Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПОМОЩ Фиата не пали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ПОМОЩ Фиата не пали

    Здравейте колеги. Проблема е следния... Карам Брава 1.6 103к.с., преди 2 дни ми свърши бензина и оставих колата на сред пътя. Вчера отидох да си я прибера и и сипах почти 4 литра бензин но пък акумулатора ми падна и не завъртя достатъчно за да запали. Заредих го и днес пак я пробвах. Първоначално запали но с много тормозене работеше, все едно е на 2 цилиндъра и взе че угасна. После на няколко пъти припалваше само, и от въртене пак ми падна акумулатора. Заредих го отново но вече не иска и да припали. Погледнах маркуча за бензина и се оказа, че не стига бензин до двигателя, а помпата си бръмчи както обикновенно. Предполагам, че нещо е замръзнало но не знам какво може да е и как да го оправя, а колата ми трябва спешно... Ще ви бъда много благодарен ако ми помогнете да я оправя...

    #2
    просто сложи още 4 литра и ще запалиш

    Коментар


      #3
      Колега, не ми се случва за първи път и колата е палила и с 2 литра....

      Коментар


        #4
        кола

        Може да е глътнала въздух и да е замръзнал маркуча някъде а от ауспуха излиза ли нещо
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Ами днес изгърмя веднъж нещо отзад и изкара черно от ауспуха.

          Коментар


            #6
            А как мога да я размразя ако е замръзнал маркуча? И възможно ли да ми е замръзнала бензиновата помпа?

            Коментар


              #7
              Колегата ти писа точно и ясно да сложиш още бензин и аз мога да се хвана на бас че ще запали без проблем ако толкова ти се свидят 10 лв защо изобщо си си купил кола.И не си прави живота по сложен да размразяваш колата иска гориво така са устроени като глътне въздух и после 8/10 литра.
              FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

              Коментар


                #8
                По горивната система няма просто какво да замръзне (той бензина не е толкова лесен като дизела с замръзването). Както казаха по-горе колегите пробвай да сложиш още гориво.Преди да запалиш няколко пъти дай на контакт да подкачи яко помпата.

                Коментар


                  #9
                  dani389 написа:
                  Колегата ти писа точно и ясно да сложиш още бензин и аз мога да се хвана на бас че ще запали без проблем ако толкова ти се свидят 10 лв защо изобщо си си купил кола.И не си прави живота по сложен да размразяваш колата иска гориво така са устроени като глътне въздух и после 8/10 литра.
                  +1 Точно,глътнала е въздух за това като запали и работи като на 2 цилиндъра щото не и стига гориво.Налей още 10 лв. и дай два пъти на контакт преди да запалиш да подкачи повече гориво и като я запалиш не и подавай газ веднага,а я остави 2-3 минути да поработи на празен ход и ще се оправи.
                  Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                  Коментар


                    #10
                    Мда задавена е и за това е изпушила черно, случва се като я оставиш съвсем на сухо
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      Помпата е засмукала боклуците, филтъра също се е задръстил. После отиват към инжекторите. Ще запали с още бензин и пак ще е трудно. Играл съм го този мач. Като запали дюзите ще започнат да чаткат отчетливо за минута и после всичко е ОК.
                      The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                      Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                      Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                      Коментар


                        #12
                        wwalker написа:
                        Помпата е засмукала боклуците, филтъра също се е задръстил. После отиват към инжекторите. Ще запали с още бензин и пак ще е трудно. Играл съм го този мач. Като запали дюзите ще започнат да чаткат отчетливо за минута и после всичко е ОК.
                        точна така, но си иска бензинец да засмуче
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          Колеги, днес сипах още 5 литра бензин и пак не запали.... След това свалих свещите и бях потресен от това което видях.... Бяха черни като въглен.... Смених ги и колата запали от раз... Добре, че беше жената да ми каже да ги погледна... :D :D :D :D :D :D :D :D Благодаря все пак за съветите...

                          Коментар


                            #14
                            crazy_bravo написа:
                            Колеги, днес сипах още 5 литра бензин и пак не запали.... След това свалих свещите и бях потресен от това което видях.... Бяха черни като въглен.... Смених ги и колата запали от раз... Добре, че беше жената да ми каже да ги погледна... :D :D :D :D :D :D :D :D Благодаря все пак за съветите...
                            Добре,че са жените.Моята ми казва да сменя марката,че да ми остане малко време и за нея,ама за къде без любовница :D :D

                            Коментар


                              #15
                              bobizdr написа:
                              crazy_bravo написа:
                              Колеги, днес сипах още 5 литра бензин и пак не запали.... След това свалих свещите и бях потресен от това което видях.... Бяха черни като въглен.... Смених ги и колата запали от раз... Добре, че беше жената да ми каже да ги погледна... :D :D :D :D :D :D :D :D Благодаря все пак за съветите...
                              Добре,че са жените.Моята ми казва да сменя марката,че да ми остане малко време и за нея,ама за къде без любовница :D :D
                              Сменяй колите не жените,ще ти излезе някак по ефтино(извинявам се за спама ,но не се сдържах).
                              Fiat Bravo 1.4 12v Ex.
                              Alfa Romeo 147 1.9 jtd
                              Alfa Romeo 147 1.9 jtd

                              Коментар

                              Working...
                              X