Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мареа 1,6 2000г-след смяна на ламбда сонда-проблем

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мареа 1,6 2000г-след смяна на ламбда сонда-проблем

    Днес смених ламбда сондата с универсална/NTK/ и след като запалих колата около минута двигателя работи нормално,но след това оборотите взеха да падат от 1400 на 1000,800,500 и угасна/това за няколко секунди/.При следващи запалвания,пали от раз,но не подавам ли газ-гасне веднага,дори и на нормално загрял двигател.Като я прехвърля на метан оборотите играят между 1000 и 1200 и на студен и загрял двигател.На пробно каране,на 3-та предавка,обороти 5000,а скоростта едва 60км/ч.Какво и стана на тази кола ? и аз вече не знам!Някакви предположения и насоки какво да правя.
    Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
    ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

    #2
    Надявам се не си давал на контакт с откачена сонда. Ако си давал откачи АБ или изчисти грешката с ФЕС.Провери си връзките на сондата, надявам се да си ползвал конекторите а не друг начин на свързване.Дай на контакт за 1 - 2 минути да си спомни за датчика и огаси после пали и остави да работи баз газ и на бензин около 10 -15 минути
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Направих го-току що се връщам от пробно кръгче.На гас оборотите О’К,но превключа ли на бензин-гасне.На бензин отзад пак мирише на не изгорял бензин и припушва черно.Едвам достигам 3000 оборота и все едно влача плуг отзад.
      Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
      ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

      Коментар


        #4
        Как е като я разкачиш?
        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

        Коментар


          #5
          Май работата сега опря до кабелите за свещите.Ето какво измерих:-за 1 цил.-4,2 Ком.-за 2 цил.-45,5 Ком.-за 3 цил.-1575 Ком.-за 4 цил.-37,2 Ком.А свещите,преди като съм ги свалял за проверка бяха чисти,като току що сложени/карам на метан/,а сега са със сух,черен нагар.Някой да знае евтини,качествени кабели за свещи и в кой магазин ги продават?Отговора може и на лични,за да няма реклама.
          Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
          ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

          Коментар


            #6
            От тия съпротивления както си ги написал мисля че само на първи цилиндър е добре. По спомени трябва да са около 5 КОм. Помисли за нови кабели.
            Bravo 1.6 / 16

            Коментар


              #7
              Я вземи върни старата сонда и виж какво се случва.... Е, ако има грешки (има! ) ги изчисти с FES и после виж какво става.
              Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
              Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
              Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

              Коментар


                #8
                Re: Мареа 1,6 2000г-след смяна на ламбда сонда-проблем

                iliyan написа:
                Днес смених ламбда сондата с универсална/NTK/ ...
                Евтиното излиза по-скъпо...
                Stop giving directions, just say "Follow me."
                Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                Коментар


                  #9
                  Смених и кабелите на свещите,но проблема остава.Като достигна 2500 оборота в движение,колата почва да сеца и да прегърмява в изпускателните тръби и на 2-те горива,а на място при постепенно увеличаване на оборотите се усеща неравномерна работа,все едно някой цилиндър не работи.Сега остана да сменя и свещи,но ще е чак на аванс.
                  Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                  ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                  Коментар


                    #10
                    малко странно ще ти прозвучи, но предния път като сменях сондата бях забравил да закача едно маркуче за вакуум ( мисля че е за това ) и колата имаше абсол. същия проблем като твоята. сега като смених ламбдата, проблема с оборотите не е решен вече 3 месеца и ми идва да я закарам на скрап. къде ли не ходих, какво ли не правих - няма оправия
                    Мареа 1,6 16V

                    Коментар


                      #11
                      jordanfena написа:
                      малко странно ще ти прозвучи, но предния път като сменях сондата бях забравил да закача едно маркуче за вакуум ( мисля че е за това ) и колата имаше абсол. същия проблем като твоята. сега като смених ламбдата, проблема с оборотите не е решен вече 3 месеца и ми идва да я закарам на скрап. къде ли не ходих, какво ли не правих - няма оправия
                      Охх колеги и моята ми идва да я хвъря по съштия начин като и дам газ забива моцуната и гарми...

                      Коментар


                        #12
                        Re: Мареа 1,6 2000г-след смяна на ламбда сонда-проблем

                        sok1 написа:
                        iliyan написа:
                        Днес смених ламбда сондата с универсална/NTK/ ...
                        Евтиното излиза по-скъпо...
                        Е т’ва не звучи сериозно. Какво като е универсална ?
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #13
                          Ако не си с ги пробвай да я откачиш напълно.Моята е тотално загинала и нямам проблеми,малко сякаш е по слаб мотора но странности няма
                          FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                          Коментар


                            #14
                            Днес имах лична работа в Ямбол и вчера си уредих час в сервиза на "АХМ-ауто",където "Проблема" беше решен-"САМОАДАПТАЦИЯ" на ECU с оригинален софтуер.Работата стана бързо и лесно срещу 20 лв.,а аз сменях ламбда сонда/сега поне ще имам резервна/,играх си да меря напрежения и съпротивления по разни датчици,загуба на време,късане на нерви и т.н.От сега вече като обеца на ухото:Почне ли нещо да не е както трябва-диагностика в специализиран сервиз!!!
                            Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                            ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                            Коментар


                              #15
                              На твоята Мареа специално се ресетва адаптацията и с Виза. Сега се замисли, защо е имало нужда. Мисля си, че е твърде вероятно от ползването на алтернативно гориво. Ако си отдавна на метан е възможно да се наложи да се настрои. Вече зависи ГИ или АГУ. То ще се разбере, ако пак скоро е на същото положение.
                              The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                              Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                              Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                              Коментар

                              Working...
                              X