Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смених си свещите...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смених си свещите...

    Какво ще кажете за старите ми свещи? От 4 г. карам Бравата и днес за първи път свалям свещи, голям зор беше да извадя лулите, яко бяха залепнали, ето какви са те. Въпреки ръждите са работили добре.
    Прикачени файлове
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    #2
    Работили са, няма спор. Сега ако дадеш сносна снимка и на централния елетрод ще се разбере и има ли още живот в тях - кръгъл ли е или е станал на елипса, на колко хиляди са? Много ръжда - лесно ли ги разви?
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

    Коментар


      #3
      И така се вижда, че ръбовете на електрода са заоблени и той е станал конусовиден. На мен ми липсва леко кафеникавия отенък, което говори за малко по-богата смес към момента! Иначе двигателя ти е 6! Браво! Тази ръжда може да се получи при миене на двигателя, ако не се подсуши хубаво!
      Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

      Коментар


        #4
        Forsaken написа:
        И така се вижда, че ръбовете на електрода са заоблени и той е станал конусовиден. На мен ми липсва леко кафеникавия отенък, което говори за малко по-богата смес към момента! Иначе двигателя ти е 6! Браво! Тази ръжда може да се получи при миене на двигателя, ако не се подсуши хубаво!
        Белият нагар в момента говори за леко бедна до перфектна смес. Ръждата не може да се получи при миене, защото веднага след като запалиш двигателя водата се изпарява.

        Коментар


          #5
          А бе, поизносени са, разстоянието в/у електродите е по-голямо от на тези дето сложих, незнам кога са завивани, но с тях я купих и до вчера. Колкото до развиването нямах проблеми, зора беше да извадя лулите, бяха залепнали за блока, беше се образувала еднапатина и не пуска. А ето какво пишат за състоянието на свщите ВЕЩИТЕ.http://www.ladaclub-bg.com/faq/53-spark-plugs
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            #6
            Re: Смених си свещите...

            NikMar написа:
            Какво ще кажете за старите ми свещи?
            Ако караш на газ, цветът е перфектен.
            Stop giving directions, just say "Follow me."
            Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
            Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

            Коментар


              #7
              Това зеленикавото навява мисли за бедна смес и прегряване на електродите,или неподходящи свещи.

              Коментар


                #8
                Re: Смених си свещите...

                sok1 написа:
                NikMar написа:
                Какво ще кажете за старите ми свещи?
                Ако караш на газ, цветът е перфектен.
                Няма газ.
                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                Коментар


                  #9
                  Ето още няколко снимки. Икахте да се видят електродите и след това последва едно почистване ч/з галваностегия /мисля че така се казваше процедурата/ , ще ги държа за зор заман.
                  Прикачени файлове
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    #10
                    Износени са повече от допустимото. Щом е карана само на бензин сигурно са на 100 хиляди. Спокойно ги изхвърли.
                    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                    Коментар


                      #11
                      А тия как са ?
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #12
                        каква е тази процедура с кабелите и какточно се прави

                        Коментар


                          #13
                          Прави се разтвор от сода бикарбонат /сода за хляб/ и вода /с топла е по-добре действа като катализатор/, на 1 л. вода се слага 1 супена лъжица сода, пуска се прав ток, в случая имах токоизправите на 12 в., на минуса се слага детайла за почистване, а на плюса парче старо желязо, процедурата отне около 5 мин. Става и със сода каустик, но тя е по-гадна за работа, за по ръждиви детайли е по-добра.
                          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                          Коментар


                            #14
                            Колко ток трябва да осигури токоизточника при тези 12V ?
                            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                            Коментар


                              #15
                              emzo написа:
                              А тия как са ?...
                              Идеал Петров
                              Stop giving directions, just say "Follow me."
                              Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                              Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                              Коментар

                              Working...
                              X