

    Коментар


      #3
      Кутиите са абсолютно еднакви на всички рановидности на мотори,както бензинови така и дизелови мотори на Браво/Брава/Мареа,така и на всички алфи 145/146 със туйн спрковите мотори.Също и филтрите са едни и същи.
      Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

      Коментар


        #4
        ivailo rachev написа:
        Кутиите са абсолютно еднакви на всички рановидности на мотори,както бензинови така и дизелови мотори на Браво/Брава/Мареа,така и на всички алфи 145/146 със туйн спрковите мотори.Също и филтрите са едни и същи.
        Като цяло, да. Но аз взех една кутия От Браво ТД100 за моята Мареа ТД100 и ... изненада.... Исках да сменя само капака, но се оказа че отворите за болтовете на капака от Браво -то не са на същите места и се разминават с отворите в моята кутия Може би кутията като цяло може да се замени, но не ми се занимава.
        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

        Коментар


          #5
          Re: Еднакви ли са кутиите за въздушния филтър на 1,6 и 1,8?

          моя капак на кутията е от браво 2.0 20 в а моето е 1.8

          Коментар


            #6
            Сега сравнявах. Има разлика в кутиите на 1.6 с пластмасови и с метални колектори. С металните е същата като на 1.8, а с пласмасовите кутията е малко по-тясна в горния край, но според мен ще може да се монтира.
            Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
            Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
            Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

            Коментар


              #7
              Принципно нямам наблюдение специално над кутиите,но знам,че на всички мотори въздушния филтър е един и същ и от там съдя,че кутиите си пасват.
              Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

              Коментар


                #8
                ivailo rachev написа:
                Кутиите са абсолютно еднакви на всички рановидности на мотори,както бензинови така и дизелови мотори на Браво/Брава/Мареа,така и на всички алфи 145/146 със туйн спрковите мотори.Също и филтрите са едни и същи.
                В грешка си и то голяма, на 1.4 12V е коренно различна от останалите .
                Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                Коментар


                  #9
                  Колега, знам че на 1,4 е различен. За това и не съм питал за него в темата. Все още се интересувам по зададения въпрос за още мнения, защото не съм сигурен, че това което съм гледал са оригинални кутии. А да драсна и тук, че купувам ЗДРАВА кутия за 1,8
                  Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                  Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                  Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                  Коментар


                    #10
                    За да приключа темата... на 1.6 и 1.8 долната част е абсолютно еднаква без значение от модела. Има разлика в горната част. На 1.8 е по-голяма тази част която е над филтъра. Филтрите също са еднакви. Може да се сложи цяла кутия от 1.6 на 1.8 както направих аз.
                    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                    Коментар


                      #11
                      Да не са се прецакали бронзовите втулки на винтовете, че я сменяш. Аз го оправих това при мене. Беше голям филм. Разпробих болтовете после ги рязах с ножовка. Почти извадих кутията и пъхнах и зеге със нож за метал и ги досрязах, щото с ножовката много бавно ставаше.... И чак тогава успях да извадя проклетия капак. След това разпробих и втулките и сложих дълги болтове с гайки и шайби.... за полвин ден го направих, много шибано е завряна кутията. Не можах да извадя долната част
                      FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                      FIAT Punto sx 75 '94

                      Коментар


                        #12
                        Моята беше станала на клечки за зъби Още в италия я бяха обработвали и беше безсмислено да се занимавам. Купих си от колега от форума идеална за 30 лв..Прехвърлих кихалката от старата на новата като изрязах дупката с фреза. Долната част, както ме посъветваха колегите се вади много лесно: сваляш лявата гума(по-удобно е), махаш предната част на подкалника(държи се на 4-5 рапидки) , развиваш двата болта които държат долната част на кутията, разкачаш така наречения резонатор(не знаех че така се казва това което е в предната част, към вуздуховода) и кутията излиза съвсем свободно надолу. Цялата операция отнема не повече от 10-15 мин.
                        Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                        Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                        Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                        Коментар

                        Working...
                        X