Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто 1.2 60к.с висок разход

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто 1.2 60к.с висок разход

    Здравейте колеги собственик съм на Пунто 2000 г 1.2 мотор.Като го купих съвсем скоро смених кабели ,свещи, ремъци, филтри. Колата има следния проблем като подам газ и се замисля преди да дръпне оборотомера нагоре, даже леко минава надолу стрелката .Водих я в един сервиз където съм доволен как работят и не откриха проблем.Това не ми се струва нормално и сложих и добавка за дюзи ефект никакъв. На всичкото отгоре днес на извънградско нормално каране ми даде разход 8.Моля помогнете отчаях се от тази кола вече.

    #2
    Добре дошъл във форума
    Fiat Bravo 103 1996

    Коментар


      #3
      Колега засичал ли си и разхода преди да и смениш ремъка

      Коментар


        #4
        Re: Пунто 1.2 60к.с висок разход

        bobit94 написа:
        Здравейте колеги собственик съм на Пунто 2000 г 1.2 мотор.Като го купих съвсем скоро смених кабели ,свещи, ремъци, филтри. Колата има следния проблем като подам газ и се замисля преди да дръпне оборотомера нагоре, даже леко минава надолу стрелката .Водих я в един сервиз където съм доволен как работят и не откриха проблем.Това не ми се струва нормално и сложих и добавка за дюзи ефект никакъв. На всичкото отгоре днес на извънградско нормално каране ми даде разход 8.Моля помогнете отчаях се от тази кола вече.
        това при какво каране 80-100 или 130-150 и с колко човека ???че имах случаи на 8.2 извънградско с 3 човека и скорост 140-160
        Шофирай разумно, на пътя не си сам.
        Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
        Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
        Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

        Коментар


          #5
          90-120 със 1 човек .а иначе откакто я имам разхода е прекрасен в града 10 , извънградско нали ви казвам за пръв път я изкарвам 8 .Съжалявам , но ми се струва адски много за 60 коня предишната ми кола беше пак 60 коня ама разхода в града беше 8 . Иначе на връщане се бях вбесил о разхода и реших да видя колко може да вдигне 160 повече не иска

          Коментар


            #6
            bobit94 написа:
            90-120 със 1 човек .а иначе откакто я имам разхода е прекрасен в града 10 , извънградско нали ви казвам за пръв път я изкарвам 8 .Съжалявам , но ми се струва адски много за 60 коня предишната ми кола беше пак 60 коня ама разхода в града беше 8 . Иначе на връщане се бях вбесил о разхода и реших да видя колко може да вдигне 160 повече не иска
            ами да ти кажа колега значи си с висок разход моя градско е около 7 а извунградско около 5провери свещи в какво положение са ламбда сондата какви данни подава направи една хубава диагностика кабели как са ?бубини работят ли коректнодюзите как работят регулатора на налягането на горивото компресията как е ?харчи ли Масло това се сещам за момента
            Шофирай разумно, на пътя не си сам.
            Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
            Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
            Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

            Коментар


              #7
              Ами колега свещи и кабели са нови ,на автодиагностика нищо не показа незнам, вече ще я дотътря до сервиз тия дни.Ще видим според моето неуко мнение сигурно е ламбда сонда.

              Коментар


                #8
                Колега относно показанията на стрелката на оборотомера , когато си сменях таблото и си слагах такова с оборотомер ... нарврях 2 дидода при бобините и от тях взех сигнал , но забелязах ,че като диодите са блиско до бобините прави точно това , забожда на долу и после скача нагоре .Преместих връзката извън кутията на бобините и се оправи. В то ред на мисли ако твоя кабел за обортомера минава блиско до кабел за свещи или бобините може да прави това ... Попринцип при тебе сигнала е от ECUto , но при мен не се получи и го хванах от ниско волтовата част на 2те бобини с 2 диода зада не се връща сигнал назад към бобините ...
                >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                Коментар


                  #9
                  надали колега тя освен че оборотомера и играе и се замисля преди да поеме газ

                  Коментар


                    #10
                    bobit94 написа:
                    надали колега тя освен че оборотомера и играе и се замисля преди да поеме газ
                    СВЕЩИ и КАБЕЛИ ... запалия я вечер и вдигни капака на тъмно и виж прескачат ли исрки виждат ли се ? По кабелите и блока ?
                    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                    Коментар


                      #11
                      Що не пробваш да я откачиш временно тая ламбда сонда, да видиш дали прави пак така при ускорение.
                      FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                      FIAT Punto sx 75 '94

                      Коментар


                        #12
                        А може ли като са му сменяли ремъка да не са си свършили работата както трябва майсторите

                        Коментар


                          #13
                          Колеги отидох на диагностика в оторизиран сервиз, одраха ми кожата и ми казаха нищо и няма клапаните са за регулиране.Естествено на път за вкъщи ,се развали почн да гасне и при подаване на газ стрелката за оборотите да бие към 0 и гасне не иска да запали ,но като истине няма проблеми и след това пак гасне няккави предположения.Проблема се засълбочава с тази кола

                          Коментар

                          Working...
                          X