Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПОМОЩ Фиата не пали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    фиат темпра не може а запали

    Здравейте. Искам да ви питам ако ми позволите. Значи проблема се състои в това , че фиатката не може да запали тя е темпра 1.6 mpi бензин.Доста неща изчетох тук и нещо ме наведе на мисълта , може би е заминала бензиновата помпа . Понеже имах една резервна помпа аз реших да я подменя. Развъртях горивопроводите от към двигателя и завъртях стартера да видя дали циркулира горивото и се оказа че единият горивопровод изхвърля доста силна струя бензин към инжекциона , а другият изхвърля гориво , което предполага че точно това гориво отива към резервоара. Завих двата горивопровода и седнах зад волана с надеждата че ще запали . Но това не се случи . Предисторията на случая е следната . Бях сменял скоростната кутия и когато закачих акумулатора без да е на контакт сякаш даде нещо на късо. Но колата все пак запали . 2 месеца си вървя нормално докато по едно време почна да пали когато си иска . И така дойде момент когато спря да пали , индикаторите на таблото са в норма лампичката с индикация CODE при контакт светне и изгасне след 1-2 секунди . При монтажа на скоростната кутия има един датчик между терммостата и скоростната кутия ,пластмасовото покритие се счупи и куплунга не може да се закачи както трябва , но аз съм запалвал фиата с този куплунг както и без него . Моля Ви за идеи и предположения на какво се дължи това и ако може да ми кажете този датчик за какво служи дето стои между термостата и кутията . Фиат Темпра 1.6 mpi SW 159 HSD 1995 година това е модела на колата . Ще Ви бъда много признателен и благодарен ако дадтете някакви предположения . Благодаря Ви.

    Коментар


      #17
      Здравей колега. Добре дошъл във форума За да не запали една кола има 2 основни причини.1. Липса на гориво2. Липса на "ток"Щом си проверил горивото че е наред отиваме към тока. Проверил ли си дали има иска на свещите? Аз не съм много запознат с този двигател но може би трябва да имаш датчик на коляновия вал за запалването. Едно време на Ланча Тема ми го правише същото докато не спря да пали изобщо. Оказа се скъсан кабел към този датчик. Провери го и ако имаш някакви съмнения си намери или втора употреба за проба или направо взимай нов/тогава ми струваше 70лв по спомен/.Поздрави.
      Fiat Ritmo 1.1 1985g. 44kw, Lancia Thema 2.0 i.e 1986g 85kw, Lancia Dedra 1.8 i.e 1992g. 77kw, Fiat Marea 1.8 16v 1997g. 83kw, Alfa Romeo 1.8t.s. 1999g 144ks, Lancia Lynda 1.9jtd 2004g. 115++is, Lancia Phedra 2.2 hdi 2002g 128ks,Fiat Freemont 2.0 multijet2 2014g 140ks

      Коментар


        #18
        Здравейте и благодаря Ви , че се отзовахте на молбата ми .Значи проверил съм за искра на свещите и ток има .Някъде бях чел нещо за датчик на Хол и предполагам че за този датчик става въпрос на коляновия вал , но искам да попитам къде се намира този датчик ,че датчици има много по двигателя и един до стъпковото моторче. Благодаря Ви отново

        Коментар

        Working...
        X